reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka na twarzy u 4-tyg. niemowlaka. Pomocy

Dołączył(a)
2 Listopad 2010
Postów
3
U mojego czterotygodniowego syna pojawiła się tydzień temu wysypka. Z dnia na dzień powiększa się i wygląda coraz gorzej. Zdjęcia poniżej :
Wysypka1
Wysypka2
Wysypka3

Byliśmy już u pediatry. Lekarka nie potrafiła powiedzieć konkretnie co jest powodem tej wysypki. Przepisała tylko maść na zamówienie (składniki : vit A, vit E, Eucerini ). Dziecko jest karmione piersią.

Czy ktoś wie co może być przyczyną tej wysypki?? Czy to uczulenie? A może alergia?

Bardzo proszę o informacje.
 
reklama
może po prostu uczula go coś co jesz? zacznij obserwować swoje jedzenie, eliminuj powoli, powodów mogą być tysiące, może zmieniłaś płyn do kąpieli? może proszek do prania? może styczność z twoim ubraniem? pomyśl co zaczęłaś jeść ok tygodnia temu co nowego spróbowałaś i nadal jesz? nie wygląda to dobrze, współczuję maluszkowi. może warto wybrać się do jeszcze jednego innego lekarza? działaj dziewczyno.
 
Moja Nadunia miała takie strupki na uszach i buźce jak miała miesiąc,byłam z nią u lekarza i pediatra powiedział,że to alergia,miała przepisany elocom i mupirox.Zeszło.
 
ja bym nie stosowała maśći elecom - u tak małego dziecka. To jeden z silniejszych sterdydów.

Idż do alergologa - na takie mocne zmiany pewnie będzie trzeba jakiś steryd - ale walcz a jak najmniejszy. Mój maciek miał hydrokortyzon 1% lub elidel (nie jest sterydem ale działa jak on tylko jest drogi ok 80 zł)

działaj szybko bo zmiany są mocne. powodzenia
 
ja bym nie stosowała maśći elecom - u tak małego dziecka. To jeden z silniejszych sterdydów.

Idż do alergologa - na takie mocne zmiany pewnie będzie trzeba jakiś steryd - ale walcz a jak najmniejszy. Mój maciek miał hydrokortyzon 1% lub elidel (nie jest sterydem ale działa jak on tylko jest drogi ok 80 zł)

działaj szybko bo zmiany są mocne. powodzenia


tak elcom nawet mojemu 10 latkowi nie dałam.....na cholere sterydy..... dermatolog nie obejrzy moze...
 
hej moje malenstwo mialo podobna wysypke moj lekarz kazal mi przemywac to kilka razy dziennie ciekla parafina o temp 30 stopni a pozniej smarowac neomecyna bardzo szybko zeszla tylko ze bartek nie mial tak mocno rozlanej tej wysypki przyczyna tej wysypki byl kot( wprawdzioe my nkie mamy ale obok nas mieszkaja nasi dziadkowie i maja kota, jak wracalam ze spaceru zostawialam wozek na tarasie a kotek skok do wozka jak zauwazylam to to zaraz wozek do domu i wszystko wyczyscilam i wypralam) a nie masz jakis zwierzat moze to przyczyna, biegnij szybko do lekatrza
 
Dziękuję za wszystkie informacje. Nasz bobas dziś rano już miał praktycznie całe czoło w tej wysypce i strupkach.
Od rana wydzwaniałem do wszystkich dermatologów dziecięcych w mieście. W końcu udało mi się umówić na 13tą. Gdy lekarka zobaczyła naszego synusia powiedziała tylko... Jezu.
Stwierdziła że to łojotokowe zapalenie skóry. Wypisała na receptę dwie maści (Cortineff na skórę wokół oczu oraz maść robioną w aptece na zamówienie z jakimś sterydem) i ... skierowanie do szpitala. Powiedziała że dobrze by było jakby zobaczył to pediatra w szpitalu i może będzie potrzebne podanie antybiotyku.
Pojechaliśmy więc do szpitala. Lekarka która nas przyjęła powiedziała że to zapalenie skóry i że lepiej będzie jak dziecko zostanie w szpitalu. Synuś dostanie antybiotyk i będą stosować te maści które przepisała dermatolog. Żona została razem z synkiem.
Głowa już mnie boli po dzisiejszym dniu.
Zobaczymy co będzie dalej.
 
Ja i żona jesteśmy alergikami. Pewnie nasz synek będzie super-alergikiem :(
Mamy w domu psa. Już sam nie wiem co może być przyczyną tego zapalenia skóry. Lekarze też nie potrafią dokładnie określić co jest powodem. W szpitalu wyskoczyli z tekstem że może to brak higieny, że może rąk nie myjemy jak dotykamy synka... No myślałem że wyjdę z siebie. Staramy się robić wszystko jak najlepiej i dbamy o bobasa.

Dam znać jakie będą efekty tego leczenia.
 
Ja i żona jesteśmy alergikami. Pewnie nasz synek będzie super-alergikiem :(
Mamy w domu psa. Już sam nie wiem co może być przyczyną tego zapalenia skóry. Lekarze też nie potrafią dokładnie określić co jest powodem. W szpitalu wyskoczyli z tekstem że może to brak higieny, że może rąk nie myjemy jak dotykamy synka... No myślałem że wyjdę z siebie. Staramy się robić wszystko jak najlepiej i dbamy o bobasa.

Dam znać jakie będą efekty tego leczenia.

Chciałam właśnie napisać, że to reakcja alergiczna - i to ostra ale widzę już rozwikłaliście zagadkę. Fatalne zachowanie lekarzy którzy zbagatelizowali chorobę Waszego dziecka ... przez Nich teraz dziecko jest w szpitalu :/ Teraz przed Wami trudne zadanie w poszukiwaniu alergenu, to że oboje jesteście alergikami nie rokuje dla dziecka dobrze, ale wcale nie znaczy, że będzie super alergikiem ... predyspozycje to fakt, ma wyśmienite ... ale na obecnym etapie medycyny można z alergią śmiało funkcjonować :) My również mamy AZS i alergię pokarmową od 2 miesiąca życia :) w chwili obecnej testujemy zwykłe mleko ale odpukać zmian nie ma ...

Na waszym miejscu nie wykluczałabym alergii pokarmowej ...
I czy zmiany są tylko na czole ?, jak policzki? okolice baczków, nad uszkami, uszka ? klatka piersiowa, przed ramionka ? uda ?

Pozdrawiam.
 
reklama
ja bym nie stosowała maśći elecom - u tak małego dziecka. To jeden z silniejszych sterdydów.

Idż do alergologa - na takie mocne zmiany pewnie będzie trzeba jakiś steryd - ale walcz a jak najmniejszy. Mój maciek miał hydrokortyzon 1% lub elidel (nie jest sterydem ale działa jak on tylko jest drogi ok 80 zł)

działaj szybko bo zmiany są mocne. powodzenia
Nadunia miała smarowane elocomem uszka co drugi dzień,trzy razy i wszystko zeszło,więc nie był stosowany długo, na przemian z muprixoem,który był stosowany tydzień.Elocom był przepisany przez pediatrę,więc nie mam do siebie zastrzeżeń,a najważniejsze,że wszystko się poprawiło.
 
Do góry