reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycje forumowych zmian

vikiigus

mama VIKTORII i KUBY:)
Dołączył(a)
26 Sierpień 2010
Postów
1 750
Miasto
Bydgoszcz
Za podpowiedzią bardziej doświadczonych;-) zakładam wątek , w którym można wrzucać wszelkie swoje propozycje zmian, udogodnień , łączeń tematów, przeniesień wątków itp.

Będzie to służyć moderatorkom dobrze wykonywać swoje zadanie:tak:
a przy okazji, będziemy robić coś wspólnie - choćby po to , żeby później nie było przysłowiowego niesmaku....:sorry2:

proponuję wpisywać już teraz - ale nie za dużo ;-),
żebyśmy potem z Ewitką zbyt długiej lektury nie miały, bo jak już czytać, to wolimy historie brzuszkowe:-)
może , żeby ożywić temat wrzucę kilka pierwszych propozycji :-)

1. połączenie wątków:
bo tak naprawdę tematy z tych watków przeplatają się i sama nieraz nie wiem gdzie co umieścić

- wszystko dla naszych dzieci+pielęgnascja i higiena malucha+i zapomniany - co i jak mama pomaga mamie - ewentualnie rozdzielić posty , aby w zakupowym były tematy zakupowe a w pielegnacyjnym- rady co i jak odnosnie pielegnacji

- zadbane lutowe mamy + wszystko dla mamusiek

- wątek kulinarny + zdrowe menu na każdy dzień

- szpital gdzie rodzimy + szkołami rodzenia (oczywiście wspólny tytuł)- i tak jestesmy z róznych zakątków Polski i świata , więc raczej są to nasze ogólne spostrzezenia niż polecenia...



2. połączenie z wątkiem ogólnym (Luty) starych tematów - bo to tez takie powszednie pogaduchy:)


- piatkowe spotkanie- bo to taki rodzynek bez odpowiedzi
- co po macierzyńskim - to kolejny ogólny temat , jakich wiele poruszamy w Lutowym wątku - może przyjdzie czas go odświeżyć juz po porodzie, ale teraz myslę, ze pozostanie w zapomnianym ogonku

w ogóle docelowo proponuję łączyć takie zapomniane tematy ogólne-np takie, do których nie było wpisu przez 7czy 10 dni z watkiem głównym , gdzie przeciez tak rozmawiamy o wszystkim, ale myslę ,że i tak bedzie trzeba ustalic jakis wewnetrzny regulamin , zeby pewne rzeczy robic z klucza, np- kasować spam mam z innych podfor

proponuje tez utworzyć jakieś archiwum starych wątków, gdzie będziemy przerzucać takie nieaktywne przez jakis okres- do ustalenia

w takim razie piszcie co o tym sadzicie - i jak nie będzie sprzeciwów to postaramy się z Ewitką zrobić przedświąteczne porządki :-)

oczywiście wrzucajcie tez swoje propozycje :tak:

pozdrawiam:happy2:

i dziekuję za głos :tak: :-);-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mi tam pomysl polaczenia watkow dokladnie w taki sposob jak napisalas powyzej sie podoba.Jestem takze za przenoszeniem watkow bez wpisow przez 10 dni do glownego.Super pomysly Vikii
 
dla zainteresowanych - ważniejsze zmiany
połaczyłam kilka watków - choć te włączone i tak były zapomniane:
- zadbane lutowe mamy + wszystko dla mamusiek

- wątek kulinarny + zdrowe menu na każdy dzień

- pogaduchy o szpitalach, szkołach rodzenia i ćwiczeniach przed porodem - połaczyłam w przedporodowo o porodzie

oraz do głównego wcielone zostały:
- piatkowe spotkanie
- co po macierzyńskim

zamknęłam stary wątek - co i jak - mama pomaga mamie- bo żeby go gdzieś wcielić trzeba by posty porozmiesczać w różnych istniejących tematach i pewnie zrobiłby się bałagan

a pielegnację i higienę malucha wzbogaciłam o ankietkę - zmieniłam tytuł, żeby było wiadomo, że chodzi o porady i nasze propozycje w temacie pielegnacji własnie

pomału będzie się klarować :) - trochę z tym zabawy - a efekty...mam nadzieję , ze zbyt nie namieszam i będzie wam się podobać;)
 
Ostatnia edycja:
oczywiście, że połączcie watki bo strasznie tego dużo a treści sie powtarzają i czasem nie wiadomo gdzie pisać :)
ponadto sugeruje by stworzyć regulamin naszego forum i zaznaczyć by mozliwość założenia nowego tematu miały osoby, które napisały np jakąs tam ilośc postów, którą ustalimy, bo pojawiaja sie nowe osoby, zakladaja nowy temat i odchodzą...
aha i stare wątki, w których nikt już nie pisze można złozyć do wątku "tematy archiwalne"



aaaa i jeszcze mi sie coś przypomniało
myśle, że warto zalozyć i przykleić na górze watek "linkownia" w którym będziemy umieszczac tylko linki do stron z krótką informacją o czym dany link mówi np. godne polecenia artykuły itp. by później nie trzeba było szukać czegoś w gąszczu stron bo tematów jest bardzo dużo. Uważam, że to bardzo przydatne jest :)

to takie moje sugestie, ale jesli uwazacie, ze glupie to nie trzeba tak robić...
 
Ostatnia edycja:
ponadto sugeruje by stworzyć regulamin naszego forum i zaznaczyć by mozliwość założenia nowego tematu miały osoby, które napisały np jakąs tam ilośc postów, którą ustalimy, bo pojawiaja sie nowe osoby, zakladaja nowy temat i odchodzą...

regulamin jakiś pewnie stworzymy z Ewitką ;-), ale w temacie ograniczenia tworzenia nowych wątków , to chyba nie da się nic zrobić - zresztą wg mnie to nie jest dobry pomysł- po to jest własnie mod, żeby taki wątek ewentulanie gdzieś przenieść albo zamknąć...:cool2:

aha i stare wątki, w których nikt już nie pisze można złozyć do wątku "tematy archiwalne"

wydaje mi się , że utworzenie takiego archiwum jako kolejnego tematu spowoduje bałagan- bo tematy będą tam dopisywane chronologicznie i zwyczajnie zrobi się misz-masz, dlatego wg mnie wystarczy wcielanie ogólnotematycznych wątków , na które nie ma odpowiedzi np od tygodnia lub 2 - do wątku przewodniego - czyli Luty, lub - jesli temat jest "nieużywany", ale godny uwagi - po prostu zamknięcie wątku i pozostawienie go tylko do poczytania...wiem ,ze można utworzyc archiwum ,ale to już chyba nie w naszej mocy skromnych moderatorek :dry:


aaaa i jeszcze mi sie coś przypomniało
myśle, że warto zalozyć i przykleić na górze watek "linkownia" w którym będziemy umieszczac tylko linki do stron z krótką informacją o czym dany link mówi np. godne polecenia artykuły itp. by później nie trzeba było szukać czegoś w gąszczu stron bo tematów jest bardzo dużo. Uważam, że to bardzo przydatne jest :)

co masz na myśli- linki do naszych tematów czy ogólnych tematów w necie czy na forum ?

w zakresie lepszego określenia o czym jest dany temat pozmieniałam nieco ich dotychczasowe tytuły - myślę, że teraz lepiej widać, o czym toczy się dyskusja :) - te ważniejsze zmiany wymienilam w jednym z poprzednich moich watków odnosnie moderowania :tak:


każda sugestia jest dobra - maran-atha- ja tam jestem zwolenniczką burzy mózgów :-D

a jesli chodzi o moje własne sugestie - proponuję więcej sondaży w różnych tematach ciążowo - porodowo - poporodowych - zawsze zbierają temat do tzw. kupy ;) - w jednym wątku - takie jakby podsumowanie w pigułce :tak:


więc jeśli macie jakieś propozycje - to piszcie :yes: - bo taką sondę najlepiej umieścić odrazu w konkretnym wątku jej dotyczącym
 
sorki że wtrącę tak nadal podczytuję wasze działania ;-)
jeśli chordzi o archiwum trzeba napisac do administratorki z prośbą o archiwum (najlepiej to moderator powinien zrobić ponieważ on jest właśńie pośrednikiem pomiędzy użytkownikami a administratorami)
także Viki do dzieła;-)

a jeśli chodzi o sondy to radze ostrożnie z nimi , bo sondy nie da się później usunąć , więc lepiej daną sondę dać oddzielnie po czym można ją usunąć,
niż mieć wszystkie tematy oklejone sondami..
ale to taka mała sugestia w waszym kierunku;-)

pozdrawiam

edit : również w ankiecie może brac udział każdy użytkownik bb nie tylko wy lutówki , więc jeśli zrobicie ankietę liczcie się z tym że kobiety z innych pod-for (np ja ) moga również dla zabawy oddać swój głos i wynik końcowy nie będzie się zgadzał z ilością mam lutowych
mam nadzieję że wiecie o co chodzi ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
co masz na myśli- linki do naszych tematów czy ogólnych tematów w necie czy na forum ?

chodzi mi o to, że jak czesto dziewczyny podają linki do ciekawych stron w necie np. jakis artykuł, przepis kulinarny, ciekawostki, itp to czasem nie ma sie od razu czasu by to przeczytać a jakby był do tego link w "linkowni" z jednym zdaniem opisu, np: dotyczy karmienie piersia, czy dotyczy pielęganci maluszka itp. to zawsze mozna do tego wrócić nie szukając po wszystkich tematach gdzie dane coś było... ja uważam, że to przydatne jest, ale jeśli uważacie inaczej to nie trzeba tego tworzyć.
 
Do góry