reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile śpią wasze maleństwa w ciągu dnia

Emiosiempiec

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
10 Kwiecień 2010
Postów
107
Miasto
Poznań
Witajcie marcowe mamusie. Mam problem z moją córeczką, która 17 grudnia ukończyła 9 miesięcy ale od 2 miesięcy a 2 drzemki po 0,5 h. Czy to normalne? w nocy przesypia przeciętnie o 20.30 i śpi po 10-11 h. Łączny czas dobowy jej snu wynosi zatem góra 12 h.Czytałam że drzemki 9 miesięcznego dziecka powinny wynosić 2,5-3 h a nie 1h?JAk jest z waszymi maleństwami?
Pozdrawiam
 
reklama
jaś idzie spać ok 20 i śpi do ok 8-9 rano. potem ok 11.30 do ok 13.00 ma drzemkę. kolejna jest od ok 15.30 do 17. czasami dłużej czasami krócej.

może twoja córcia nie potrzebuje tyle snu. czasami dzieci tak mają.
 
Mój Franio idzie spać ok 20 i wstaje zwykle ok 7, następnie drzemkuje od 8.30 przez od 0,5 do 1,5h (zwykle jednak jest to ta dłuższa wersja), następnie od ok 12.30 do 13, a potem od ok 15.30 do 16 - bywają odstępstwa, ale nieznaczne...Czasem śpi 3 razy po 0,5h - chyba nie ma jakis konkretnych wytycznych ile dziecko powinno spać - dzieci mają bardzo różne potrzeby przecież

edit: wydaje mi się, że jeśli dziecko ma mieć drzemkę trwającą ok 3h to chyba wtedy gdy śpi już jeden raz w ciągu dnia...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Wydaje mi się że moja córeczka nie potrzebuje tylu snu w ciągu dnia bo jest radosna i żywa ale martwi mnie że zawsze po obudzeniu krzyczy jakby bała się że ją zostawiłam. Czy wasze pociechy też "wyją"po przebudzeniu?


 
Ostatnia edycja:
u nas właśnie nie ma żadnego krzyku, Jasiu sobie zaczyna gadać po swojemu, śpiewać i gaworzy dając znać że wstał.
 
Wydaje mi się że moja córeczka nie potrzebuje tylu snu w ciągu dnia bo jest radosna i żywa ale martwi mnie że zawsze po obudzeniu krzyczy jakby bała się że ją zostawiłam. Czy wasze pociechy też "wyją"po przebudzeniu?
kiedyś bywało, że budził się z płaczem, ale już dawno nie było takiej sytuacji, teraz zwykle zaczyna gadać
 
Wydaje mi się że moja córeczka nie potrzebuje tylu snu w ciągu dnia bo jest radosna i żywa ale martwi mnie że zawsze po obudzeniu krzyczy jakby bała się że ją zostawiłam. Czy wasze pociechy też "wyją"po przebudzeniu?

Czasami się Nikulkowi zdarzy ale to przeważnie jak się nie wyspał albo go coś obudziło

Niko spi 3 razy czasem dwa. Teraz ma snu po godzine max 1,5h
 
skoro Zuzia budzi się z krzykiem i nie przestaje wyć dopóki do niej nie podejdę to chyba coś jest nie tak? nawet jeśli zdarzy jej się spać po 1,5 h to i tak płacze. może jest za bardzo do mnie przywiązana?
 
reklama
Bartus ma dwie drzemki w ciągu dnia,kiedys wystarczyła mu jedna ale to sie u niego zmienia.Czasem spi po 30 min 2 razy a dzisiaj pierwsza drzemka trwała 2godz,a druga 1 godz.Spac wieczorem idzie 20 lub pózniej i ostatnio nie przesypia nocy dobrze budzi sie z płaczem.Jak sie zbudzi z drzemek to bez płaczu tylko sobie gaworzy lub sie smiej sam do siebie.
 
Do góry