reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepić czy nie szczepić....temat rzeka:)

jola.24

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Czerwiec 2009
Postów
2 485
Miasto
Irlandia/Płock
Zgodnie z sugestiami zakładam nowy wątek:tak: Co z tymi szczepieniami? Temat kontrowersyjny, kazdy ma swoje zdanie ale tez wiele z nas zastanawia sie co zrobicc z tym fantem...może ten temat pomoże:tak:
 
reklama
Od razu wyraze swoje zdanie. Ja wszelkim szczepionkom w ciązy mowie stanowcze nie! Co do maleństwa to tak jak i z Olkiem tylko podstawowe szczepienia:)
 
jestem identycznego zdania. W ciazy nie, zreszta ja sama nie- czyli przeciw grypie. Dziecko tylko te obowiazkowe. Nie szczepienie dzieci jest w polsce zabronione. Wiem ze jest grupa osob co nie szczepia ale jest to wbrew prawu!!! I wiem jak to lekarze zalatwiaja niestety mam znajoma co nie szczepi i dostaje od "lekarza" a moze lepiej napisac pseudo pediatry zaswiadczenie ze szczepienie dla danego dziecka jest przeciwskazaniem itp. Wiec obowiazkowe tak dodatkowe nie.
 
ja mam identyczne zdanie na ten tema jak wszystkie dziewczyny wyżej. dla dzidzi tylko szczepienia obowiązkowe. ja sama się nie szczepię na nic, bo uważam, że to pic na wodę; a te na grypę to już szczególnie!
 
Ja tak jak pisałam na watku głównym, siebie nie szczepię, a co do dzidzika to jestemm na tak, obowiązkowe oczywiście, z zalecanych na pewno pneumokoki, rotawirusy jeszcze nie wiem, pewnie bedziemy korzystać z tych 5w1 żeby nie męczyć maluszka
 
ja (pozwolę sobie napisać choć nie jestem kwietniówką) wybrałam - szczepić, ale nie byle czym. na większość darmowych szczepionek są lepsze zamienniki - na wzw engerix lub hepavax TF (koniecznie TF), na błonicę , tężec, itp - DTPa zamiast DTPx - mniej obciąża układ nerwowy. nie są to drogie szczepionki - rzędu 40 - 50 zł szt a mam przynajmniej pewność że nie podaję byle czego (patrz ten syfny EUVAX). Grunt to świadomość tego co się robi :-) a decyzja - to indywidualna sprawa każdego.

Pozdrawiam i znikam :-)
 
Kurdę, zeżarło mi cały wpis!

Ja mówię NIE szczepieniom mojego dziecka. Zgłębiam wiedzę na ten temat od dawna. Szczepienia mają zarówno wady jak i zalety ale w moim przekonaniu więcej wad.

nati - nie oburzaj się, każdy ma prawo decydować o własnym życiu i swojego dziecka takze. Nie uwazam że państwo obligatoryjnie wie co jest dla mnie dobre a co nie. Co powiesz na niekompetencję lekarzy, którzy pozwalają na zaszczepienie dziecka urodzonego w zamartwicy na zaszczepienie w 1dobie WZWb i gruźlicę mimo, że jest ZAKAZ by szczepić dzieci w takim stanie i tego typu powikłaniach neurologicznych, bo grozi to nieodwracalnymi konsekwencjami???
Wiem, nie do ciebie pretensje.
Każdy człowiek ma wolną wolę i pewne prawa i swobody obywatelskie, ja ze swoich praw zamierzam korzystać i wychowaywać dzieckoze swoim stanemprzekonań. Nie uważam by Państwo miało słusznośc w zmuszaniu mnie do robienia rzeczy złwaszca gdy nie ma pewności że działa słusznie (ja w wielu kwestiach jestem pod prąd). Nie zamierzam "załatwiać sobie" papierów u lekarza itp, bo nie jest to potrzebne. W szpitalu wystarczy zaznaczyć w karcie przyjęcia, że się odmawia szczepień a potem pilnować (np kartka na łóżeczku dziecka "nie szczepić") a następnie w przychodni oboje rodzice składają wniosek z podpisami, że nie wyrażają zgody na szczepienia dziecka. To dla sanepidu i koniec. I co siła mnie zmuszą bym dziecko szczepiła? Jak uznam że potrzeba to podejmę decyzję, natomiast nie zamierzam od początku katować małego organizmu dawkami wirusów pełno i bezkomórkowych.
Wrzucam kilka linków dla zaintersewoanych:
Szczepienia.info - Twoje centrum informacyjne o szczepieniach
nie szczepimy :: - tu sie trzeba zarejestrować - dla tych co chcą szczepić i nie chcą.
http://www.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/2009/Sz_2009.pdf
FRECH
rtęć a szczepienia? - Dobry poród - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
 
Ja mam za duży kontakt z osobami chorymi ,zeby ryzykować grypę, raz w życiu ją przeżyłam i więcej nie chcę, myślałam wtedy,że to moje ostatnie chwile.Szczepię się co roku, na grypę nei choruję a przeziębienia miewam co oczywiście w niczym nie swiadczy o skuteczności szczpionki bo ona zabezpiecza przed wirusem grypy a nie zwyklymi rhinowirusami czy adenowirusami powodującymi katarki.
W tym roku miałam dylemat ale się zaszczepiłam w 18 tygodniu ciąży bo wiedziałam,że jak zachoruję w ciąży to może być o wiele gorzej.Zaszczepiłam się najmniej imunogennym Influvakiem, po przestudiowaniu literatury fachowej po polsku i angielksu, z której wynikało,że niczego nei ryzykuję szczepieniem.I nic odpukać sie nie wydarzyło.Grypa w ciaży czesciej kończy sie hospitalizacją i powikłaniami, znam te dane więc staram sie działać racjonanie a nie histerycznie.W szczpionce jest zabity wirus grypy więc nie zagraża w niczym.Szczepionki na grypę nei zawierają rtęci.Inne dodatkowe składniki są w śladowych ilościach np antybiotyk - więcej pewnie zjadamy ich w kurczakach.
 
reklama
Ja tak jak pisałam na watku głównym, siebie nie szczepię, a co do dzidzika to jestemm na tak, obowiązkowe oczywiście, z zalecanych na pewno pneumokoki, rotawirusy jeszcze nie wiem, pewnie bedziemy korzystać z tych 5w1 żeby nie męczyć maluszka

baby - ja jestem zdecydowaną przeciwniczką tych skojarzonych 5w1, 6w1 - co z tego ze 1 wkłucie, gdy dajesz dziecku BOMBĘ wirusową?


Aha, najważniesza rzecz dla tych co beda szczepić - pamiętajcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych - wszystkich! Trzeba je zgłaszać i nie pozwalać lekarzom na bagatelizowanie ich! http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/2097.htm (o NOP, czyli niepożądanych odczynach poszczepiennych)
I czytajcie uważnie ulotki swoich szczepionek!
 
Do góry