reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łuszcząca się skóra na całej głowce!

Dołączył(a)
5 Grudzień 2010
Postów
14
Witam. Moja 5 miesieczna corka, nie miała ciemieniuchy, dzis zauważyłam że calutka skóra głowy się łuszczy, od dawna sie po tej głowce drapała jak tylko mogła, ale lekarz stwierdził ze to przez włosy (bo ma baardzo buja czuprynkę):-) teraz juz rozumie jej drapanie, wiem co wysusza skore głowy i mysle ze to przez źle spłukiwaną pianę, ale moje pytanie brzmi co mogłabym zastosowac, jaki kosmetyk, bez konsultacji z lekarzem zeby te łuszczenie zeszło. Dziś probowałam jej posmarowac maścią, ale cięzko gdy dziecko ma tak dużo włosków.
Dziekuje za opowiedzi
 
reklama
Spróbuj kąpać w Oilatum albo innym emoliencie,powinno pomóc-skóra główki się nawilży i problem zniknie,jeśli to tylko to.
 
Oliwa z oliwek taka spozywcza, potem wyczesywanie i zwykły najzwyklejszy szampon np. familijny- nie zawiera żadnych cudownych skłądników ma poprostu zmyć ten tłuszcz z głowy. Jeśli masz możliwość to kup dentinox craddle cap shampoo-specjalnie na ciemieniuchę ;-) Mój filip dostał ciemieniuchę dopiero w wieku 4 miesięcy.
 
Od mojej znajomej maluszek tez tak mial i po jakims czasie okazalo sie ze to skaza bialkowa a to byl pierwszy objaw
! sprobuj oilatum soft jest naprawde super tylko cena troszke odstrasza
 
u nas pomogl szampon do wlosow eloderm. Zadne wcieranie oliwki przed kapiela. Przy kapieli szampon, a pozniej krem aktywny. Kupilam w aptece za rozsadna cene jak na emolienty.
 
Witam. Moja 5 miesieczna corka, nie miała ciemieniuchy, dzis zauważyłam że calutka skóra głowy się łuszczy, od dawna sie po tej głowce drapała jak tylko mogła, ale lekarz stwierdził ze to przez włosy (bo ma baardzo buja czuprynkę):-) teraz juz rozumie jej drapanie, wiem co wysusza skore głowy i mysle ze to przez źle spłukiwaną pianę, ale moje pytanie brzmi co mogłabym zastosowac, jaki kosmetyk, bez konsultacji z lekarzem zeby te łuszczenie zeszło. Dziś probowałam jej posmarowac maścią, ale cięzko gdy dziecko ma tak dużo włosków.
Dziekuje za opowiedzi
Dzień dobry! Oillan Baby to produkty dla dzieci od 1.dnia do 3. roku życia. Zawierają 100% składników pochodzenia naturalnego. Będą idealne w codziennej profilaktyce i pielęgnacji skóry niemowląt. Mogą być również stosowane przez dorosłych z nietolerancją innych kosmetyków.
Oillan Med+ przeznaczony jest z kolei do skóry ze zdiagnozowanymi schorzeniami dermatologicznymi (AZS, łuszczyca, egzemy). Preparat oparty jest na farmaceutycznych składnikach o medycznej skuteczności i może być stosowany przez dzieci od 1./3./6. miesiąca życia (zależnie od preparatu) oraz dorosłych.
Emolienty Oillan jako jedyne na rynku posiadają badania z udziałem alergików. Całą gamę produktów marki Oillan można kupić w aptekach (ich dostępność można sprawdzić na stronie www.ktomalek.pl).

Na naszej stronie znajdzie Pani informacje o akcji promocyjnej - za zakup produktów Oillan Baby lub Med+ pierwsze 3000 osób, które wyślą paragon, otrzyma kod na zakupy za 70 zł na dowolne produkty Oillan na stronie sklep.kosmetykiaa.pl. Po otrzymaniu kodu można wziąć udział w konkursie - wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe na stronie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody :)

W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji,
Online Ekspert marki Oillan
 
reklama
U nas był podobny problem i również zastosowałam szampon Elodermu polecił mi farmaceuta i muszę powiedzieć, że pomógł z powodzeniem.
 
Do góry