reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za wysoki poziom betaHCG :(

Mononoke

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Lipiec 2010
Postów
1 311
Witam, mam 25 lat i udało mi się zajść w ciążę. Według OM jestem obecnie w 7tyg 0 dn ciazy. Poprzednią ciążę poroniłam, lekarze w szpitalu stwierdzili, ze musiala to byc ciaza biochemiczna bo nie bylo jej nigdy widac na usg a poronilam w 4tyg 5 dn.

Zrobilam w 5tyg 0 dn ciazy badanie beta HCG (tuz przed wizyta u doktora) i wynik mnie zaszokowal : 6800 mIU/ml popatrzylam na te normy i wydawalo mi sie, ze wszystko jest w porzadku.
Ginekolog nic nie powiedzial na wynik, kazal jedynie dwukrotnie w odstepie tygodniowym powtorzyc badanie.
Zrobil mi badanie USG i stwierdzil ze jest ciaza prawidlowa, nie widac jeszcze zarodka, ale jest cialko zolte (to bylo w 5tyg 5dn).
Badanie na prosbe ginekologa powtorzylam w 6 tyg 0 dn ciazy i wynik byl juz 37800!!!
Kolejne badanie robilam dzisiaj, niestety wyniki bede miala dopiero w poniedzialek.

Martwie sie, bo wydaje mi sie, ze te wyniki sa za duze w stosunku do przyjetych norm, a kolejne jesli znowu podskoczy to juz w ogole nie bedzie sie miescilo w zadnych normach (powinno byc w granicach minimum 200 000)

O czym moze swiadczyc tak wysokie betaHCG we wczesnej ciazy?
Naczytalam sie strasznych rzeczy o zasniadzie groniastym i zespole Downa, bardzo proszę Pania o pomoc:(

Ponizej podaje normy beta HCG ktora dostalam z laboratorium z wynikami

ciaza 1,3-2 tyg 16-156
ciaza 2-3 tydz 101-4870
ciaza 3-4 tydz 1110-31500
ciaza 4-5 tydz 2560-82300
ciaza 5-6 tydz 23100-151000
ciaza 6-7 tydz 27300-233000
ciaza 7-11 tydz 20900-291000

Strasznie sie denerwuje, bardzo prosze Pania o pomoc, kolejna wizyte u ginekologa mam dopiero w srode :(
 
reklama
albo o bliźniakach :) lub też, że ciąża jest starsza niż zakładasz.
aha - nie czytaj już więcej, stres jest w ciązy bardzo niedobry, dbaj o życie, które nosisz już teraz, już jesteś za nie odpowiedzialna, już jesteś matką. I przyzwyczaj się, teraz już tak będzie - ciągly niepokój, czy kopie odpowiednio, czy jak już będzie po tej stronie brzuszka, to czy nie za dużo śpi, je, odpowiednio chodzi, potem zacznie nie wracać na noc, itp itd :)
Napij się melisy i porządnie wyśpij!
 
Ostatnia edycja:
albo o bliźniakach :) lub też, że ciąża jest starsza niż zakładasz.
aha - nie czytaj już więcej, stres jest w ciązy bardzo niedobry, dbaj o życie, które nosisz już teraz, już jesteś za nie odpowiedzialna, już jesteś matką. I przyzwyczaj się, teraz już tak będzie - ciągly niepokój, czy kopie odpowiednio, czy jak już będzie po tej stronie brzuszka, to czy nie za dużo śpi, je, odpowiednio chodzi, potem zacznie nie wracać na noc, itp itd :)
Napij się melisy i porządnie wyśpij!

Jakbym slyszala mojego meza:) Dziekuje bardzo za slowa otuchy :)
Juz mi lepiej, do wizyty u ginka zostalo juz niewiele czasu wiec moze wytrzymam ;)
 
:D Ja juz dawno po wizycie :D
No ginek byl wrecz zachwycony beta (kolejna wyszla 114 000) i mowil ze wszystko jest super i mam sie nie nakrecac na niewiadomo co :>

No i oczywiscie z bobaskiem wszystko ok , tydzien temu mial 14 mm i pieknie bilo mu serduszko :)

Kamien z serca:)
 
Jesteś po wizycie więc już wiesz, ze wszystko jest ok, Myślę że lekarz raczej chciał sprawdzić czy bHCG rośnie ( bo przyrosty były w miarę ok, a wyliczone terminy nie zawsze zgadzają sie co do dnia, jeżeli np cykl trwa krócej lub dłużej niż przyjęte 28 dni :-) ) głowa do góry i dbaj o siebie :-)
 
witam
9 tyg 6 dni wedlug OM moja beta wyniosła 289 000 :szok: Martwię się bo to bardzo dużo, ginka dzisiaj to zignorowała i stwierdziła, że jeszcze nie jest źle.
Co może oznaczac tak wysoki wynik?
Dziekuje za odp
 
witam
9 tyg 6 dni wedlug OM moja beta wyniosła 289 000 :szok: Martwię się bo to bardzo dużo, ginka dzisiaj to zignorowała i stwierdziła, że jeszcze nie jest źle.
Co może oznaczac tak wysoki wynik?
Dziekuje za odp

mikusia84r. Próbuję się z tobą skontaktować.Moja beta również tyle wynosi.Czy mimo tak kolosalnego wyniku urodziłaś zdrowe dziecko.To dla mnie bardzo ważne,odezwij się,proszę cię.Nie śpię po nocach i bardzo się denerwuję,a moja beta hcg 280 000.Proszę odpisz
 
reklama
mikusia84r. Próbuję się z tobą skontaktować.Moja beta również tyle wynosi.Czy mimo tak kolosalnego wyniku urodziłaś zdrowe dziecko.To dla mnie bardzo ważne,odezwij się,proszę cię.Nie śpię po nocach i bardzo się denerwuję,a moja beta hcg 280 000.Proszę odpisz
Witam, jakie były dalsze losy Pań ciąż? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
reklama

Podobne tematy

1
Odpowiedzi
19 tys
Wyświetleń
772 tys
Do góry