reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opuchnięte wargi sromowe

evelinecka

Szczęśliwa:):)
Dołączył(a)
3 Listopad 2010
Postów
181
Miasto
Warszawa
Witam.
Zauważyłam dzisiaj u siebie strasznie opuchnięte wargi sromowe... Zdaje mi się ze wczesniej takie nie byly... Dodatkowo odczuwam swędzienie rzadko pieczenie.. czy ktoras z was to miała? wiece co to mzoe byc ? wczesniej nie mialam takich opuchnietych tylko mnie swedzialo z zewnątrz to na poczatku bralam pimafucin pozniej od jakichś 2tyg clatmizolum (czy cos wiecie o co chodzi) i on nic nie pomagal.. a dzisiaj jeszcze te wargi i nie wiem co to moze oznaczac.. wizytę mam o ile sie dostane dopiero w srodę..
Zauwazylam jeszcze ze u gory są bardzo przekrwione... i stąd malutkie plamki krwi na wkladce... ale żadnych zylakow nie ma...
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja też mam opuchnięte wargi sromowe...wydaje mi się, że powody mogą być dwa: stosowanie globulek dopochwowych na infekcje/ luteiny dopochwowej lub zwiększenie objętości krwi w organizmie (zwłaszcza jak piszesz, że masz je przekrwione). Zresztą, jak wpiszesz sobie temat w google to wychodzi, że jest to częsta przypadłość ciężarnych ;)
 
Tak ale tylko jak sa opuchniete.. To moim zdaniem to od Luteiny bo w sumie od kiedy zostala mi zwiększona do 2x2 to to zauwazylam...A jak sobie z tym radzisz? nie boli Cie to?
 
ja myślę, że to też od luteiny, bo biorę od tygodnia 2x2, wcześniej brałam doustnie duphaston
jak na razie staram się to ignorować, czasem posmaruję clotrimazolum
tak dzisiaj zauważyłam, że prawa mnie trochę boli...
 
Ja też tak mam i też biorę luteinę 2x2 radzę sobie tak, że jedną dawkę (np. wieczorną) pomijam i wtedy stosuję sobie Lactovaginal i po tym jest lepiej, można go kupić w aptece bez recepty i lekarz powiedział, że można bezpiecznie w ciąży stosować

Ważne jest też jakich wkładek używacie ja używałam różnych ale odkąd używam always to jest lepiej, bo całe to co wypłynie jest wchłaniane przez wkłdakę a inne tak nie wchłaniały i ta resztka nie wchłonięta podrażnia wargi i dlatego są takie czerwone i wrażliwe, ja też często sie podmywam nawet 5-6 razy dziennie
 
Ostatnia edycja:
ja akurat używam podpasek, bo wkładka to wydaje mi się za mała na te "wycieki"
myślę, że może po prostu bardzo często trzeba je zmieniać, aby nie dopuścić do sytuacji, gdy to co wycieka, podrażnia nasze narządy
 
Witam.
Zauważyłam dzisiaj u siebie strasznie opuchnięte wargi sromowe... Zdaje mi się ze wczesniej takie nie byly... Dodatkowo odczuwam swędzienie rzadko pieczenie.. czy ktoras z was to miała? wiece co to mzoe byc ? wczesniej nie mialam takich opuchnietych tylko mnie swedzialo z zewnątrz to na poczatku bralam pimafucin pozniej od jakichś 2tyg clatmizolum (czy cos wiecie o co chodzi) i on nic nie pomagal.. a dzisiaj jeszcze te wargi i nie wiem co to moze oznaczac.. wizytę mam o ile sie dostane dopiero w srodę..
Zauwazylam jeszcze ze u gory są bardzo przekrwione... i stąd malutkie plamki krwi na wkladce... ale żadnych zylakow nie ma...




Witaj , tak z moich doświadczeń to mogę powiedzieć że to przez infekcję i raczej jeszcze jakiś stan zapalny się utrzymuje więc wybierz się do gina ,bo może być gorzej a jak zacznie swędzieć częściej to średnia przyjemność . Pozdrawiam J
 
na Twoim miejscu poszłabym do lekarza , bo ja w ciązy też to miałam. Najpierw infekcja grzybicza leczona pimafu czymś tam, ale wargi strasznie spuchły i okropnie swędziały. Okazało się że mam opryszczkę taką z ust przeniesioną na dół. Od razy mówię , że jeśli to opryszczka to raczej powinnać mieć cc. Nie straszę Cię, poprostu mówię jak było w moim przypadku. Życzę Ci jednak żeby to była zwykła infekcja.
 
reklama
a z mojego doswiadczenia wynika ze opuchniecie jest jednym ze "skutków" ciąży i generalnie nie ma sie czym martwic, gorzej jesli pojawią sie żylaki na wargach- ja mialam jednego juz pod sam koniec ciąży, ale nie mialam w zwiazku z tym zadnych problemow. wiem jednak ze jesli zylaki sa naprawde duze to moze to byc przeciwwskazanie porodu sn, zalezy to oczywiscie od lekarz i szpitala...
 
Do góry