reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwone krostki na pupci. Ratunku!!!

pepsicOLA

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
22 Lipiec 2010
Postów
148
Miasto
Wrocław
Moja córeczka dostała wczoraj na wargach sromowych, wokół nich i na pośladkach czerwonych krostek. Wątpię by było to od pieluszki bo cały czas używamy tych samych i nigdy nie było problemów. Czy mogła np.przeleżeć za długo z kupką? Zauważyłam też, że woli zasypiać i spać na brzuszku. Jutro idę do pediatry. A macie może jakieś pomysły co to może być?
 
reklama
Bardzo możliwe że to od kupki, po prostu odparzenie, a może dałaś jej coś nowego do jedzonka? zmieniło się ph moczu i kału, to też może podrażniać.
 
Moj dostaje takie krostki przy zabkowaniu kiedy kupka jest rzadka a wiadomo jak sie ma rozwolnienie to pupa piecze a co dopiero takiego malucha który lezy i parzy sie w pieluszcze, u nas sprawdził sie Alantan Plus w maści.
 
Pewnie to odparzenie, ale jeśli chcesz możesz pokazać te krostki pediatrze, jeśli to odparzenie, to może ci wypisać receptę na specjalną maść na odparzenia. My na odparzenia stosujemy Alantan Plus krem lub maść, przy córci używałam Linomagu, ale na synka nie działa, w ekstremalnych sytuacjach, kiedy odparzenie nie chce długo zniknąć używam Tormentiolu (wiele mam na samą wzmiankę o nim panikuje, że nie nadaje się dla dzieci, ale w mojej rodzinie sprawdza się on od wielu lat, poleciła go mojej mamie lekarka, gdyż jako dziecko miałam często odparzenia... później kilkoro innych dzieciaczków w mojej rodzinie miało z nim styczność i nic się nikomu nie stało).
 
To już wszystko wiem.
Mała przyjmuje Augmentin - antybiotyk bo ma zapalenie gardła. To od tego. tak przynajmniej powiedziała pediatra. Mam smarować pumifucortem.
Dzięki. :)
 
reklama
To bardzo możliwe, że od antybiotyku. Mój synek też ostatnio dostawał ten antybiotyk i miał zaczerwienioną pupcię przez czas brania antybiotyku. Ogólnie przy antybiotykach dzieciaczkom trzeba częściej niż zwykle zmieniać pieluszki, bo mocz bardziej niż zwykle obszczypuje skórę na pupci.
 
Do góry