reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bajeczki, książeczki i WWW dla maluchów

agrafka80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Sierpień 2009
Postów
3 409
Miasto
Warszawa (Bielany)
Mam propozycję nowego wątku :)
Generalnie jestem przeciwna oglądaniu przez maluchy TV czy patrzeniu w komputer, ale w wyjątkowych sytuacjach (inhalacja,mega marudzenia) uciekam się też do tych środków :)

Możemy tutaj polecać sobie fajne dziecięce strony z piosenkami,obrazkami itp, bajeczki które mogą dziecko zainteresować przez chwilę oraz hitowe książeczki :)

Ja mam na razie 2 propozycje:

WWW:
www.buliba.pl
- piosenki i zabawy muzyczne, Alicja dziś patrzyła w misia jak zaczarowana
www.kula.gov.pl
- dla starszych dzieci, ale ładne obrazki można też maluchowi pokazać
 
reklama
To ja polecam ksiazeczki z serii ''Obrazki dla maluchow'' wydawnictwa [FONT=verdana,arial,helvetica][SIZE=-1]Firma Księgarska Jacek Olesiejuk. Ksiazeczki sa proste, pomagaja poznawac podstawowe slowa, obrazki sa czytelne, moja mala uwielbia je ogladac, moglaby tak w kolko caly dzien.
[/SIZE][/FONT]
 
Super pomysl :) Ja wklejam 2 linki do you tuba na piosenki przy ktorych Oli siedzi jak zachipnotyzowany, klaszcze, tanczy :) wystarczy ze zapytam czy chce baby tv a ten leci do laptopa jakby gore zlota zobaczyl ;-)

[video=youtube;EoRf1RhTnjI]http://www.youtube.com/watch?v=EoRf1RhTnjI&feature=related[/video]

[video=youtube;4FBleCag8zc]http://www.youtube.com/watch?v=4FBleCag8zc&feature=feedlik[/video]
 
U nas hitem są kiepscy :
YouTube - BIG CYC - Świat według Kiepskich (klip)
Oli tylko się obudzi i spiewa "papapa", jak zobaczy włączonego laptopa też "papapa" - puszczamy mu piosenkę i tanczymy z nim na rękach.
Bajki mu puszczam na Polsat Jim Jam (jednak zaczynam mu juz ograniczac bo zbyt duzo czasu mu je puszczam, czasami kiedy musze zrobic obiad a OLi nie daje mi spokoju nie chce sie bawic w pokoiku puszczam mu bajeczki. Jednak nie chce doprowadzic do tego zeby za bardzo sie przyzwyczaił i np. plakał kiedy je wyłączam-teraz tak jeszcze nie jest, albo zeby włączał sobie sam tv-czasami to juz robi, poza tym TV mnamy bardzo blisko i on zamiast oglądać na leżaczku lub podłodze często podchodzi i nos wtyka w tv, także ograniczam mu TV od jakiegos czasu przez co sama nie moge nic oglądac bo zaraz leci z nosem do tv ;/)
Oli kocha bajki IglooGloo i ich tytułowe piosenki:
YouTube - Jim Jam ИГЛУ-ГЛУ
oraz Mio Mao:
YouTube - Mio Mao (New Series) - The Clew
oraz Barney i przyjaciele
YouTube - Barney Kocham cie
 
A ja polecam coś innego - bajeczki do słuchania. Przepiękne bajki naszego dzieciństwa z pięknymi piosenkami do słuchania w łóżeczku :) Niektóre z tych bajek znam już na pamięć :)
https://www.bajki-grajki.pl/?frm=ad&gclid=CMPp-Pf28KYCFYVjfAodsnS8GA

tak-tak, ja takie bajeczki kupowałam jeszcze będąc w ciąży :) potem chodziłam z Alutką na spacery i słuchałam na CDku Lisa Witalisa i Kubusia Puchatka.

Polecam też Lato Muminków (nie ma w bajkach grajkach, ale w innych sklepach można kupić), są tam rewelacyjne piosenki Gawędy.

ale bardzo lubi też (po mamie) polski rock - Hurt, Ira, Strachy na Lachy i takie tam ;-)

U nas Ala wychowana na Dire Straits.. Jak tylko zaczyna lecieć "Brothers in arms" milknie i zaczyna słuchać :). No i Karolak "Zabiorę cię" też bardzo jej przypadł do gustu.

A tak z innej beczki - mam taką płytkę z piosenkami przedszkolaka i padam ze śmiechu przy jednej piosence, nie wiem czy ją znacie. Niezbyt pedagogiczna :) Wrzuta.pl - 12. TRZEJ KRASNALE
 
Ooooo to widze ze Wasze maluchy juz mają telewizyjne preferencje. Mój nie interesuje sie tym zbytnio mimo ze TV leci całe dnie. Jedyne co rozróżnia to bajki animowane od zwykłych programów i krzyczy baja baja. no i jak leci jakas piosenka która mu sie spodoba to łączy rączki i sie kołysze na boczki. To tyle ;p
 
reklama
mój troszeczkę ogląda jak Kuba bajke na dobranoc ogląda, ale doslownie kilka minut, chyba, ze na teletubisie trafi to wtedy od deski do deski. No i reklamy jak czasem DDtvn oglądam, bo tak to generalni tv u nas wyłączone dopóki dzieci nie śpią. Kuba to jakby mu pozwolić gapiłby się 24h/dobe
 
Do góry