reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy urzedowe dotyczace naszej ciazy i narodzin dziecka

Z

zyta

Gość
Witam!dziewczyny postanowilam zalozyc wlasnie taki temat,zeby nowe mamusie a takze i my same mogly sie dowiedziec co nam tu we Wloszech przysluguje.Jesli ktoras sie dowie czegos nowego bedziemy mogly sie informowac na bierzaco,a temat bedzie mowil sam za siebie.A na watku gdzie piszemy o wszystkim tak naprawde jest zbyt dozo czytania zeby ktoras mogla tak naprawde sie dowiedziec w prosty,szybki sposob co nam sie nalezy.Mam nadzieje,ze bedzie nas powoli przybywac na watku mamy z Wloch.
 
reklama
To ja zaczne od siebie:tak:,wiec tak jestem osoba niepracujaca,maz pracuje,do lekarza chodzilam prywatnie-120euro wizyta(wtedy nie wiedzialam ze mozna tez panstwowo)za wyniki nie placilam,chociaz nie za wszystkie,50 euro moj M dostawal wiecej do wyplaty,od trzeciego miesiaca ciazy do ostatniego,potem 64euro na dziecko co miesiac,tj.rodzinne.Jako ze jestem matka niepracujaca dostalam 1500euro jak urodzilam.To tyle,moze o czyms zapomnialam,ale raczej bylo tego malo wiec watpie w to.
 
Zyta miałaś świetny pomysł wszystko w jednym miejscu:tak: A wiec dziewczyny dzielcie się wszystkim co wiecie napewno dla wielu się przyda.
 
Jest tez Carta acquisti.Jest to 40 euro na dziecko do 3 roku zycia.Wyplaca INPS , dokumenty sklada sie w comunie.Po zatwierdzeniu na poczcie odbiera sie karte jak do bankomatu.INPS przelewa pieniadze raz na dwa miesiace.Mozna placic w sklepach za zakupy ( nie wszystkich,wiec lepiej dowiedziec sie w kasie).Polecam robic zakupy w MD bo placac ta karta jest dodatkowo rabat okolo 4%.
Jest tez bonus bebe , ale nie we wszystkich regionach.
 
Ostatnia edycja:
Agnieszko ja mam pytanie do ciebie,otoz mam ta karte,raz robilismy zakupy placac ta karta,i myslelismy ze jest to jednorazowe,i jesli wplynal jakies pieniadze na to konto to przyjdzie jakies powiadomienie,jak dotat nie przyszlo a karta sobie lezy,czy nalezalo skladac co dwa miesiace podanie o te pieniadze czy nie?na jakiej zasadzie sie je dostaje?mam nadzieje ze mnie zrozumialas?(corka mi dokucza)
 
Droga Zyta.Na karte wplywaja pieniazki raz na dwa miesiace, bez zawiadamiana zainteresowanego.Trzeba sprawdzac samemu,ja to robie w bankomacie na poczcie.mozna tez sprawdzac telefonicznie, ale mi to sie nie udaje (ciagle mnie rozlacza ,albo kaze czekac).Pieniadze nie wykorzystane po 4 miesiacach przepadaja. Tak wiec lec na poczte i sprawdz czy sa jeszcze pieniazki.Wniosek sklada sie raz (tak mi powiedzieli w INPS).

Carta Acquisti - Minori di 3 anni - Ministero dell'Economia e delle Finanze tutaj znajdzieci wszystkie dane potrzebne do zlozenia wniosku, lub mozna sie dowiedziec pod numerem 803164 ( bezplatny).
Nie jest skomplikowany.Ja osobiscie pobralam wniosek w comunie ostemplowany plus tylko moj dochod z roku poprzedzajacego urodzenie dziecka (nie jestem mezatka) i zanioslam na poczte .Tam sprawdzaja czy dane sa zgodne ,wydaja kopie i tylko czekac az przyjdzie pismo z numerem karty.
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny widzicie jak przydaja sie takie watki:tak:?Agnieszko dziekuje ze poruszylas ten temat z ta karta:tak::tak::tak:!widzisz my ja mamy od dwoch lat,dokladnie dwa lata temu zesmy ja dostali,wzielismy 130 euro na zakupy,i karta do dzisiejszego dnia sobie lezala!!!dzisiaj na poczcie powiedzieli,ze jest 240euro na karcie!(czyli wychodzi ze z 6msc.)ale o to juz sie nie zapytal moj M:no::no::no: jak rowniez w jakim sklepie mozna nia placic:no:,jak tez do kiedy mozna wybrac te pieniadze:no:,wiem tylko ze rachuneki mozna placic,ale jak narazie mamy wszystko uregulowane:tak:.Ciesze sie ze chociaz tyle jest:tak::-):-):-).
 
dziewczyny widzicie jak przydaja sie takie watki:tak:?Agnieszko dziekuje ze poruszylas ten temat z ta karta:tak::tak::tak:!widzisz my ja mamy od dwoch lat,dokladnie dwa lata temu zesmy ja dostali,wzielismy 130 euro na zakupy,i karta do dzisiejszego dnia sobie lezala!!!dzisiaj na poczcie powiedzieli,ze jest 240euro na karcie!(czyli wychodzi ze z 6msc.)ale o to juz sie nie zapytal moj M:no::no::no: jak rowniez w jakim sklepie mozna nia placic:no:,jak tez do kiedy mozna wybrac te pieniadze:no:,wiem tylko ze rachuneki mozna placic,ale jak narazie mamy wszystko uregulowane:tak:.Ciesze sie ze chociaz tyle jest:tak::-):-):-).

Dla mnie to tez wazne wiedziec takie rzeczy, bo niewiele osob o tym wie :) Na pewno wyrobie ta karte. Dzis odwiedzi nas brat mego strachliwca, zobaczymy czy on nam pomoze w zalatwianiu reszty papierkow. W srode kolejne badanie, w czwartek wizyta... Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok, i ze lekarz tym razem wyda mi sie sympatyczniejszy, bo ostatnio to srednie wrazenie odnioslam...
 
To ja zaczne od siebie:tak:,wiec tak jestem osoba niepracujaca,maz pracuje,do lekarza chodzilam prywatnie-120euro wizyta(wtedy nie wiedzialam ze mozna tez panstwowo)za wyniki nie placilam,chociaz nie za wszystkie,50 euro moj M dostawal wiecej do wyplaty,od trzeciego miesiaca ciazy do ostatniego,potem 64euro na dziecko co miesiac,tj.rodzinne.Jako ze jestem matka niepracujaca dostalam 1500euro jak urodzilam.To tyle,moze o czyms zapomnialam,ale raczej bylo tego malo wiec watpie w to.
Zyta,a powiedz mi, czy zeby twoj dostal to 50 do wyplaty, to wypelnial jakies papierki? I jak zalatwilas rodzinne? Jakies dokumenty skladalas? Gdzie? Ile czasu dostawalas rodzinne?
 
reklama
my cartą acquisti płacimy w coop,conad,iper można nią płacić prawie w każdej sieci supermerkatów.my tą karte załatwiliśmy na poczcie.
 
Do góry