reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czerwone plamy które pojawiaja się i zaraz znikaja

aguska2017

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Listopad 2010
Postów
8 056
Miasto
Elbląg-Płock
Witam mam taki problem:mój synek około 4 miesiąca zaczął dostawać dziwnych plamek tak jak przy pokrzywce najpierw było to agodne zazwyczaj po kąpieli albo jak przyszły te upały myślałam że to potówki.Jednak to bardzo często się powtarzało myslałam potem że to jednak alergia ale pani doktor powiedziała że to może być wszystko u tak małego dziecka trudno określić alergie.Bartuś ma 10 miesiecy i mimo e coraZ rzadziej wychodzą te PLAMY to jednak wychodzą.czy któraś z pań też miała taki bądz podobny problem?Wspomnę jeszcze że synek ma je tak jakby czasem poprostu z powietrza.Acha i mój synek nie je jajek bo dostał na nie pokrzywki
 
reklama
Witaj! moj maly tez czasem ma takie plamy ale głownie przy wysilku i piciu kaszki lub cieplego mleczka,tez nie wiem od czego a zapomnialam sie spytac lekarki...
Ale sadze ze to nic zlego, moze poprostu tak maja??:)
Mojemu nic na razie nie dolega od tych plamek,ani nie swedza ani nie ma szorstkeij skóry..
pozdrawiam
 
Dziękuje:) Ja wielokrotnie pytałam się pani doktor i to nie jednej co to może być i usłyszałam wielką niewiadomą mam nadzieję że poprostu z tego wyrośnie:)
 
Ja miałam bardzo podobną historię. Maluch dostawał na twarzy i na brzuszku małe krosteczki. Pojawiały się i znikały. Długo się zastanawialiśmy z mężem co to może być i doszliśmy do wniosku, że Adusiowi te plamki wyskakiwały w miejscach gdzie dawałam mu buziaka i go przytulałam. Porozmawialiśmy z lekarzem co to moze być. Okazuje się, że te krosteczki mu wyskakiwały przez mój krem na twarzy, bo zawierał substancje chemiczne zwane parabenami. Zmieniłam krem (kupiłam w aptece Siquens) i już jest ok.
 
witam,u mojej 2letniej corki tez od tygodnia pojawiaja sie takie plamy.wczesniej nie reagowala tak na nic to stalo sie nagle,prosze o pomoc jakas informacje.mala bierze clemastil i wapno.odstawiolam soki,cytrusy,sloiczki
 
Witam. Mój synek który ma prawie 10miesiecy od kilku dni ma takie plamki które sie pojawiają i znkają za pare minut. Są one tylko na brzuszku i na szyi i mam wrażenie ze pojawiają sie w momencie jak ja go przytulam, dotykam czy zakładam ubranie. dziś np pojawila sie na karku czerwona pręga zaraz po założeniu synowi poskoszulka. Nie zmieniłam proszku ani plynu do płukania. Za to zmienilam plyn do kąpieli i czy to moze byc wina tego płynu??
 
Witam ja założyłam ten wątek więc szybko tylko napisze jak jest u nas.mój synek miał te plamy do jesieni potem to całkowicie ustąpiło i teraz nie ma ale od ponad 2 msc jesteśmy alergikami i podejrzewam że to były pierwsze oznaki alergii na coś.
Betka być może to od płynu ale również mogłaś mocniej przycisnąć skóre koszulką małego i stąd ta pręga u nas czesto tak jest czasem wystarczy tylko lekko przycisnąc skóre a mój synek ma juz w tym miejscu czerwone poprostu wrażliwa skóra i delikatna w ten sposób reaguje.
Dziabdol czyli twoja mała jest alergikiem z tego co napisałaś wnioskuje a może ma uczulenie na pyłki bo wiosna przyszła?a u alergologa byłyście?

I tak jak dziewczyny wyżej piszą ja też zauważyłam że Bartek jest wrażliwy na niektóre kosmetyki a nawet na taty brodę bo jak mój m daje małemu buziaka i mimo że jest ogolony to synek zaraz ma w tym miejscu lekko zaczerwienione
 
Betka być może to od płynu ale również mogłaś mocniej przycisnąć skóre koszulką małego i stąd ta pręga u nas czesto tak jest czasem wystarczy tylko lekko przycisnąc skóre a mój synek ma juz w tym miejscu czerwone poprostu wrażliwa skóra i delikatna w ten sposób reaguje.
Aguska ja wlasnie się non stop zastanawiam co to moze być, bo to mu wychodzi i za jakiś czas znika. Ale zauważyłam dzis ze pojawia sie wiecej tego jak mały sie zgrzeje np jak sie śmieje duzo albo płacze i robi mu sie za ciepło to wychodzi tego wiecej. A jak sie temu bardziej przyjrzałam to w srodku tej plamki jest chrosteczka niewielka.
A napisz mi prosze na co twoj synus jest uczulony??
 
mój miał identycznie to wygląda jak pokrzywka
jest uczulony na nabiał ale to wyszło dopiero po skończeniu roku i na cytrusy bo kiedyś dostał ode mnie do polizania pomarańczę i od razu plamy wokół ust miał na szczęście szybko zeszły prawdopodobnie na soję bo raz spróbowałam mu podać trochę mleka sojowego no i plamy też sie pojawiły.
moja doktor gdy Bartek był mały stwierdziła że ma na coś alergię ale na co to trudno stwierzdić bo zbyt szybko znikaja te plamki mówiła Że czasem tak bywa że dzieci maja nie groźną pokrzywkę a potem z tego wyrastaja.ile w tym prawdy nie wiem ale mojemu to przeszło.
jednak gdy miał 6 msc byliśmy na wakacjach mały byl wtedy karmiony słoiczkami i dałam mu słoiczek fakt pierwszy raz taki z kabaczkiem i żółtkiem warzywami i kurczakiem chyba.żółtko wprowadziłam 2 tyg przed podaniem tego słoiczka i nic mu nie było.Po zjedzeniu tego dania wylądowaliśmy w szpitalu małego mi ratowali bo dostał silnej alergii -ostra pokrzywka jak dla mnie to już był wstrząs anafilaktyczny bo bartek był cały w tych plamkach o których piszesz do tego miał już problemy z oddechem podkrążone oczy i gdy dawali mu sterydy dożylnie to babki krzyczały szybko bo mu sie żyły zapadaja.po tych przeżyciach nie jemy wogóle jajek a teraz jeszcze tego co wcześniej ci napisałam
jeśli chodzi o alergologa to my idziemy dopiero gdy mały skończy 2 lata tak nam doradziła pediatra do tego czasu musimy uważać i w razie czego mamy w domu zyrtec.
Może też mieć alergie z powietrza coś pyli albo jak pleśń jest w domu bądź tam gdzie mały przebywa.
 
reklama
Witam jestem mamą 2 letniego Filipka i od niedzieli zaczęły się problemy z czerwonymi plamkami które raz się pojawiają a po jakimś czasie znikają ma je dosłownie wszędzie na buźce rączkach, brzuchu , plecach i nogach nie wiem czym są spowodowane ponieważ nic nie zmieniałam ani płynu ani proszku no kompletnie nic na początku podejrzewałam że to ospa lecz po wizycie u lekarza moje myśli się rozwiały bo od razu to wykluczył i stwierdził że to uczulenie tylko nie wiadomo na co. małego te plamki swędzą i strasznie się drapie :-( wiec zaczęłam dawać mu już w niedziele wapno a do tego lekarz nam przepisał syropek Amertil lecz plamki nadal się pojawiają i znikają po jakimś czasie najczęściej wyskakują rano i wieczorem lecz po południu tez się zdarza, jeden plus leków to tylko ten że mały przestał się drapać jeżeli ktoś miał z czymś takim do czynienia proszę o jakieś rady. pozdrawiam Karolina
 
Do góry