reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

masaż w ciąży

Dołączył(a)
29 Marzec 2011
Postów
2
moja siostra spodziewa sie dziecka w maju i ma bardzo opuchniete nogi, słyszałam, że profesjonalny masaż może pomoc. Czy któraś z was korzystała w ciązy z masażu? Czy to pomaga? Gdzie można pojsc w warszawie i za ile?pozdr
 
reklama
na opuchniecie pomaga WODA,WODA i jeszcze raz WODA. Pic i pić :-) a masaz dla przyjemnosci i rozluźnienia zmeczonych stop rowniez pomoze, jednak opuchlizna po nim nie minie :-)
 
Przez całą ciążę korzystalam z usługi masazystki i musze przyznac ze nic nie puchło, nic nie bolało, bywało nawet tak ze na kilka dni przed porodem czułam sie tak rewelacyjnie ze musialam stanac przed lustrem i sprawdzic czy mam brzuch, poniewaz nie dowierzałam ze spotkało mnie ogromne szczescie w postaci dzidziusia i swietnego samopoczucia az do ostatnich dni. Mam to szczescie ze moja przyjaciolka jest masazystką, wiec zawsze masowała mnie przy okazji ploteczek:) na opuchniete nogi ponoc rewelacyjnie dziala zwyczajne uniesienie ich do gory:)
 
Polecam! Kiedy byłam w ciąży korzystałam z usług masażystki, poniewaz moje nogi byy opuchniete i obolałe do tego stopnia,ze miałam trudnosci z poruszaniem się. Mąż zaprosił masażystkę i naprawdę było o niebo lepiej. Zaluję,że wczesniej sie na taki masaz nie zdecydowałam, zaoszczedziłoby mi tylko nerwów i przykrych momentów. Więc jesli siostra jeszcze się zastanawia, to naprawdę nie ma nad czym.Masaz nie tylko pozbawil mnie dolegliwosci bolowych ale takze wzmocnił i odpręzył. Taki masaz takze nie jest drogi. :-) Polecam! i życzę siostrze slicznego i zdrowego dzidziusia :)

Dodatkowo moze wspomagac się masazami naprzemiennymi raz cieplą raz zimną wodą, no i jak powiedzialam moje poprzedniczka - duzo wody!
 
Polecam picie wody, duzo odpoczynku, szczegolnie w pozycji z nieco uniesionymi nogami, podpartymi poduszka. Mi to pomagalo. Co do masazu, to powinien byc dosc delikatny i wprawnie zrobiony, wiec polecam raczej wizyte u specjalisty, niz oddanie sie w rece meza/narzeczonego/chlopaka :)
 
Kiedy byłam w drugiej ciąży strasznie puchły mi łydki-stopy.Profesjonalny masaż był dla mnie wielką ulgą i relaksem.Nogi mniej bolały nie byly takie opuchniete.Pozatym piłam dużo wody niegazowanej.
 
Ja całkiem niedawno byłam w ciąży i pamiętam jak dziś te ciężkie spuchniete jak banie łydki . Tak na codzień po przyjściu ze spaceru , czy po dłuższym chodzeniu po mieście bardzo pomagały mi chłodząco - kojące kremy z mentholem z seri dla kobiet w ciąży. To pozwalało na chwilę zapomnieć o tych doleglwościach . Ale nic tak zbawiennie nie działa jak masaż u profesjonalnego masażyty w przyjemnej atmosferze przy relaksacyjnej muzyce !
 
Na opuchnięcia dobry jest masaż- oczywiście nie licz ,że mega opuchnięte nogi staną się od razu wiotkie jak u sarenki po jednym masażu- taki efekt drenażu jasne da się osiągnąć, ale to niebezpieczne bo zaburza mocno gospodarkę wodną w organiźmie, raczej trzeba zacząć od delikatnego rozmasowania tego co się zastało, potem systematycznie można działać przeciwko opuchnięciom.Mi raz w tygodniu masowania po 2 godziny wystarcza, ale chodzę na masaże od 3mca ciaży, a przed ciążą także korzystałam dość częśto.Nie mam żadnych bolów mięśni, kręgosłupa i stawów.Koszt masażu to od ok. 100 zł/godzinę,zależnie od miejsca(salonu).Napisz do mnie wiadomość to napiszę Ci gdzie byłam i co polecam, nie chce robić reklamy na ogólnym.
Oczywiście ważne jest też picie dużych ilości wody, polecam też herbatkę z liści mniszka lekarskiego.
 
Jak najbardziej podpisuję się pod koleżankami. Oczywiście picie wody jest ważnym elementem, jednakże każda z nas w szczególnie w ciąży powinna zafundować sobie masaż w gabinecie, chwila relaksu i mi sprawiała ulge zdecydowanie na moje obolałe nogi w trakcie ciąży. Pozdrawiam:)
 
reklama
moja siostra spodziewa sie dziecka w maju i ma bardzo opuchniete nogi, słyszałam, że profesjonalny masaż może pomoc. Czy któraś z was korzystała w ciązy z masażu? Czy to pomaga? Gdzie można pojsc w warszawie i za ile?pozdr

Jak profesjonalny to jak najbardziej może pomóc :) Moja siostra również skarżyła się podczas ciąży na bóle kręgosłupa, opuchnięte nogi, więc zafundowałam jej serie masażów, specjalnie dla przyszłej mamy ;) Jeśli chodzi o salon w Warszawie, to mogę polecić Centrum Chantal na Karolkowej 50. Siostra była bardzo z niego zadowolona, ból minął, po masażu była świetnie zrelaksowana, a pani masażystka mówiła, że dodatkowo taki masaż zapobiegnie rozstępom skórnym. Tak więc same pozytywy :)
 
Do góry