reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wysokość zasiłku macierzyńskiego po url. wych

Inke

Kwietnióweczka '09
Dołączył(a)
22 Wrzesień 2009
Postów
161
Mam umowe o prace na czas nieokreslony.
Od ponad roku jestem na urlopie wychowawczym na piewrsze dziecko (urlop ten mam do konca kwietnia 2011r.), w lutym urodzilam drugie dziecko.
W związku z tym mam pytanie, w jakiej wysokości powinnam dostawac zasiłek macierzyński na to drugie dziecko??
Czy bierze się tu pod uwagę wysokość moich zarobków przed rozpoczęciem urlopu wychowawczego na pierwsze dziecko??
Z góry dziękuję za odpowiedź.

I jeszcze jedno pytanie mi sie nasunelo, czy po skonczeniu urlopu macierzynskiego nalezy mi sie urlop wypoczynkowy? Jesli tak w jakim wymiarze?
Dziekuje :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mam umowe o prace na czas nieokreslony.
Od ponad roku jestem na urlopie wychowawczym na piewrsze dziecko (urlop ten mam do konca kwietnia 2011r.), w lutym urodzilam drugie dziecko. W związku z tym mam pytanie, w jakiej wysokości powinnam dostawac zasiłek macierzyński na to drugie dziecko??
Tak, powinna Pani dostać zasiłek macierzyński.

Czy bierze się tu pod uwagę wysokość moich zarobków przed rozpoczęciem urlopu wychowawczego na pierwsze dziecko??
Uwzględnia się wysokosć wynagrodzenia znajdujacą się w umowie.

I jeszcze jedno pytanie mi sie nasunelo, czy po skonczeniu urlopu macierzynskiego nalezy mi sie urlop wypoczynkowy? Jesli tak w jakim wymiarze?
Rozpisze to pani dokładnie jak tylko poda Pani datę urodzenia dziecka i to, czy zamierza Pani korzystać z dodatkowego urlopu macierzyńskiego.
 
[/QUOTE]
Rozpisze to pani dokładnie jak tylko poda Pani datę urodzenia dziecka i to, czy zamierza Pani korzystać z dodatkowego urlopu macierzyńskiego.[/QUOTE]


* od 02.11.2009r, urlop wychowawczy na pierwsze dziecko do 30.04.2011r.
* drugie dziecko rodzi sie 15.02.2011r,
tak, bede brac dodatkowy urlop macierzynski,
nastepnie chcialabym wziac nalezny mi urlop wypoczynowy (zaleglego nie mam, i mam pytanie, czy nalezy ni sie teraz i w jakim wymiarze?),
nastepnie urlop wychowawczy na starsze dziecko,
a po jego skonczeniu wziac urlop wychowawczy na mlodsze dziecko.
Zalezy mi by jak najdluzej byc z dziecmi w domu.
 
U Pani jest zatem tak:
26.04.2009-1.11.2009 urlop macierzyński (i pewnie wypoczynkowy na I dziecko)
2.11.2009-30.04.2011 urlop wychowawczy na I dziecko, od 15.02.2011 pobiera Pani zasiłek macierzyński, ale ciągle nie jest Pani na urlopie macierzyńskim)
1.05.2011-4.07.2011 urlop macierzyński na II dziecko
5.07.2011-18.07.2011 dodatkowy urlop macierzyński na II dziecko (musi Pani o niego wnioskować)
19.07.2011- 11.08 urlop wypoczynkowy za 2011 rok (nalezy się Pani 2/3 urlopu, bo w okresie 01.2011-04.2011 była Pani na wychowawczym; przyjmuję, że ma Pzni 26 dni urlopu rocznie, stąd 2/3 z 26 to 18 dni)
12.08.2011 - 13.03.2013 urlop wychowawczy na I dziecko
14.03.2013 - 14.02.2015 urlop wychowawczy na II dziecko

Na II dziecko nie wykorzysta Panie więcej niż te 2 lata urlopu, bo dziecko skończy 4 lata.
 
Dziekuje,
zgadza sie urlop wypoczynkowy wykorzystalam po urlopie macierzynskim na I dziecko,
daty zakonczenia urlopu macierzynskiego na II dziecko dokladnie jest taka sama jaka uzyskalam u siebie w pracy;
pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziekuje :)
 
reklama
Witam,
Proszę o poradę - od listopada 2010 do lipca 2011 jestem w pracy po urlopie macierzyńskim . Od sierpnia planuję urlop wychowawczy na 2 lata. Pracodawca zaproponował mi 1/4 etatu - tak abym mogła sobie co nieco zarobić. Czy jeśli na urlopie wychowawczym (po 1 roku) zaszłabym w ciążę, to od czego liczony byłby zasiłek chorobowy i macierzyński:
1. jeśli wróciłabym do pracy, przechodząc na L4 i dalej na macierzyński.
2. Pozostając na wychowawczym i po urodzeniu przechodząc na macierzyński.
Czy to wynagrodzenie z 1/4 etatu byłoby uwzględniane do zasiłku?
A jeśli nie miałabym tego 1/4 etatu, z czego wyliczany byłby zasiłek?
Z góry dziękuję za odp.
pozdrawiam
 
Do góry