reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z urlopem wypoczynkowym.

Hanka3450

MIKOŁAJ[*]02-01-2009 41tc
Dołączył(a)
23 Styczeń 2009
Postów
499
Dzień dobry.
02-12-2009 urodziłam Synka. Do 20 kwietnia 2010 byłam na macierzyńskim, później na urlopie wypoczynkowym za rok 2008 i 2009,
Ponieważ pracodawca zwlekał długi czas z wypłatą za urlop, sprawa "obiła się' O Inspekcję Pracy. I ku mojemu zdziwieniu, w decyzji napisane było, że należał mi się również urlop za 2010r.
Byłam już wtedy na urlopie wychowawczym i moje pytanie jest następujące.
Czy po wychowawczym ten urlop za 2010 mogę wykorzystać, czy przepadł?

W drugiej firmie (ta sama osoba fizyczna, dwie firmy) jestem zatrudniona na 1/4 etatu. Mam zaległy urlop jeszcze za 2008 i 2009 rok. Czy po wykorzystaniu wychowawczego (w lipcu 2012) ten urlop mogę wykorzystać, czy przepadnie, bo miną już 3 lata?

Bardzo proszę o odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzień dobry.
02-12-2009 urodziłam Synka. Do 20 kwietnia 2010 byłam na macierzyńskim, później na urlopie wypoczynkowym za rok 2008 i 2009,
Ponieważ pracodawca zwlekał długi czas z wypłatą za urlop, sprawa "obiła się' O Inspekcję Pracy. I ku mojemu zdziwieniu, w decyzji napisane było, że należał mi się również urlop za 2010r.

Owszem, nalezał się.

Byłam już wtedy na urlopie wychowawczym i moje pytanie jest następujące.
Czy po wychowawczym ten urlop za 2010 mogę wykorzystać, czy przepadł?
Nie przepadł. Jest do wykorzystania.

W drugiej firmie (ten sama osoba fizyczna, dwie firmy) jestem zatrudniona na 1/4 etatu. Mam zaległy urlop jeszcze za 2008 i 2009 rok. Czy po wykorzystaniu wychowawczego (w lipcu 2012) ten urlop mogę wykorzystać, czy przepadnie, bo miną już 3 lata?
W Pani sytuacji odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczana. Z jednej strony urlop ulegnie przedawnieniu, z drugiej nie miała go Pani szans wykorzystać. Problem dotyczy jednak jedynie urlopu z 2008 roku, ten z 2009 nie przedawni się (do końca 2012)
 
Do góry