reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od którego tygodnia ciąży można iść na zwolnienie L4?

markizeta

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Listopad 2010
Postów
49
Witam,
proszę o odpowiedź- tak jak w tytule- jak szybko po zajściu w ciążę można przejść na zwolnienie ciążowe? Czy lekarze bez problemu wystawiają takie zwolnienia ?
Będę wdzięczna
 
reklama
Witam,
proszę o odpowiedź- tak jak w tytule- jak szybko po zajściu w ciążę można przejść na zwolnienie ciążowe? Czy lekarze bez problemu wystawiają takie zwolnienia ?
Będę wdzięczna

Zwolnienie przysługuje osobie niezdolnej do pracy. Nie ma znaczenia czy jest Pani w ciąży czy nie. Ciąża to nie choroba i nie jest wskazaniem do L4.
 
Odpowiedź to żadna, nie dot.tematu a więc zbędna.
Dobrze wiem co oznacza zwolnienie a pytałam o coś zupełnie innego.
Powinnam zostawić to bez komentarza...
 
Ja L4 dostałam ok 4/5 tygodnia ciązy na 2 tygodnie ponieważ mam zagrozoną, powinnłas dostać zaświadczenie o ciąży by twój pracodawca odciążył cie od cięzkich prac i jk pracujesz na nocki to na inną zmiane, a tak to ciąża to nie choroba i pracować można jeżeli lekarz nie stwierdził że ciąża zagrozona bo ja jest ok to nie ma podstaw do dania l4 wszystko zalezy od przebiegu ciązy wiec ja mysle że do 4 miesiaca spokojnie mozna pracować tak mi lekarz powiedział
 
Zwolnienie przysługuje osobie niezdolnej do pracy. Nie ma znaczenia czy jest Pani w ciąży czy nie. Ciąża to nie choroba i nie jest wskazaniem do L4.

Ale to jest właśnie konkretna odpowiedź na Pani pytanie. L4 przysługuje chorym, a fakt ciąży nie ma tu nic do rzeczy. Owszem chora w ciąży (niezależnie od jej stadium zaawansowania) pobiera wyższy zasiłek chorobowy, co nie zmienia faktu, że musi najpier wystąpić choroba, czyli przczyna niezdolności do pracy.
 
markizeta nóż się otwiera w kieszeni jak sie czyta Twoje posty:wściekła/y:
Jesteś zwykłą krętaczką i naciągaczką.
Z moich składek i podatków czerpiesz niesłusznie korzyści.
Po co Ci praca:confused:
Znajdź sobie bogatego kochasia i to rozwiąże problem finansów

To, że trafiałaś na szefów wyzyskiwaczy i krętaczy nie umniejsza Twojej winy.
Zamierzasz wykorzystać kogos w taki sam sposób.
Może dzięki Tobie ten pracodawca nie zatrudni więcej mlodej dziewczyny.
 
Do góry