reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

od kiedy mleko UHT ?

reklama
a dlaczego chcesz podawać uht skoro jest tak duży wybór mleka dla dzieci typu "junior"? przecież takie mleko uht nie ma praktycznie żadnych wartości odżywczych których dziecko bardzo potrzebuje
 
Ja swojej 17-to miesięcznej córeczece raz w tygodniu gotuję zupę mleczną na mleku UHT.
W pozostałe dni dostaje kaszę mleczno-ryżową abo jajecznicę.
Raz próboałam ugotować jej owsiankę na mleku modyfikowanym.......smród nie z tej ziemi.
Gotowane mleko modyfikowane to porażka.
Idze po 'zwykłym' mleku nic nie jest więc raz na jakiś czas podaję jej UHT.
 
a dlaczego chcesz podawać uht skoro jest tak duży wybór mleka dla dzieci typu "junior"? przecież takie mleko uht nie ma praktycznie żadnych wartości odżywczych których dziecko bardzo potrzebuje

po pierwsze nigdzie nie zapytalam czy moge podawac tylko od kiedy mogę
po drugie to dzial ekspercki a wiec zapytalam Pania Ekspert, skoro nic sensownego nie masz do napisania w tej sprawie to prosze nie pisz
 
po pierwsze nigdzie nie zapytalam czy moge podawac tylko od kiedy mogę
po drugie to dzial ekspercki a wiec zapytalam Pania Ekspert, skoro nic sensownego nie masz do napisania w tej sprawie to prosze nie pisz

Jeśli poczułaś się urażona to sorry ale proszę tez żebys nie przeinaczała moich słow ponieważ nie powiedziałam Tobie ŻE NIE MOŻESZ podawać tylko spytałam DLACZEGO CHCESZ to robić??? no i po prostu wyraziłam swoją opinię bo po to jest to forum...
 
ja na mleko UHT czekam do 3roku zycia
dla wiekszosci to pozno, wiem
w polsce czesto sie slyszy " wy sie wychowaliscie na krowim i to od malutkiej dzidzi to i jemu sie nic nie stanie"
jak dla mnie mleko UHT ma o wiele mniej wratosci niz specjalnie spreparowane dla potzreb dziecka melko modyfikowane

spacjalistka od zywienia nie jestem, wyrazam swoja opinie - decyzje ktora podjelam po rozmowach z pediatrami i specjalistami od zywienia
tutaj malo kto naparwde malo kto podaje mleko UHT ponizej 3 roku zycia...
 
ja na mleko UHT czekam do 3roku zycia
dla wiekszosci to pozno, wiem
w polsce czesto sie slyszy " wy sie wychowaliscie na krowim i to od malutkiej dzidzi to i jemu sie nic nie stanie"
jak dla mnie mleko UHT ma o wiele mniej wratosci niz specjalnie spreparowane dla potzreb dziecka melko modyfikowane

spacjalistka od zywienia nie jestem, wyrazam swoja opinie - decyzje ktora podjelam po rozmowach z pediatrami i specjalistami od zywienia
tutaj malo kto naparwde malo kto podaje mleko UHT ponizej 3 roku zycia...

No i z tym się zgadzam, ale jak widać nasze opinie czasami mogą kogoś urazić więc chyba lepiej siedzieć cicho ;-)

Ale ja podobnie jak Ty mam zamiar tak długo podawać mleko modyfikowane jak długo mały bedzie chciał je pić i tak myślę że conajmniej do drugiego roku życia, a później np wprowadzę jakieś kakao na mleku uht czy np kaszkę na uht a resztę posiłków zostawię na modyfikowanym, no i oczywiście plus obiadki, deserki i inne takie ;-)
 
a dlaczego chcesz podawać uht skoro jest tak duży wybór mleka dla dzieci typu "junior"? przecież takie mleko uht nie ma praktycznie żadnych wartości odżywczych których dziecko bardzo potrzebuje

A dla mnie to paranoja z tymi mlekami junior niedługo zrobią MM do 7 RZ :no: Bo juz widziałam jakieś mleka 4 czy jak im tam

Ja krowie podaje od roku z hakiem synek odmówił picia MM .
Różnica tylko taka że nie podaję mleka UHT kartonowego tylko kupuję takie z butelkach pasteryzowane czy homogenizowane .:tak: mają krótki termin i sa lepsze tym bardziej dla dzieci , ponoć najlepsze mleko jest w szkle ma nazwe zimne mleko jest w marketach zwykle w lodówce .
Mleko UHT podgrzewa się do wysokich bardzo temperatur i w tym procesie ścina się białko w tym mleko . POnoć naukowcy nie wiedzą do tej pory jaki to ma wpływ na nasze zdrowie , nie jestem ekspertem ale tak gdzies wyczytałam . Także ja sama pije bo ma długi termin nie musi stac w lodówce ale dzieciakom nie daje . Młodsza też już po mału dostaje jest odstawiona od cycka a MM nie ruszy

Moja lekarka zdanie ma takie jeśli dziecko jest niejadkiem to lepiej dać MM bo ma witaminy itp , ale jeśli je ładnie owoce warzywa itp . to można dać krowie ale dobre krowie .
 
Ostatnia edycja:
A dla mnie to paranoja z tymi mlekami junior niedługo zrobią MM do 7 RZ :no: Bo juz widziałam jakieś mleka 4 czy jak im tam

Ja krowie podaje od roku z hakiem synek odmówił picia MM .
Różnica tylko taka że nie podaję mleka UHT kartonowego tylko kupuję takie z butelkach pasteryzowane czy homogenizowane .:tak: mają krótki termin i sa lepsze tym bardziej dla dzieci , ponoć najlepsze mleko jest w szkle ma nazwe zimne mleko jest w marketach zwykle w lodówce .
Mleko UHT podgrzewa się do wysokich bardzo temperatur i w tym procesie ścina się białko w tym mleko . POnoć naukowcy nie wiedzą do tej pory jaki to ma wpływ na nasze zdrowie , nie jestem ekspertem ale tak gdzies wyczytałam . Także ja sama pije bo ma długi termin nie musi stac w lodówce ale dzieciakom nie daje . Młodsza też już po mału dostaje jest odstawiona od cycka a MM nie ruszy

Moja lekarka zdanie ma takie jeśli dziecko jest niejadkiem to lepiej dać MM bo ma witaminy itp , ale jeśli je ładnie owoce warzywa itp . to można dać krowie ale dobre krowie .

Ale mi nie chodzi o to żeby nie wiadomo jak długo serwować dziecku MM :-D Ja jak już pisałam koło 2 roku życia mam zamiar zacząć podawać UHT ale z drugiej strony jeśli mój syn będzie wolał posiłki na MM to nie będę mu tego odmawiała. A u Ciebie trochę inna sytuacja bo synek odmówił MM ale gdyby chciał pić to przeszłabyś na karton???
 
reklama
Dziecku wogóle nie trzeba podawać mleka w czystej postaci.
Można zastapić go przetwarami mlecznymi bogatymi w wapń.....albo Sinlakiem.
 
Do góry