reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowle ciągle wypija połowę porcji

Marlena**

Aktywna w BB
Dołączył(a)
17 Wrzesień 2010
Postów
75
Moja córka od kilku tygodni pije bardzo mało mleka - ok. 500 ml na dobę - 60-90 ml przy każdym posilku, a dziś skończyła 4 miesiąc. Jest przebadana wzdłuż i wszesz. Nic jej nie jest - poza lekko anemią (dostaje żelazo). Jutro jadę z nią do gastroenderologa, bo kosztuje mnie to sporo stresu. Czy są tu mamy niemowląt, które też zjadały cały czas, nieustannie po połowę porcji? Jak to może wpłynąć na rozwój maluszka? Pije bardzo niespokojnie, wygina się w łuk podczas karmienia. Nie pomaga ani częstsze karmienie ani dłuższe przerwy pomiędzy... Na wadze przybiera w dolnych granicach. Czy to może samo minąć?
 
reklama
Witam.
Moja córeczka też bardzo mało zjadała, nigdy tyle ile powinna.Przybierała mało na wadze, Jednak ok 6 mies życia normalnie już jadła i ładnie przybierała.
 
Mój jadł najwięcej połowę i żyje. 70-90 pił jak miał pół roku:) Waga cały pierwszy rok poniżej 3 centyla teraz 3. Okaz zdrowia, błyskawiczny rozwój. Ale nie przeszło to dalej mało je.
 
Moja córka od kilku tygodni pije bardzo mało mleka - ok. 500 ml na dobę - 60-90 ml przy każdym posilku, a dziś skończyła 4 miesiąc. Jest przebadana wzdłuż i wszesz. Nic jej nie jest - poza lekko anemią (dostaje żelazo). Jutro jadę z nią do gastroenderologa, bo kosztuje mnie to sporo stresu. Czy są tu mamy niemowląt, które też zjadały cały czas, nieustannie po połowę porcji? Jak to może wpłynąć na rozwój maluszka? Pije bardzo niespokojnie, wygina się w łuk podczas karmienia. Nie pomaga ani częstsze karmienie ani dłuższe przerwy pomiędzy... Na wadze przybiera w dolnych granicach. Czy to może samo minąć?

Kochana jesli wszelkie badania sa w porzadku to nie martw sie na zapas. Moja coreczka a zarazem imienniczka Twojej pociechy, potrafila mi zjesc nawet tylko raz przez dobe z rzedu 4-5 dni. Zrozpaczona wybralam sie do lekarza, ktory zbadal mala, zwazyl ja i stwierdzil, ze jest okazem zdrowia i nie widzi potrzeby dodatkowych badan. Mowil, ze nie ma czym sie zamartwiac, kazal tylko obserwowac jesli nastapilo by odwodnienie, ale na szczescie nic takiego sie nie stalo. Moze Twoja corcie mecza jeszcze kolki albo zaczela juz zabkowac. sprobuj malenstwo karmic z lyzeczki, ja tak robilam i udawalo nam sie zjadac wiecej na dobe niz tylko raz.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Głowa do gory. Piszesz, ze mala ma lekką anemie to też ma wplyw na apetyt. Jak się poziom podniesie to będzie miała wiekszy apetyt.
Moje dziecko nie pije W OGOLE mleka od 3,5 mies zycia. Sporo łez wylałam. Co ja się namęczyłam żeby chociaż 60 ml wypił. Zmiany mleka nie pomagały a wyniki były w normie. Ja podobno też nie lubiłam mleka :-) wagowo przybierał ale nie tak duzo.
Szybciej wprowadziłam kaszki i jogurciki.
Teraz będziecie rozszerzać diętę więc może sprobuj miarkę kaszki smakowej do mleczka dodać to bedzie chętniej pila. Może ząbki niedlugo będą...
Nie stresuj sie tak :) Jest wiele dzieci co nie lubi mleczka
 
I moje dzieci nie jadły w czwartym miesiącu. Zachowywały sie podobnie jak Twoja.Zmieniałam butelki, smoczki, mleka, biegałam po lekarzach, odwiedzałam szpitale. Przy Zosi nawet straszyli biopsja jelita i całe szczęście, że tylko straszyli. W koncu sie poddałam. Po skończeniu 4 miesiąca rozszerzyłam dietę. W 6 jadły juz wystarczająco choc niezbyt dużo, ale bez prężenia i wykręcania. Oboje niewiele jedza do dzis.
Staś zaczął chodzic gdy skonczył 10 miesięcy, Zosia gdy 11. Są mądre, pogodne, wszędobylskie.
A jesli sie uprzesz znajdziesz chorobę. Tylko zastanawiam się czy warto.



 
Skoro Córcia pije mleczko a po chwili przestaje, to chyba znaczy, że się najadła:-)Maja ma 11 miesięcy, lubi wszystko, je 4-5 posiłków, ale też są to małe porcje. Nigdy nie zjadła całego słoiczka na raz. Jest przy dolnej granicy normy ale wszystkie wyniki zawsze miała ok.
Nie martw się:-)
 
Marlena, moja Julka nigdy nie zjadła więcej jak niecałe 500 - 600g mleka na dobę. Wciąż wagowo jest ok 3-10 centyla, jest zdrowa, radosna, świetnie się rozwija, nie miała nigdy anemii, a po wprowadzeniu stałych posiłków zaczęła jeść ze smakiem. Jednakże nie mleko, a w wieku 9 mcy odrzuciła mleko i od tamtej pory musi zjadać więcej mieska i np jogurtów itp żeby nadrobić braki. Dwóch lekarzy mi powiedziało, że to taki urok Julki i skoro mleka nie chce to niech je coś w zamian. Z początku też chcialam jej zrobić badania, ale stwierdziłam, że nie będę męczyć dziecka, skoro nie chce pić mleka to trudno. Zjada kaszki mlecze bobovity plus masę innych potraw i jest okej. Ja też nie chciałam pić mleka, a wyrosłam na zdrowego dzieciaka.
 
reklama
witam ! mój synek ma niecałe 3, 5 miesiąca. od pierwszych dni swojego życia zasypiał przy karmieniu i tak mu pozostało do dziś. na głowie stawałam żeby jadł bez przysypiania, jeździłam co tydzień do poradni laktacyjnej kontrolować nasze karmienie i płakałam po nocach że moje dziecko nie dojada. rozwijał się jednak prawidłowo, był pogodny, ładnie spał itp. przybieranie na wadze było bardzo różne: czasami 70, a innym razem 250 na tydzień. zależało mi na porządnym karmieniu bo w 1 miesiącu życia trafilismy do szpitala z bakteriami w moczu. infakcja spowodowała, że maluszek przez pierwsze 3 tygodnie tracił na wadze zamiast przybierać i miał dużą niedowagę, której nie umiał nadrobić, a jako że jest bardzo długi sprawiał wrażenie strasznej chudzinki..1.07 trafiliśmy do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka z zapaleniem wątroby i tam kazano mi małego ważyć przed każdym karmieniem i zaraz po nim. nasz synek przestał przybierać na wadze, przy piersi popłakiwał i wyginał się. okazało się że zjada dobowo ok. 500 ml. lekarze złapali się za głowę że dziecko nie dojada. dostaje Bebilon Pepti i po każdym karmieniu piersią dopija jeszcze ok. 70 - 100 ml mm. ruszył z wagą i przestał stale pchać rączki do buzi. to co zjadał z piersi początkowo wystarczało, ale obecnie potrzebuje więcej niż wyciągnie z piersi więc go dokarmiam. może to mały leniuszek, a może pokarmu troszkę mniej.. nie wiem. wiem tylko tyle, że kocham Go jak szalona :)
 
Do góry