reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

Edyta_ świetna taka poduszka. na pewno sobie kupię taką lub coś podobnego.

fajnie, że jest taki temat. wiele rzeczy mogę się od Was nauczyć i uzyskać wiele podpowiedzi. sama nie wiem, czy bym sobie radę dała :-)
 
reklama
my dla Danielka mamy materac kokos-gryka i jest ok. Twardy ale to dobrze przecież dla kręgosłupa. Małemu to nie przeszkadza mimo, iż śpi bez żadnej poduszki, poprostu się przyzwyczaił. A pod materaz podkładaliśmy segregator;)
 
Dziewczyny zamieszczam tutaj wyprawkę dla maleństw ;-) bez sensu zakładać nowy wątek :-)

zapożyczone z innego forum


WYPRAWKA

Ubranka
- Body z długim rękawem 56/62cm: 4-6 sztuk
- Body z krótkim rękawem 56/62cm: 4-6 sztuk
- Pajacyki 62cm: 5 sztuki
- Grubszy pajacyk na spacer i na wyjście na spacerek w wiosenne dni np. welur 62cm: 1-2 sztuki
- śpiochy/poł śpiochy/spodenki 62cm: 4 sztuki
- Pół śpiochy grubsze na spacer 62cm: 1 sztuka
- Sweterek / Bluza grubsza na spacer 56/62cm: 2 sztuki
- Skarpetki: 6 par (grubsze i cieńsze)
- Niedrapki: 1-2 pary
- Czapeczki po kąpieli: 2-3 szt
- Czapka na dwór + szaliczek
- Kombinezon 56/62cm: 1 szt

Łóżeczko i okolice
- Łóżeczko z szufladą - 1 szt lub Łóżeczko turystyczne (jak ktoś woli ;-) )
- Materacyk np.kokos/gryka - 1 szt
- Karuzela do łóżeczka - 1 szt
- Przewijak (zmywalny) - 1 szt
- Śpiworek do spania 68 - 72 - 1szt
- Pieluchy tetrowe - 10 szt
- Pieluchy flanelowe (np. do wózka zamiast prześcieradełka) - 3 szt
- Kocyk cienki - 1 szt
- Kocyk grubszy - 1 szt
- Prześcieradło z gumką – 2-3 szt
- Ochraniacz do łóżeczka (tylko do łóżeczka szczebelkowego) - 2 szt
- Pościel - bez wypełnienia - 2 szt
- Kołderka i poduszka (dla starszego maluszka wiek około 1 roczku) - 1 komplet
- Rożek z usztywnieniem - 1 szt lub Rożek bez usztywnienia - 1 szt
- Ręczniki (z kapturkiem) – 2-3 szt
- Ceratki ochronne na materacyk - 2 szt

Kąpiel / apteczka
- Wanienka
- Foczka do wanienki
- Termometr do wody
- Termometr
- Frida do noska
- Octenisept do pielęgnacji pępka (zamiast spirytusu)
- Sól fizjologiczna w kropelkach do przemywania oczu i pod nosek
- Sól morska do noska
- Patyczki do uszu
- Chusteczki nawilżające np. Dzidziuś itp. - 3-4 paczki
- Jałowe gaziki (sporo)
- Oilatum soft do kąpania
- Linomag i Sudocrem do pupy
- Paracetamol dla dzieci lub eferalgan 50mg
- Kropelki na kolkę (słabsze infakol, espumisan, esputikon, na cięższą kolkę bobotic, sabsimplex)
- Herbatka z kopru włoskiego Hipp
- Pieluchy jednorazowe (1-2 paczki jedynki, a potem już rozm 2)
- podkłady do przewijania (przydatne na spacerze)
- Nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami
- Szczotka do włosów i grzebień
- Myjka (2 szt)
- Proszek/płyn do prania ubranek dla dzieci np. Lovela

Dla mnie / poród / do karmienia
- Biustonosz do karmienia - 2 szt
- Rozpinana z przodu koszula nocna - 2 szt
- Majtki jednorazowe siatkowe - 1 op
- Podpaski max - noc/ pieluchy poporodowe - 2 op
- Wkładki laktacyjne - 2 op (polecane Jonson nad Jonson, rossman i baby ono) odradzane Bella
- herbatkę z rumianku,
- herbatka na laktację,
- czopki glicerynowe (ja ich nie używałam, może komuś się przydadzą)
- min 10 saszetek tantum Rossa lub kalia (butelka plastikowa z Dziubkiem do polewania np. tantum Rossa)
- maść na sutki (bepanhten-na odparzenia, maltan)
- Torebeczki perfumowane na brudne pieluchy (nie jest konieczne)
- Butelki ze smoczkiem - 2 szt
- Smoczki uspokajacze 0-3m- 2 szt
- Krem na zimę


Do domu i nie tylko

- Wózek
- Fotelik samochodowy/nosiedełko 0-13kg
- Nocna lampka ( tego kupować nie trzeba)
- Nawilżacz powietrza ( tego kupować nie trzeba - chyba, że ktoś chce...)
- Podgrzewacz ( przydaje się z funkcją do samochodu) - mi był zbędny
- Mata edukacyjna (od 3 miesiąca dopiero)

Jeśli uważacie, że coś jest nie potrzebne to piszcie ;-)
 
Ceratki na materac to moim zdaniem tragiczny pomysł o ile sa to ceratki a nie podkłady bawełniane. Wentylacja musi być!
Wanienka nam sie zupełnie nie przydala, tzn tylko raz , potem braliśmy prysznic czy kąpiel z dzieckiem i tak bylo najfajniej dla młodej blisko ciala rodzica , bezpieczna , uwielbiała to :)

To samo z foczka , kompletna porażka, w wanience sie zsuwała, byla ponad pow wody wiec bylo jej zimno... płacz,histeria i wywalona w błoto kasa.

do pupy i pogryzionych sutków idealnie nam sie sprawdził bepathen. linomag tez ekstra sprawa. W duze opakowanie sudocremu nie ma co inwestować, bo to sie używa naprawdę przy sporych odparzeniach, u nas chyba jeszcze stoi nie ruszone duze opakowanie sudocremu, a zużyliśmy 1/4 tej maleńkiej probki , ktora dostaje sie w szpitalach.

Nozyczek - Absolutnie nie kupować Canpola -tragedia!



Nie wiem czemu mata od 3 mies??? U ans byla od razu, ale taka mięciutka , gruba ,dwukolorowa no name zamiast tego badziewia od Fisher Price



Dziewczyny , ktore zamierzają karmic - jak na moj gust koniecznie laktator... Warto miec juz w szpitalu , niz potem szukac i palkac jak na poczatku pojawia sie problemy z laktacja, jak trzeba ja będzie podtrzymać, albo zeby sobie ulzywc w okresie nawału.

I butelka Haberamana, jesli mama chce gdzies wyjsc, albo dokarmic , dziecko nei zatraci odruchu ssania. U na s geniale rozwiazane jak chodzilam popracowac a dziecie dokarmiał mąz.

Tyle co mi na razie do glowy przychodzi.
 
- ceratka - W Ikei sa taki podkłady ochronne na materacyk - z jednej strony bawełniane. Ale ja dopiero jak młody odzwycajał sie od pampka w nocy uzywałam.
- Wanienka - jak najbardziej, wspólne prysznice nie dla mnie, bałabym się, że mi sie dziecko z namydlonych rak wysliznie
- foczka - u nas jak zaczęlismy młodego kapać w wannie dużej jak najbardziej zdała egzamin.
- bepanthen - do piersi- super działa, co do sudokremu, to położna na szkole rodzenia mówiła, że tylko w poważnych odparzeniach, na co dzień polecała linomag. A teraz młody na stan zapalny pupy dostał od pediatry alantan.
- nożyczki - polecam tommee tippie czy jak tam sie to pisze. nie sprawdziły się za to zupełnie obcinacze. Udało mi sie niestety młodego raz nim przyciąć, krew sie polała. A te nożyczki są wg mnie super bezpieczne, młody wręcz jest zafascynowany obcinaniem pazurków i sam łapki podsuwa
- torebeczki na pieluchy - pierwsze kupy raczej nie smierdzą, dopiero jak rozszerzamy dietę. wystarczą zwykłe reklamówki, czy co tam jest w domu do wyrzucenia.
- laktator - jak juz faktycznie sie problemy pojawią, to lepszy elektryczny niz reczny, lepiej sciąga, a i mieśni jak u Pudziana sie nie nabawicie
 
To ja dopiszę moje uwagi na czerwono ;)


WYPRAWKA

Ubranka
- Body z długim rękawem 56/62cm: 4-6 sztuk na początek body najlepiej kupić rozpinane na całej długości, nie wkładane przez głowę
- Body z krótkim rękawem 56/62cm: 4-6 sztuk
- Pajacyki 62cm: 5 sztuki
- Grubszy pajacyk na spacer i na wyjście na spacerek w wiosenne dni np. welur 62cm: 1-2 sztuki
- śpiochy/poł śpiochy/spodenki 62cm: 4 sztuki
- Pół śpiochy grubsze na spacer 62cm: 1 sztuka
- Sweterek / Bluza grubsza na spacer 56/62cm: 2 sztuki myślę, że 1 sztuka wystarczy, a do tego spodnie ogrodniczki mam na spacer (jeśli spacer bez kombinezonu będzie)
- rajstopki 56/62 na spacer pod spodnie 2 pary
- Skarpetki: 6 par (grubsze i cieńsze)
- Niedrapki: 1-2 pary miałam jedną parę, nie zakładałam małemu, nie było trzeba
- Czapeczki po kąpieli: 2-3 szt
- Czapka na dwór + szaliczek
- Kombinezon 56/62cm: 1 szt

Łóżeczko i okolice
- Łóżeczko z szufladą - 1 szt lub Łóżeczko turystyczne (jak ktoś woli
wink2.gif
)
- Materacyk np.kokos/gryka - 1 szt
- Karuzela do łóżeczka - 1 szt
- Przewijak (zmywalny) - 1 szt
- Śpiworek do spania 68 - 72 - 1szt
- Pieluchy tetrowe - 10 szt miałam więcej
- Pieluchy flanelowe (np. do wózka zamiast prześcieradełka) - 3 szt miałam stanowczo więcej - złożoną na pół przykrywałam przewijak, żeby dziecku było przyjemniej na nim leżeć i żeby się pupa do przewijaka nie przyklejała ;), dawałam na materacyk w wózku i podkładałam pod główkę w łóżeczku (jeśli małemu się ulało, nie musiałam zmieniać całego prześcieradła, wystarczyło zmienić pieluszkę)
- Kocyk cienki - 1 szt najlepiej bawełniany, ale może też być z cienkiego polarku
- Kocyk grubszy - 1 szt
- Prześcieradło z gumką – 2-3 szt
- Ochraniacz do łóżeczka (tylko do łóżeczka szczebelkowego) - 2 szt wystarczył mi jeden
- Pościel - bez wypełnienia - 2 szt
- Kołderka i poduszka (dla starszego maluszka wiek około 1 roczku) - 1 komplet
- Rożek z usztywnieniem - 1 szt lub Rożek bez usztywnienia - 1 szt miałam bez usztywnienia, bo może też służyć jako mała kołderka
- Ręczniki (z kapturkiem) – 2-3 szt
- Ceratki ochronne na materacyk - 2 szt

Kąpiel / apteczka
- Wanienka
- Foczka do wanienki nie miałam
- Termometr do wody nie używałam, mąż sprawdzał łokciem (to on kąpał synka)
- Termometr mam taki do ucha
- Frida do noska rewelacja! ale nie dla wrażliwych ;)
- Octenisept do pielęgnacji pępka (zamiast spirytusu)
- Sól fizjologiczna w kropelkach do przemywania oczu i pod nosek
- Sól morska do noska
- Patyczki do uszu są specjalne dla niemowląt - z krótszą końcówką, żeby za daleko patyczka nie włożyć do ucha: Bezpieczne patyczki Dzidziuś - Cleanic Harper Hygienics - cena: 3.90 PLN Pati i Maks sp.j. Chocieszyńscy D.P. Poznań - pkt.pl
- Chusteczki nawilżające np. Dzidziuś itp. - 3-4 paczki na początek kupiłabym jedną paczkę, bo chusteczki są nawilżane różnymi substancjami, więc mogą uczulać. najlepiej najpierw sprawdzić co skórze maluszka nie szkodzi. A, najlepiej pierwsze chusteczki kupić w plastikowym pudełku, potem można do nich wkładać inne rodzaje - miałam z nivea i służy nam do teraz.
- Jałowe gaziki (sporo)
- Oilatum soft do kąpania zamiast tego mieliśmy zwykłe mydełko bambino
- oliwka do smarowania po kąpieli
- Linomag i Sudocrem do pupy miałam sudocrem
- Paracetamol dla dzieci lub eferalgan 50mg
- Kropelki na kolkę (słabsze infakol, espumisan, esputikon, na cięższą kolkę bobotic, sabsimplex)
- Herbatka z kopru włoskiego Hipp
- Pieluchy jednorazowe (1-2 paczki jedynki, a potem już rozm 2)
- podkłady do przewijania (przydatne na spacerze) ja używałam takich pielucho-ceratek: PILEUCHO CERATKA FLANELOWA PIELUCHA Z ATESTEM (1740105710) - Aukcje internetowe Allegro. Przydawały się kiedy jechaliśmy do kogoś, albo na spacer gdzieś dalej - miałam na czym położyć i przewinąć synka nie bojąc się, że u kogoś np. łóżko pobrudzę ;) miałam 2 sztuki
- Nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami nie sprawdziły się, paznokcie obcinałam synkowi małymi cążkami kiedy spał
- Szczotka do włosów i grzebień
- Myjka (2 szt) wystarczyły ręce taty ;)
- Proszek/płyn do prania ubranek dla dzieci np. Lovela miałam Lovelę

Dla mnie / poród / do karmienia
- Biustonosz do karmienia - 2 szt
- Rozpinana z przodu koszula nocna - 2 szt
- Majtki jednorazowe siatkowe - 1 op
- Podpaski max - noc/ pieluchy poporodowe - 2 op
- u nas do szpitala trzeba było też zabrać takie podkłady: http://allegro.pl/podklad-higieniczny-seni-soft-60x90-5-szt-i1741950212.html. Przydawały mi się też później, kiedy odzwyczajałam synka od pieluch - podkładałam pod prześcieradło.
- Wkładki laktacyjne - 2 op (polecane Jonson nad Jonson, rossman i baby ono) odradzane Bella
- herbatkę z rumianku,
- herbatka na laktację,
- czopki glicerynowe (ja ich nie używałam, może komuś się przydadzą) nie używałam
- min 10 saszetek tantum Rossa lub kalia (butelka plastikowa z Dziubkiem do polewania np. tantum Rossa) nie używałam
- maść na sutki (bepanhten-na odparzenia, maltan)
- Torebeczki perfumowane na brudne pieluchy (nie jest konieczne) miałam, dobre na spacer lub wyjazd
- Butelki ze smoczkiem - 2 szt
- Smoczki uspokajacze 0-3m- 2 szt
- Krem na zimę
- laktator (mam elektryczny medela)


Do domu i nie tylko

- Wózek
- Fotelik samochodowy/nosiedełko 0-13kg
- Nocna lampka ( tego kupować nie trzeba)
- Nawilżacz powietrza ( tego kupować nie trzeba - chyba, że ktoś chce...) nie miałam
- Podgrzewacz ( przydaje się z funkcją do samochodu) - mi był zbędny miałam, ale nie korzystałam - wystarczył garnuszek z gorącą wodą do podgrzania mleka w butelce
- Mata edukacyjna (od 3 miesiąca dopiero) miałam i też się nie przydała
- leżaczek-bujaczek
- poduszka-klin pod główkę do łóżeczka
 
Ostatnia edycja:
laskiiii, a czy ta wyprawkowa lista to jest akurat dla maluchów, które urodzą się zimą, właśnie lutym?
nie znam się kompletnie, to będzie mój pierworodny, także wybaczcie jeśli pytanie wyda się zabawne ;)
 
Suzi tak, na liście jest uwzględniony kombinezon, grubszy pajacyk, spodnie czy sweterek na spacer, więc dla zimowo-wiosennego dziecka to jest potrzebne. Pozostałe rzeczy przydają się bez względu na porę roku ;)
 
reklama
aha to fajnie:) widziałam, że ten kombinezon jest, jejuś tego tyle jest, już bym chętnie sobie wszystko pokupowała, ale na razie jeszcze się wstrzymamy:)
 
Do góry