reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

Ceratka?!? o matko. Właśnie dlatego kupuje się materace naturalne np. kokosowe żeby w razie jak dziecko zanurkuje główką w dół to żeby mogło oddychać.
Nożyczki z canpola- potwierdzam- wielkie G**** my obcinamy zwykłymi obcinaczkami.
Laktator to podstawa, ja teraz kupię Medela Mini Electric. Wcześniej miałam Avent Isis ręczny, coś tam ciągnął ale elektryczny o wiele lepszy.
Mój akurat pił ze zwykłej butelki Avent jak gdzieś wychodziłam i odruchu ssania nie zatracił. Dlatego jak dla mnie wypasiona butelka to zbędny wydatek. Pewnie od dziecka to zależy.
Aha i więcej bielizny na pewno się przyda niż tam jest napisane. Jakbym miała 4 pary body to bym chyba codziennie je prała. Mój to ciągle albo ulał albo się okupkał i body do zmiany.
I nie widzę potrzeby kupna Oilatum jeśli dziecka nie ma problemów ze skórą.
 
reklama
Super sprawa napisanie o wyprawce :-) Bardzo dziękuję za to :-) To moje pierwsze maleństwo, więc nie mam pojęcia co dokładnie potrzebne z ciuszków :tak: i innych drobiazgów.
 
Dziewczyny to może napiszmy z modyfikowaną przez Nas wyprawkę i takiej się trzymajmy ;-)
zaraz spróbuję sobie po prawić :-)


WYPRAWKA

Ubranka
- Body z długim rękawem 56/62cm: do 5 sztuk
- Body z krótkim rękawem 56/62cm: do 10 sztuk
- Pajacyki 62cm: około 10 sztuk
- Grubszy pajacyk na spacer wiosenne dni np. welur 62cm: 1-2 sztuki
- śpiochy/poł śpiochy/spodenki np. ogrodniczki 62cm: 4 sztuki
- Pół śpiochy grubsze na spacer 62cm: 2 sztuki
- Sweterek / Bluza grubsza na spacer 56/62cm: 2 sztuki
- rajstopki pod spodnie 62 cm: 2 sztuki
- Skarpetki 0-3 miesiące: 6 par (grubsze i cieńsze)
- Niedrapki: 1-2 pary przydatne zaraz po porodzie aby dziecko się nie podrapało na buźce
- Czapeczki po kąpieli: 2-3 szt
- Czapka na dwór + szaliczek
- Kombinezon 56/62cm: 1 szt

Łóżeczko i okolice
- Łóżeczko z szufladą: 1 szt lub Łóżeczko turystyczne (jak ktoś woli
wink2.gif
)
- Materacyk np.kokos/gryka: 1 szt
- Karuzela do łóżeczka: 1 szt
- Przewijak (zmywalny): 1 szt
- Śpiworek do spania 68/72: 1szt
- Pieluchy tetrowe: 15 szt
- Pieluchy flanelowe: 5 szt (np. do łóżeczka pod główkę)
- Kocyk cienki: 1 szt (bawełniany lub z cienkiego polarku)
- Kocyk grubszy: 1 szt
- Prześcieradło z gumką: 2-3 szt
- Ochraniacz do łóżeczka (tylko do łóżeczka szczebelkowego): 1 szt
- Pościel - bez wypełnienia: 2 szt
- Kołderka i poduszka (dla starszego maluszka wiek około 1 roczku): 1 komplet
- Rożek z usztywnieniem: 1 szt lub Rożek bez usztywnienia: 1 szt
- Ręczniki (z kapturkiem): 2-3 szt
- Ceratki ochronne na materacyk: 2 szt (miałam jedną i mam do tej pory)

Kąpiel / apteczka
- Wanienka
- Foczka do wanienki (mi się przydała gdy przeniosłam synka do dużej wanny w wieku 7 miesięcy)
- Termometr do wody (miałam ale mało używałam, najlepiej sprawdzać łokciem)
- Termometr np. do ucha lub w postaci smoczka (ja miałam na czoło lub zwykły elektryczny)
- Frida do noska lub gruszka do noska (miałam to i to - gruszka lepsza)
- Octenisept do pielęgnacji pępka (zamiast spirytusu) (ja używałam 5 lat temu spirytusu i gazików LEKO)
- Sól fizjologiczna w kropelkach do przemywania oczu i pod nosek
- Sól morska do noska
- Patyczki do uszu są specjalne dla niemowląt np: Bezpieczne patyczki Dzidziuś - Cleanic Harper Hygienics - cena: 3.90 PLN Pati i Maks sp.j. Chocieszyńscy D.P. Poznań - pkt.pl
- Chusteczki nawilżające np. Dzidziuś itp.: 1-2 paczki (różnych firm najlepiej w plastikowym, zamykanym pudełeczku)
- Jałowe gaziki (sporo)
- Oilatum soft do kąpania (ja używałam Balnehum)
- oliwka do smarowania po kąpieli
- Linomag i Sudocrem do pupy
- Paracetamol dla dzieci lub eferalgan 50mg
- Kropelki na kolkę (słabsze infakol, espumisan, esputikon, na cięższą kolkę bobotic, sabsimplex)
- Herbatka z kopru włoskiego Hipp
- Pieluchy jednorazowe: 1-2 paczki jedynki, a potem już rozm 2 (różnych firm np. Pampers i Happy)
- podkłady do przewijania (przydatne na spacerze) np. PILEUCHO CERATKA FLANELOWA PIELUCHA Z ATESTEM (1740105710) - Aukcje internetowe Allegro.
- Nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami - Szczotka do włosów i grzebień
- Myjka (2 szt)
- Proszek/płyn do prania ubranek dla dzieci np. Lovela
Dla mnie / poród / do karmienia
- Biustonosz do karmienia - 2 szt
- Rozpinana z przodu koszula nocna - 2 szt
- Majtki po porodowe - jednorazowe siatkowe - 3 op
- Podpaski max - noc/ pieluchy poporodowe - 2 op
- podkłady higieniczne np. http://allegro.pl/podklad-higieniczn...741950212.html.
- Wkładki laktacyjne - 2 op (polecane Jonson nad Jonson, rossman i baby ono) odradzane Bella
- herbatkę z rumianku,
- herbatka na laktację,
- czopki glicerynowe (ja ich nie używałam, może komuś się przydadzą)
- min 10 saszetek tantum Rossa lub kalia (butelka plastikowa z Dziubkiem do polewania np. tantum Rossa)
- maść na sutki (bepanhten-na odparzenia, maltan)
- Torebeczki perfumowane na brudne pieluchy (nie jest konieczne)
- Butelki ze smoczkiem: 2 szt
- Smoczki uspokajacze 0-3m: 2 szt
- Krem na zimę np. Nivea
- laktator (np. elektryczny medela)


Do domu i nie tylko

- Wózek
- Fotelik samochodowy/nosiedełko 0-13kg
- Nocna lampka ( tego kupować nie trzeba)
- Nawilżacz powietrza ( tego kupować nie trzeba - chyba, że ktoś chce...)
- Podgrzewacz ( przydaje się z funkcją do samochodu) - mi był zbędny, garnek z wodą najlepszy
- Mata edukacyjna (od 3 miesiąca dopiero) miałam i używałam od 3-miesiąca
- leżaczek-bujaczek
- poduszka-klin pod główkę do łóżeczka
 
dzięki Vanilia za info o spodniach - ja bym bardziej na zimę reflektowała bo na jesieni raczej w kozakach pomykać nie będę, chociaż kto tam wie;) niby ciężarnym cieplej:)

myśmy na wszelkie odparzenia używali sudocremu, jest bezkonkurencyjny. Jeśli ktoś woli mniej kosztowną wersję to Alantan też polecam, ale wolniej działa

kremu do sutków nie stosowałam, równie łagodząco działa rozsmarowanie mleka po karmieniu, a dla dziecka na pewno zdrowsze.

zgadzam się z Mitrą że dobrze kupić laktator, nawet jeśli zamierzamy okres karmienia być z maluszkiem i nie wracać szybko do pracy. Czasem warto gdzieś wyjść i dla świętego spokoju zostawić maluszkowi maminego mleka.

Edyta: sweterki przydadzą się dwa, chociażby jak jeden jest w praniu, albo tuż przed wyjściem się pobrudzi

pieluch tetrowych u mnie trzeba było dużo, coś koło 20 miałam. Niby wydają się niepotrzebne przy pampersach, ale przydają się chociażby do wytarcia buzi gdy maluszek ulewa, czy żeby położyć na ramieniu aby ubrania mamusi czy tatusiowi nie obślinił. U mnie sprawdzały się też przy karmieniu: przez pierwsze 3-4 miesiące mleko leciało mi z obu piersi na raz, więc jedną zasłaniałam właśnie pieluchą tetrową żeby wszystkiego nie zalać.

co do ceratki to też była potrzebna dopiero przy odzwyczajaniu od pieluchy. Wcześniej na mój gust nie ma potrzeby.

popieram daissy co do oilatum, zwłaszcza że dzidziuś po tym ślizga się w rączkach, przez co łatwo o wypadek, a oliwienie bobasa po kąpieli to sama przyjemność

dla mnie przydatny był też smoczek, ale tutaj są różne szkoły bo niektórzy twierdzą że to psuje zgryz, więc wedle uznania. Mi bardzo pomógł, a młody sam się od smoka odstawił jak mnie jakoś 8-9miesięcy
 
Wiecie co , naprawde jak czytam o ceratkach to mi ciary po plecach biegaja, wezcie se dziouch i podluzcie taka ceratke chocby na jedna noc i zobaczcie jak sie na tym śpi a raczje spać nie da..:confused:

A i co do śpiochów ja nie używałam wolałam te kaftaniko –śpiworki, na poczatku, bo potem luzne spodenki , ale ubranek warto miec duuuuuuzo - czasem po 5 dziennie idzie do prania jak sie dziecie obsra po kark
 
a ja byłam wczoraj na małych zakupkach, poszłam na targ po owoce i wpadłam na sklep z ciążowym łaszkami, wielka ponoć wyprzedaż, bo likwidacja sklepu, i zakupiłam sukienkę taka ciążową, ale fajnie wygląda na mnie nawet jak jeszcze brzuchola nie mam ;) za 65 zł, przeceniona z 145zł, taka pasująca na wesele, a mamy jedno w październiku u rodziny małża, okazyjka była więc zakupiłam, ale żadnych spodni nie mieli niestety na przecenie, ale z tym zakupem to poczekam jeszcze troszki:) może mi się uda wkleić później foto:)
 
Cześć Dziewczyny :) wiecie co czytałam o Waszych zakupach i oglądałam chyba z pół nocy... bo spać nie mogę zapalenie ucha mnie dopadło... :( i szczerze powiem że mnie to najbardziej denerwuje że już od tygodnia oglądam w internecie wózki wszystkie jakie są możliwie i za nic nie mogę się na żaden zdecydować... nie żeby już kupować ale chociaż mieć coś upatrzone... chyba muszę się wybrać do jakiegoś sklepu osobiście a nie na zdjęcia się tylko gapić :) czy może wiecie o jakimś dobrym sklepie gdzie jest dużo wózków w Warszawie? :)
 
Karola takiego wielkiego salonu z wózkami to chyba nie ma, sklepy często specjalizują sie w konkretnej marce.A ile chcesz wywalić na wózek?

A i czasem warto kupic Używany , ale z górnej połki, bo nie ma co ryzykować, a sa przypadki jak matka potknela sie na krawezniku i gondolka z hukiem odfrunęla na ulicę...albo po prostu coś trzaśnie i nawet czekając na serwis jesteśmy uziemione.
 
Karola2 - polecam Świat Dziecka przy Centrum Jupiter, ul. Towarowa. No i dość spory wybór wózków jest w Smyku na ul.Kruczej.

Mitra - nie słyszałam o takich przypadkach. Ale straszne to co mówisz - szok...

Dzisiaj byłam w Arkadii/w Carrfouer i kupiłam 2 pary body z długim rękawem za 8zł ;-) przynajmniej mam coś nowego dla maleństwa :-)
 
reklama
Do góry