reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wychowawczy i co po nim ?

Dołączył(a)
19 Sierpień 2011
Postów
3
Witam.
20 października br. kończy mi się urlop wychowawczy lecz punkt przyjmowania zakładów w moim miejscu zamieszkania został zlikwidowany.Najbliższe są ponad 30km poza miastem. Nie chcę dojeżdżać ponieważ dojazd by był na własny koszt a poza tym pracuje się w weekendy,święta itd a chcę synka zapisać do przedszkola od września i problem by był z odbiorem malucha. Nie wiem co mam zrobić :( Muszę się sama zwolnić? Bardzo proszę o podpowiedź i pozdrawiam-Natalia
 
reklama
Witam.
20 października br. kończy mi się urlop wychowawczy lecz punkt przyjmowania zakładów w moim miejscu zamieszkania został zlikwidowany.Najbliższe są ponad 30km poza miastem. Nie chcę dojeżdżać ponieważ dojazd by był na własny koszt a poza tym pracuje się w weekendy,święta itd a chcę synka zapisać do przedszkola od września i problem by był z odbiorem malucha. Nie wiem co mam zrobić :( Muszę się sama zwolnić? Bardzo proszę o podpowiedź i pozdrawiam-Natalia

A jak w umowie o pracę sprecyzowano miejsce świadczenia pracy?
 
umowa jest na czas określony /siedem lat czyli do 11,12,2012r .a miejsce wykonywania pracy to miejscowość w której mieszkam.
Jest jeszcze napisane : inne warunki zatrudnienia : strony dopuszczają możliwość wcześniejszego rozwiązania umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem-art.33.K.P.
 
Ostatnia edycja:
Zatem po urlopie stawia się Pani w miejscu pracy podanym w umowie.
To, że tam nie ma dla Pani pracy to nie Pani problem. Pracodawca może w takiej sytuacji podjąć poniższe działania:
1. wręczyć Pani wypowiedzenie umowy
2. wręczyć Pani wypowiedzenie zmieniające, które może Pani przyjąć lub nie
3. zaproponować jakieś porozumienie.
 
Właśnie takie możliwości biorę pod uwagę.Podejrzewam, iż zaproponują mi właśnie dojazd do odległego punktu i na to się nie zgodzę. Jakie mogą być tego konsekwencje? Pewnie będę musiała zwolnić się sama.
 
Do góry