reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mama wraca do pracy

mitaginka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2010
Postów
8 039
Miasto
Katowice
Zakładam nowy temat, abysmy mogły dzielić się doświadczeniami, spostrzeżeniami z tego trudnego okresu, jakim jest pozostawienie maluszka pod opieką babci, niani czy oddanie do żłobka. No właśnie...jak wiecie, szukam niani. Zamieściłam ogłoszenie 3 dni temu a odzew już jest ogromny. I teraz masa pytań: na co zwracać uwagę, jaką zaproponować stawkę, czy podpisywać umowę, o co pytać podczas rozmowy?
Będę wdzięczna za wszystkie rady :tak:
 
reklama
Mnie to co prawda nie dotyczy póki co przynajmniej ale będę Was podczytywać i kibicowac, dzielnym mamuśkom :) dacie radę :)
 
Mnie sie wydaje, że taka niania, która nie pracuje w agencji, albo nie prowadzi działalności nie podpisze umowy, bo będzie się bała, w koncu nie płaci zusu, a te z agencji zapewne sporo droższe :(
 
Z mojego doświadczenia mogę doradzić Ci żebyś nie brała starszej osoby tylko młodą. Najlepiej ok 30, która ma starsze dzieci lub chce sie zająć dodatkowym dzieckiem. Ma więcej zrozumienia sytuacji, pomysłów i jest na czasie. Młodsze bezdzietne często są dobrymi opiekunkami ale nie mają wyobraźni co dziecko może zrobić za to starsze nie mają chęci i sił do zabawy i nie mają tylu pomysłów. Robią przeważnie tak żeby dziecko było spokojne i spało a potem niech się rodzic męczy.
Na pewno referencje. Gdzie i kiedy i u kogo pracowała. Zadzwoń i sprawdź. Zrób jakiś wywiad środowiskowy.
Zobacz jak ta osoba się zachowuje i jak na nią reaguje dziecko.
Czy pali.
Zapytaj się jak ona widzi opiekę nad dzieckiem i bardzo ważne czy macie takie same bądź prawie takie same poglądy na wychowanie.
Powiem tak z Kacprem zaliczyliśmy 6 niań w przeciągu 3 miesięcy...... dopiero ostatnia była najlepsza i się sprawdziła.
 
To wszystko zależy od rejonu. W każdym miejscu są różne stawki. U nas tak ok 7/8 zł za godzinę albo umawiają się na stałą miesięczną kwot. Poza tym wszystko zależy od jej predyspozycji. Doświadczenia, wykształcenia, wymagań w stosunku do niej itp. Musisz wejść na forum regionalne i popytać tam dziewczyny z twojego miasta jaka u Was jest stawka.
 
reklama
Ja przy młodym dorabiałam na wychowawczym i szukałam opiekunki na kilka godzin dziennie. Wzięłam w końcu studentkę z której byłam bardzo zadowolona i utrzymujemy kontakt do dzisiaj. Jak się orientuję to u mnie opiekunka życzy sobie ok. 1000-1200. ja akurat wybrałabym osobę starszą – chętnie emerytkę panią koło 50 która doceni możliwość dorobienia. Taka pani ma czas i cierpliwość i zna dużo bajek, pospaceruje i nawet ugotuje domowe papu dla maluchów. Jak rozmawiam ze znajomymi to właśnie one wybierają starsze osoby.

Na co zwrócić uwagę:
  • wygląd np. czy ma tipsy, schludność, wygodny ubiór, włosy
  • kultura osobista typu czy się przywita, zagada
  • podejście do dziecka czy nie ignoruje jak np. dziecko płacze a ona przekrzykuje opowiadając o referencjach
  • jak wyobraża sobie opiekę nad małym dzieckiem
  • referencje – sprawdzić koniecznie
  • czy ma dzieci
  • z góry poinformować, że chcesz aby dziecko było np. min. 2h na dworze no chyba, że pogoda nie pozwoli i jej reakcja
  • żeby pilnowała dziecka u nas w domu bo często chcą u siebie..
nie brałabym 30-latki bo:
  • ma albo zaraz będzie mieć dziecko a dwójką się nie zajmie dobrze
  • nie ma doświadczenia
  • nie wiadomo jak się zachowa w kryzysowej sytuacji
  • może rzucić nas i iść na etat
  • może pod naszą nieobecność oglądać tv bądź szaleć na forach :-)
ja oddaje małą do żłobka i nie wyobrażam sobie naszego rozstania...
 
Ostatnia edycja:
Do góry