reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluszków od A do Z ...

Igocencja

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2011
Postów
512
Miasto
Łódź
Powolutku przybywa nam dzieciaczków. Są wśród nas mamusie z doświadczeniem jak i mamusie które z macierzyństwem mają do czynienia po raz pierwszy. Celem tego wątku jest dzielenie się doświadczeniami i radami na temat pielegnacji i opieki nad naszymi maluszkami. Mam nadzieję że ten wątek będzie dla nas pomocny i praktyczny :-)
 
reklama
Pewnie, ze będzie..
Dziewczyny kąpiecie swoje maluchy codziennie? my kąpaliśmy dopiero raz, dzisiaj będzie drugi..i już się zastanawiam czy nie kupić oliayum czy balneum..bo mała zaczyna "gubić skórę"..złazi jej, a z emiolienem będzie chyba wygodniej.
i niepokoi mnie trochę pępek, położna jak byłą w środę powiedziała, że jest trochę czerwony u góry i jak się wzmocni ta czerwień to dać znać. Chyba do niej zadzwonię, bo wydaje mi się że jest bardziej czerwone..a tak suchy kikut podrapał mojej niuni brzuszek:eek: psikamy octeniseptem i mam nadzieję, ze szybko odpadnie..

I jeszcze jedno, czy wasze maluchy też mają non stop czkawkę? moja ma po każdym jedzonku, aż nią rzuca...nie cierpię tego...
 
Ja raczej staram się kąpać Wojtusia codziennie, zwłaszcza, że były upały... A to łuszczenie się skóry jest naturalne- tak powiedziała mi położna-Wojtusiowi schodzi za uchem, trochę na czole, na stópkach-trzeba dobrze natłuszczać, a Oilatum jest bardzo dobre :tak: Nam natomiast wystarczyła oliwka i parafina. U nas kikiut odpadł bardzo szybko po Octenisepcie...a na Twoim miejscu zadzwoniłabym do położnej- na pewno coś pomoże. Heh...czkawki mój Mały miał już w brzuszku i teraz ma równie często, przy zmianie pieluchy, po jedzeniu... przystawiam go wtedy żeby "zapił" czkawkę bo aż nim całym rusza...
 
I my codziennie kąpiemy Hanię, ale to po to by wyrobić rytuał, łatwiej nam będzie później...
W ogóle staram się robić wszystko o tych samych porach...
Kąpiemy w emolium, skórka schodzi, ale nie jest jakaś taka twarda tylko miękka :-)
Hania też ma czkawki, często, też tego nie lubię. Najczęściej po jedzeniu, czasami już jest tak najedzona, że nie chce dopić i męczy się chwilę, wtedy otulam ją kocykiem :-)
Pępuszek... Aniawos lepiej zadzwoń, uspokoisz się! My też octenisept mamy do pępuszka, mieli to w szpitalu, więc kupiliśmy też do domku. I też mam nadzieję, że szybko odpadnie!! :-)
Nam położna przy pępuszku zwróciła uwagę na to, żeby jak odpadnie dalej psikać... :-)
 
moja tez ma czkawki, ale tak raz dwa razy dziennie, też ja wtedy przystawiam do cyca.
My w sumie nie kąpaliśmy jeszcze w wanience ja ją myje wacikiem z oilatum, i oczka wodą przegotowaną, ale myśłe że w poniedziałek zadziałamy z wanienką już na dobre.

nam kikut szybko odpadł bo już w 4 dobie, aż się przestraszyliśmy że za szybko.
teraz dalej psikamy octeniseptem żeby ładnie się zagoił.
 
to rzeczywiście szybko..my też psikamy i czekamy żeby odpadł, bo Adusia ma w 2 miejscach podrapany brzuszek od kikuta, cążkami obcięłam te ostre końce i mam nadzieję, ze więcej nie bedzie drapków. Położna powiedziała, zeby powąchać pępek, jak śmierdzi to znaczy, że coś się dzieje. ńie śmierdzi, muszę go obserwować.

Dzisiaj byłyśmy 10-15 min na tarasie. jutro może jakiś krótki spacer..
Po jakim czasie wychodziłyście?
 
Pewnie, ze będzie..
Dziewczyny kąpiecie swoje maluchy codziennie? my kąpaliśmy dopiero raz, dzisiaj będzie drugi..
I jeszcze jedno, czy wasze maluchy też mają non stop czkawkę? moja ma po każdym jedzonku, aż nią rzuca...nie cierpię tego...

J amalucha nie kąpie codziennie. Jakos narazie nie moge sie przekonac aby kąpac go codziennie bo bardzo bardzo tego nie lubi, a mysle ze nic mu sie nei stanie jak rzadziej bedzie miał kąpiel w wannience. Jesli chodzi o czkawke to ma non stop. Starsznie sie wtedy męczy, ale niestety i tak nie mam wpływu na tą jego czkawke :(
 
my dzisiaj byłyśmy na ponad 2 godzinnym spacerku i chyba się małej podobało spanie w wózeczku, jedynie na karmienie się obudziła.

Dziewczyny a jak dbacie o intymne miejsca u dziewczynek?
i jak kładziecie dzieciaczki do spania?
 
reklama
asia* O jacie już 2 godzinki? A ja myślałam że u nas 40min to za dużo... :szok: Wojtusia kładę to raz na jednym boczku, raz na drugim, no i na pleckach. A czasem z boku sam przewraca się na plecy. Ja natomiast nie wiem co z tym napletkiem u chłopców, zdania są podzielone...we wtorek wizyta u pediatry więc zapytam go o zdanie.
 
Do góry