reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Migrena - jednak wrocila po ciazy

evelkaa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Kwiecień 2008
Postów
21
Cześc wszystkim mamom! :) Mam dosc powazny problem z bolem glowy. Dokładnie chodzi o migreny. Kolazanki mi mówiły, ze po ciazy na pewno mi przejda zupełnie. Faktycznie: kiedy jeszcze chodzilam z brzuchem, wszystko było ok. Ale po urodzeniu Stasia bole wróciły i to jeszcze gorsze. Wiecie, czy jest sens isc z tym do lekarza, żeby mnie nie zbyl? Koniec końców, to tylko bol glowy.
 
reklama
Oczywiście, że warto. Do neurologa. Po pierwsze, żeby wykluczył, że ten ból głowy nie jest objawem jakiegoś schorzenia a po drugie migrenę się leczy, nawet jeżeli to tylko leczenie objawowe to warto sobie pomóc.
Tak, że daj sobie szansę i wybierz się do neurologa.
 
Oczywiście, że warto. Do neurologa. Po pierwsze, żeby wykluczył, że ten ból głowy nie jest objawem jakiegoś schorzenia a po drugie migrenę się leczy, nawet jeżeli to tylko leczenie objawowe to warto sobie pomóc.
Tak, że daj sobie szansę i wybierz się do neurologa.

Zgadzam się całkowicie. Może i tylko ból głowy, ale lepiej dmuchać na zimne. Tylko że ciągłe przyjmowanie jakiś leków na bóle głowy też nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo do większości tych wydawanych bez recepty organizm szybko się przyzwyczaja i ich działanie jest osłabione.
 
Swięta racja. A jeśli pójdziesz do porządnego lekarza, na pewno potraktuje Cie poważnie. Bo i migrena to poważna choroba, choć ludzie czasem jej tak nie traktują. Ja tylko od siebie dodam, że mój najlepszy zestaw przeciwmigrenowy to tryptany (teraz sumamigren) + coś ziołowego i uspokajającego + kochany mąż który dopilnuje, żeby maluchy nie wchodziły mi przez kilka godzin na głowę. :)
 
NA bóle migrenowe zalecą Ci Tomografie. Koleżankę neurolog ochrzanił że przed ciążą nie byłą z tym zrobić porządku. Więc bądź pewna nikt cie nie wyśmieje...To coraz częstszy problem, albo inaczej ludzie zaczynają szukać pomocy i dopiero teraz wiadomo ilu ludzi Cierpi z powodu tej przypadłości, ale jeżeli nie dokuczało Ci w ciąży to może jakiś hormon za to odpowiada...Powodzenia u neurologa
 
witam ja rowniez przed ciąża cierpiałam na bole głowy ( trudno to nazwac bolami to było straszne takie bole ze nic nie widziałam i prawie mdlałam pojawiały sie srednio co 2 dni !!! )


w trakcie ciąży bole znikneły całkowicie a po porodzie pojawiły sie ze zdwojana siła
w koncu poszłam do lekarza pierwszego kontaktu i co ??

powiedział ze albo sa to migreny (na ktore nie ma rady )
albo wysokie cisnienie srodgałkowe czyli jaskra

wysłał mnie do okulisty
i co sie okazało ze to Jaskra :szok:
dostałam leki i bole głowy mineły
ale leki bede brac do konca zycia no i zaczynam miec problemy z widzeniem

ale moj maz powiedział fajna rzecz hehe
" z jednej strony dobrze ze wykryto jaskre bo mozna to leczyc i wiemy w koncu co mi jest a na migrene nie ma rady "
 
Hej Dziewczynki.Jak sobie radzicie z migreną? U mnie niestety w ciązy nie zniknęła.Nie wiedziałam co robić. Teraz staramy się o kolejnego bobasa i już się martwię co będzie.Przecież oprócz paracetamolu niby nic nie można brać.
 
Ja na szczęście w ciąży z tego powodu nie cierpiałam ;] Mnie bolały niestety krzy ze,, :/ Ojjj.. To był ból
 
WItam;)
Miała bóle migrenowe głowy(które nadal mam), poszłam do neurologa i okazało się, że jednak to nie migrena tylko słaba przepływowość krwi w tętnicach mózgowych.
Jeżeli macie silne bóle głowy, odrazu idzcie do neurologa.
 
reklama
Do góry