reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powrót do pracy

eo1981

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Listopad 2010
Postów
30
Witam,
W październiku kończy mi się 1 rok płatnego wychowawczego.Zamierzam od listopada wrócić do pracy.Wiem,że jest taka możliwośc, że jeżeli coś będzie nie tak to mogę z powrotem wrócić na wychowawczy.I stąd moje pytanie : Czy będzie mi przyslugiwał nadal płatny wychowawczy?Podobno jest płatny 24 miesięce.
 
reklama
Witam,
W październiku kończy mi się 1 rok płatnego wychowawczego.Zamierzam od listopada wrócić do pracy.Wiem,że jest taka możliwośc, że jeżeli coś będzie nie tak to mogę z powrotem wrócić na wychowawczy.I stąd moje pytanie : Czy będzie mi przyslugiwał nadal płatny wychowawczy?Podobno jest płatny 24 miesięce.

Tak.
 
czy chodzi o płatny urlop wychowawczy? czy o inny rodzaj urlopu? Myślałam, że nie ma płatnych wychowawczych. uprzejmie proszę o wyjaśnienie.
 
czy chodzi o płatny urlop wychowawczy? czy o inny rodzaj urlopu? Myślałam, że nie ma płatnych wychowawczych. uprzejmie proszę o wyjaśnienie.

Urlop wychowawczy jest co do zasady urlopem bezpłatnym, ale w czasie urlopu rodzic uprawniony do zasiłku rodzinnego pobiera przez 24 m-ce dodatek do zasiłku (400 zł/m-c) z tytułu przebywania na wychowawczym. Taki właśnie "płatny wychowawczy" autorka postu miała na pewni na myśli.
 
Do góry