reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

Dokladnie tak jak daissy mowi. Niemowle moze sie pod kolderka udusic. Wiadomo ze sa to bardzo sporadyczne przypadki ale z jakiegos powodu jednak sie o tym mowi.

Z tym, ze co kraj to obyczaj to sie zgodze. Faktycznie zalecenia sie troche roznia. Opieka nad sama ciaza jest tez zupelnie inna na zachodzie niz w Polsce. Ale powiem szczerze, ze o tych kolderkach czytalam rowniez na polskich stronach i na zestawach ktore ogladalam dla bobasa jest napisane przy kolderce ze jest dla dzieci po ukonczeniu 1 roku zycia. Kiedys czytalam ciekawy artykul o smierci lozeczkowej napisany przez polska pania doktor.. nie wiem czy go znajde. Bylo w nim wlasnie o kolderkach, a nawet o ochraniaczach na lozeczko.
 
reklama
Milcia- mi też się wydaje, że wszędzie trąbią żeby kołderek nie używać. Wiadomo ładnie to wygląda- ale ja bym szczerze mówiąc nie zasnęła gdyby moje dziecko pod kołderką spało. Mój to ma w łóżeczku tylko prześcieradło, smoczka no i on w śpiworku :D Pamiętam jak mama mnie krytykowała, że jak to tak dziecko bez poduszki i kołderki? Przecież musi mieć, inaczej będzie mu zimno i nieładnie to wygląda...że przecież ja też śpię na poduszce.
Pewnie, są dzieci które śpią od urodzenia z kołderką, poduszką i żyją. Ale czy warto ryzykować...
 
No i ja się zastanawiam nad śpiworkiem - może coś taniego i ładnego uda mi się kupić. A na jaki rozmiar taki śpiworek kupujecie? Na początku maluch przez 3 miesiące będzie spał w rożku, a potem w śpiworku dopiero. Hmm czas pokaże co zdecyduje
 
ja bym też chciała kupić śpiworek, ale nie wiem jaki jest najlepszy, podeślijcie parę linków z allegro z pomysłami, bo ja tylko znalazłam takie typowe do wózków..

mi też na początku wszyscy mówili, że zakupy dla dziecka robi się tuż przed porodem, ale po jakimś czasie stwierdzili, że tak źle znoszę ciąże, że lepiej kupić wszystko stopniowo, bo potem może się okazać, że w stresie byle co pokupujemy... ja na razie zatrzymałam się na etapie paru ciuszków i czekam aż zbiorę trochę sił... i za tydzień, dwa planuję wybrać się do Outletu Factory w poszukiwaniu dalszej części garderoby dla maluszka :) wózek, łóżeczko i pozostałe wyposażenie już mam wybrane, ale zakup zostawiłam na listopad.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
W temacie wyprawka pojawiło się Oillatum do kąpieli, obecnie te kosmetyki są bardzo popularne, jednak także bardzo niezdrowe dla dzieci, wrażenie że skóra jest miękka i gładka u dzieci to tylko złudzenie, w rzeczywistości parafina nie odżywia, jest o tym bardzo dużo artukułów w prasie naukowej, a także w internecie. Jest taka szeroka gama kosmetyków do wyboru dla maluszków bez parafiny, nie warto kąpać dzieci w oleju mineralnym...
 
mi się wydaje, że jeżeli dziecko jest przykryte kocykiem czy czymś innym (nie mówię o śpiworku) to istnieje takie samo prawdopodobieństwo, że się może tym przykryć i udusić jak kołdrą
 
Munie- zgadzam się co do kosmetyków typu Oilatum, ja myłam w zwykłym mydełku bambino i na początku smarowałam oliwką przez pierwszy miesiąc a potem niczym. Jak miał troszkę suchą skórkę na kolanach to wykąpałam w krochmalu (mąka ziemniaczana) i było super.

mama2006-ja miałam pierwszy śpiworek taki od 0-6miesięcy, w Tesco kupowałam.

W ogóle polecam śpiworki z Tesco, super są. Jako jedyne nie zamieniają się w "szmatę" po kilku praniach. A wiadomo że zmieniać i prać trzeba często bo albo pobrudzi albo uleje. Wczoraj właśnie byłam w Tesco i jest promocja na śpiworki jakby co ;-)
 
ja kiedys nie bylam przekonana do ubran z tesco,dopoki nie obejrzalam ich dokladnie, na razie wszystkie ciuszki kupilam w tesco dla dziecka. skoro teraz maja promocje na spiworki to chyba znowu zrobie zakupy w dziale dzieciecym:)
 
reklama
Munie- mają ogólnie promocje na ciuszki, kupiłam wczoraj dla Małego trochę. Ja uwielbiam ciuszki z Tesco, szczególnie body czy pajacyki. Są mięciutkie i po praniu się nie niszczą. A już w ogóle te z serii Disney są super.
Były też takie komplety dla noworodków- body, pajacyk, czapeczka, śliniak i coś tam jeszcze za ok.20zł. Szkoda, że nie znam jeszcze płci bo bym kupiła różowe ;)
W ogóle zdałam sobie sprawę, że jak będzie drugi chłopak to ominie mnie to całe zakupowe szaleństwo maleńkich ciuszków buuu :(

a i na pampersy też mają promocję, karton (3paczki) za 99zł. Wczoraj zakupiłam dwa kartony dla Małego :D
To była promocja na te active baby, ale była też na premium care- chyba 80zł za 2 paki. Teraz żałuję, że nie kupiłam dla dzidzi bo potem będę latała i szukała promocji a przecież to może leżeć i się nie zmarnuje. Chyba wyślę jutro męża do Tesco.
 
Ostatnia edycja:
Do góry