reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mops

M

mineralnakocica

Gość
Chciała bym sie zapytać w moim MOPS-ie kwota na osobe to 351zł.
Ojciec dziecka zgodził sie dobrowolnie łozyć na dziecko, ja nie moge podjąć pracy ponieważ dziecko ,moje wykształcenie to gimnazjalne mam 18 lat.
Nie jestesmy małżeństwem. Czego mogę sie spodziewać? Jak postąpić? Czego moge sie domagać?
Jestem zapisana w UP jako bezrobotna bez prawa do zasiłku.
Nie mieszkam z ojcem dziecka

A mam dodatkowe pytanie jeżeli nie jesteśmy małżeństwem a mieszkała bym z ojcem dziecka to czy to cos zmienia?
 
reklama
Witam:)
Kwota 351 zł na osobę obowiązuje,jeżeli chcesz pisać o jakąkolwiek pomoc do MOPS-u.
Na zasiłek rodzinny jest to kwota 504zł. Aby otrzymać jakąkolwiek pomoc,nawet zasiłek rodzinny musisz mieć zasądzone alimenty,bez wyroku sądowego nic nie załatwisz(mam taką samą sytuacje,bez wyroku d**a wielka).Ich to nie obchodzi,że płaci dobrowolnie alimenty,ja musiałam złożyć pozew o alimenty. Co do tego,że mieszkalibyście razem,to my też razem mieszkamy,ale pisałam oświadczenie,że każdy prowadzi osobne gospodarstwo domowe i tyle.
Mam nadzieję,że trochę ci pomogłam:-)
P.S. Ty dopiero urodzisz,także jeżeli nie masz żadnego dochodu,to możesz spokojnie pisać do MOPS-u. Znalazłam taki artykuł:Kobiecie w ciąży lub wychowującej dziecko przysługują świadczenia pieniężne lub świadczenia w naturze, jeżeli: - dochód osoby samotnie gospodarującej lub
- dochód na osobę w rodzinie nie przekracza obowiązującego kryterium dochodowego przy przyznawaniu świadczeń z pomocy społecznej.

Świadczenia pieniężne przysługują w okresie od 8 miesiąca ciąży do 2 miesiąca życia dziecka albo przez miesiąc w razie urodzenia dziecka martwego lub zgonu dziecka. Świadczenia w naturze przysługują w okresie od narodzenia dziecka do ukończenia przez nie dwóch miesięcy życia.
Kobiecie w ciąży lub wychowującej dziecko przysługują, na jej wniosek, nie więcej niż 4 miesięczne zasiłki pieniężne w wysokości różnicy między wysokością branego pod uwagę przy przyznawaniu świadczeń z pomocy społecznej kryterium dochodowego a kwotą:
Jesteś osobą samotnie gosodarującą i kryterium dochodowe wynosi 477zł,ale jeżeli mieszkasz z rodzicami,to na pewno będą chcieli ich dochody:-(
 
Ostatnia edycja:
Musisz mieć wyrok z alimentami. Jak urodzi się dziecko to wtedy nie będą w mopsie liczyć dochodów twoich rodziców, bo rodziną jesteś ty i maluszek, póki dziecka jeszcze nie ma to liczą. Przygotuj jeszcze w ciąży wszystkie dokumenty, wybierz się do mopsu po druki. Z aktem urodzenia masz 2 możliwości: albo wpisujesz że ojciec jest nieznany i wtedy nie musisz mieć zasądzonych alimentów (ojciec może uznać dziecko później (chyba będą robić badania) i dopiero wtedy też sąd da alimenty albo wpisujesz że ojciec jest znany i jak masz aktu ur. wtedy pozywasz o alimenty. Ta pierwsza możliwość daje ci szybciej pieniądze.

Z zasiłków masz rodzinny 68, z tyt. samotnego wychowywania 170. Becikowe 1000zł oraz zapomoga z tyt. urodzenia dziecka (tzw becikowe gminne też 100zł). Zasiłki mogą różnić się wysokością-zależy jaka gmina. No i zrób jaką szkołę (najlepiej zawodówkę albo technikum) :)
 
DODATEK Z TYTUŁU SAMOTNEGO WYCHOWYWANIA DZIECKA przysługuje samotnie wychowującym matce lub ojcu dziecka, opiekunowi faktycznemu lub prawnemu dziecka, jeżeli nie zostały zasądzone świadczenia alimentacyjne na rzecz dziecka: ponieważ drugi z rodziców dziecka nie żyje lub ojciec dziecka jest nieznany albo powództwo o ustalenie świadczenia alimentacyjnego od drugiego z rodziców zostało oddalone. Wypłacany jest miesięcznie w wysokości 170 zł na dziecko, nie więcej jednak niż 340 zł na wszystkie dzieci.
 
Ojciec dziecka zgodził sie dobrowolnie łozyć na dziecko, ja nie moge podjąć pracy ponieważ dziecko ,moje wykształcenie to gimnazjalne mam 18 lat.
Tego nie rozumiem. Dlaczego?
Nie jestesmy małżeństwem. Czego mogę sie spodziewać?
Z czyjej strony? Ojca dziecka? MOPSu?
Jak postąpić?
W jakiej sytuacji?
Czego moge sie domagać?
Od kogo?

A mam dodatkowe pytanie jeżeli nie jesteśmy małżeństwem a mieszkała bym z ojcem dziecka to czy to cos zmienia?
W jakim kontekście?
 
Chodzi o to co musiała bym załatwic by dostac jakąś zapomoge finansową. czy musze skłądac pozew o alimenty czy idzie to obejść?
Jestem w ciąży która dobiega końca, nie bede mogła podjąc pracy bo dziecko będzie małe nie będę miała co z mała zrobić jest u nas złobek jeden i nie ma miejsc.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Czy jak dostane alimenty sądownie to mops bedzie mógł wspomóc mnie finansowo?

u nas kwota to 351zł na osobe
 
Czy jak dostane alimenty sądownie to mops bedzie mógł wspomóc mnie finansowo?

u nas kwota to 351zł na osobe

jak bedziesz miala alimenty mozesz miec pomoc mopsu, pod warunkiem,ze twoi dochod z dzieckiem nie przekroczy 351 zl na osobe, to niejest,ze ty to 351 zl dostaniesz tylko do kryterium dochodu na osobe

jak ojciec uzna dziecko to bedzie wliczany jego dochod

jesli wpiszesz w akt urodzenia ojciec nn,a pozniej zlozysz o alimenty od urodzenia dziecka to jak doniesiesz pozniej wyrok do mopsu dot alimentów to bedziesz musiala zwracac dodatek,ze samotnie wychowujesz dziecko jesli bys go pobierala
 
reklama
Do góry