reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odmowa pracodawcy, czy zgodna z prawem?

Dołączył(a)
11 Październik 2011
Postów
1
Witam, chciałabym zakończyć wcześniej urlop wychowawczy który miał trwać do 2012. Pracodawca odmówił mi argumentując że nie mogę wrócić wcześniej niż to było zaplanowane? czy postępuje zgodnie z prawem pracy? Umowę mam na czas nieokreślony a chciałam wrócić na niższy wymiar etatu.
 
reklama
Witam, chciałabym zakończyć wcześniej urlop wychowawczy który miał trwać do 2012. Pracodawca odmówił mi argumentując że nie mogę wrócić wcześniej niż to było zaplanowane? czy postępuje zgodnie z prawem pracy? Umowę mam na czas nieokreślony a chciałam wrócić na niższy wymiar etatu.


30 dni przed planowanym powrotem informuje Pani pracodawcę o powrocie. Proszę to zrobić pisemnie za potwierdzeniem odbioru (najlepiej potwierdzenie przyjęcia pisma w sekretariacie/kadrach itp.). Pracodawca nie może odmówić Pani przerwania urlopu. Jesli chce Pani po powrocie pracować w niższym wymiarze w trybie art 186(7) KP, stosowny wniosek nalezy złożych na 14 dni przed planowaną datą powrotu.

Oczywiscie w każdym momencie może Pani przerwać urlop bez zachowania 30-dniowego terminu powiadamiania pracodawcy (czyli nawet z dnia na dzień), ale taki tryb przerwania urlopu wymaga zgody pracodawcy.
 
Do góry