reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

windykacja

Tygrysek1985

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2008
Postów
5 153
Witam, moja Siostra w 2008 roku zaciagnela kredyt na ponad 2000 tysiace zlotych, ktorego nie splaca, jest zameldowana na stale u moich rodzicow (nie chce sie wymeldowac), jednak faktycznie zamieszkuje gdzie indziej, znamy tylko miejscowosc, nie znamy adresu, korespondencja niestety przychodzi na adres moich rodzicow, czy w zwiazku z tym windykator ma prawo zajac cos z majatku moich rodzicow?

Dodam jeszcze, ze siostra twierdzi, iz sie wymeldowala od rodzicow, w jaki sposob mozna to sprawdzic?
 
reklama
Witam, moja Siostra w 2008 roku zaciagnela kredyt na ponad 2000 tysiace zlotych, ktorego nie splaca, jest zameldowana na stale u moich rodzicow (nie chce sie wymeldowac), jednak faktycznie zamieszkuje gdzie indziej, znamy tylko miejscowosc, nie znamy adresu, korespondencja niestety przychodzi na adres moich rodzicow, czy w zwiazku z tym windykator ma prawo zajac cos z majatku moich rodzicow?

Dodam jeszcze, ze siostra twierdzi, iz sie wymeldowala od rodzicow, w jaki sposob mozna to sprawdzic?

Musze wiedzieć dwie rzeczy:
1. kto jest właścicielem mieszkania/domu, w którym mieszkaj rodzice?
2. czy wysokosć zadłożenia ro rzeczywiscie 2000 tys zł, czyli 2 miliony czy 2000 zł?
 
1.Wlascicielem mieszkania moich Rodzicow jest moj Ojciec.
2.Dlug wynosi ponad dwa tysiace zlotych/2000zl, jednak dla nas to i tak duza kwota.
 
Ostatnia edycja:
1.Wlascicielem mieszkania moich Rodzicow jest moj Ojciec.
Zatem egzekucja z nieruchomości jest niemożliwa.

2.Dlug wynosi ponad dwa tysiace zlotych/2000zl, jednak dla nas to i tak duza kwota.
Oczywiscie, rozumiem. Musiałam jednak ja sprecyzować.

W Pani poscie widze jednak dwie inne sprawy, do których chciałabym się odnieść:
1. rozumiem, ze Pani rodzice odbieraj listy polecone do siostry. Czy maja połnomocnictwo? Jeśli nie, mog mieć z tego powodu bardzo poważne kłopoty.
2. jeśli siostra nie mieszka u rodziców, rodzice moga ja z łatwości wymeldować (w tzw. trybie administracyjnym). Stosowny wniosek nalezy złożyć w urzędzie miasta/gminy.
 
Czyli windykator nie moze wejsc do ich mieszkania i zabrac im np. telewizora, komputera na poczet dlugu?

1.Siostra kiedys podpisala u listonosza zgode na wkladanie listow poleconych do skrzynki pocztowej Rodzicow, zatem listonosz je tam wklada, natomiast niczego co trzeba podpisac w jej imieniu kazalam rodzicom nie odbierac, konkretnie to mamie bo tata nic nie wie o tej windykacji bo to by bylo nie na jego nerwy.
2. Siostra nie mieszka u rodzicow, utrzymuje sporadyczny kontakt z naszej rodziny tylko z mama, czy taki wniosek o wymeldowanie w trybie administracyjnym moze zlozyc tez mama? Czy tylko tata? I czy mama moze sprawdzic gdzies czy moja siostra w ogole jest u nich nadal zameldowana, siostra twierdzi, ze sie wymeldowala, jednak ja siostrze nie wierze.
 
Czyli windykator nie moze wejsc do ich mieszkania i zabrac im np. telewizora, komputera na poczet dlugu?
Nie moze.

1.Siostra kiedys podpisala u listonosza zgode na wkladanie listow poleconych do skrzynki pocztowej Rodzicow, zatem listonosz je tam wklada, natomiast niczego co trzeba podpisac w jej imieniu kazalam rodzicom nie odbierac, konkretnie to mamie bo tata nic nie wie o tej windykacji bo to by bylo nie na jego nerwy.
Jesli rodzice niczego nie podpisuję to dużo lepiej.

2. Siostra nie mieszka u rodzicow, utrzymuje sporadyczny kontakt z naszej rodziny tylko z mama, czy taki wniosek o wymeldowanie w trybie administracyjnym moze zlozyc tez mama? Czy tylko tata? I czy mama moze sprawdzic gdzies czy moja siostra w ogole jest u nich nadal zameldowana, siostra twierdzi, ze sie wymeldowala, jednak ja siostrze nie wierze.
To kto jest zameldowany może w każdej chwili sprawdzić właściciel. Włściciel może też złożyć wniosek o wymeldowanie siostry.
 
Ale tylko właściciel? Czy moja mama jak jest dopisana do mieszkania to tez moze siostre wymeldowac? Pytam bo nie ma takiej ewentualnosci zebymoj ojciec sie o wszystkim dowiedzial, bo to nie na jego nerwy. Ja musze pomoc mamie zrobic z tym porzadek.
 
No wlasnie nie wiem takdo konca jak to w akcie notarialnym wyglada, mama cos mowi ze Tata jest pierwszym wlascicielem, a mama jest dopisana. W kazdmadz razie Tata sie przez przypadek dowiedzial, ze nie wiadomo czy siostra sie wymeldowala, powiedzial ze mamy isc sprobowac czy uda nam sie zalatwic, a jak nie to on pojdzie.
 
reklama
No wlasnie nie wiem takdo konca jak to w akcie notarialnym wyglada, mama cos mowi ze Tata jest pierwszym wlascicielem, a mama jest dopisana. W kazdmadz razie Tata sie przez przypadek dowiedzial, ze nie wiadomo czy siostra sie wymeldowala, powiedzial ze mamy isc sprobowac czy uda nam siezalatwic, a jak nie to on pojdzie.

To moze inaczej: jaki jest status mieszkania? Czy jest to mieszkanie własnościowe, kwaterunkowe itp.?
Jesli własnosciowe, nie ma "dopisanych". Można być współwłascicielem.
 
Do góry