reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy gmina może mnie wymeldować??

Magdzik20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Marzec 2010
Postów
1 461
Miasto
Warszawa
Moja sytuacja jest dosyć skomplikowana otóż w zeszłym roku na początku sierpnia moi teściowie zameldowali mnie w mieszkaniu należącym do gminy. Jednak nikt nie poinformował mnie że najpierw muszę uzyskać zgodę wydziału zasobów lokalowych. W tym roku zostałam poproszona o złożenia takiego wniosku dla czystej formalności ale wczoraj dostałam odpowiedź że urząd nie zgadza się na podnajęcie części lokalu do bezpłatnego użytkownia gdyż w lokalu zameldowane są już 4 osoby i jeszcze jedna znacznie by pogorszyła warunki co umożliwiło by mi starania się o mieszkanie z gminy. Nie rozumiem jednak dlaczego zostałam w takim razie tam zameldowana i domeldowali tam jeszcze mojego syna urodzonego pod koniec sierpnia zeszłego roku. Czy w takim przypadku gmina ma prawo mnie wymeldować?? Dlaczego mój syn został zameldowany najpierw skoro to ja pierwsza się meldowałam i to przed jego narodzinami??
Starałam się jak najjaśniej opisać zaistniałą sytuację bardzo proszę o pomoc
 
reklama
Moja sytuacja jest dosyć skomplikowana otóż w zeszłym roku na początku sierpnia moi teściowie zameldowali mnie w mieszkaniu należącym do gminy. Jednak nikt nie poinformował mnie że najpierw muszę uzyskać zgodę wydziału zasobów lokalowych. W tym roku zostałam poproszona o złożenia takiego wniosku dla czystej formalności ale wczoraj dostałam odpowiedź że urząd nie zgadza się na podnajęcie części lokalu do bezpłatnego użytkownia gdyż w lokalu zameldowane są już 4 osoby i jeszcze jedna znacznie by pogorszyła warunki co umożliwiło by mi starania się o mieszkanie z gminy. Nie rozumiem jednak dlaczego zostałam w takim razie tam zameldowana i domeldowali tam jeszcze mojego syna urodzonego pod koniec sierpnia zeszłego roku. Czy w takim przypadku gmina ma prawo mnie wymeldować?? Dlaczego mój syn został zameldowany najpierw skoro to ja pierwsza się meldowałam i to przed jego narodzinami??
Starałam się jak najjaśniej opisać zaistniałą sytuację bardzo proszę o pomoc

jaki dowód na zameldowanie ma Pani? Ma Pani decyzję administracyjna w tej sprawie (wydawana przy dokonaniu meldunku?
 
Mam decyzję z urzędu a zameldowaniu jak i w dowodzie mam ten adres zameldowania

W mojej ocenie nie ma podstaw do wymeldowania Pani. Niepotrzebnie zgodziła się Pani na wnioskowanie o zameldowanie po fakcie zameldowania. To, ze urzędnik zameldował Panią bez zgody wydziłąu lokalowego to nie Pani wina - to urzędnik powinien się tłumaczyć a nie Pani.
 
Dziękuje bardzo za odpowiedź mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tej sprawy otóż razem z mężem staramy się o mieszkanie z gminy, nasza sprawa była już na komisji mieszkaniowej gdzie opinia była pozytywna teraz czekamy na ocenę zarządu Czy w takiej syt. tzn. brak zgody na moje zameldowanie mogę uzyskać odpowiedź negatywną?? Dodam że spełniłam wszystkie kryteria metrażowe, dochodowe oraz przedstawiłam zaświadczenia z policji i z ops o trudnej sytuacji mieszkaniowej
 
Dziękuje bardzo za odpowiedź mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tej sprawy otóż razem z mężem staramy się o mieszkanie z gminy, nasza sprawa była już na komisji mieszkaniowej gdzie opinia była pozytywna teraz czekamy na ocenę zarządu Czy w takiej syt. tzn. brak zgody na moje zameldowanie mogę uzyskać odpowiedź negatywną??
Nie sądzę by brak zgody mógł być ofijanym powodem odmowy przydziału mieszkania.
 
Do góry