reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Raczkowanie bez siadania???

reklama
Możliwe ;-) Gabryś jak miał ok. 7mcy, zaczął szykować się do raczkowania i po dwóch tyg już łaził po całym domu. W międzyczasie zaczął też stawać i dopiero, jak już stał stabilnie, nauczył się siadać. I to tylko dlatego, że jak go na stojąco nogi bolały, to nie wiedział, co robić i płakał :szok: I tego wszystkiego nauczył się dosłownie w miesiąc, przy czym siadanie było na końcu :-D
 
u naszych kochanych dzieciaczków wszystko jest możliwe :) u nas Maja raczkuje od 7 miesiąca, obecnie zaczyna wstawać ale nie potrafi sama usiąść choć pozycję do siadania ciągle ćwiczy :))) pewnie będzie jak w przypadku Gabrysia :)
 
Witam, jestem nowa na babyboomie, ale trafilam na temat dla mnie. moja mlodsza corka 7 listopada bedzie miec 8 miesiecy, gdy miala 6 miesiecy i tydzień zaczela raczkowac, siedziec nie umiala. Dopiero po jakims czasie opanowala siedzenie. a teraz potrafi juz wstać i spaceruje wzdlóz łóża.
 
kochana, na przykladzie siostrzenca mojego faceta ktorego mamy codziennie w domu moge powiedziec, ze jest nawet mozliwe to, ze dziecko nie siedzi a stoi :szok: maly nauczyl sie siedziec gdy mial ok 7 miesiecy a wczesniej juz stal trzymajac sie np stolu. Teraz ma 8 i chodzi za jedna reke . Takze nie martw sie, gorzej gdyby nie raczkowal.
 
siadanie zwykle jest po raczkowaniu.bo potrzeba kordynacji ruchowej dobrej,ze wrazie upadku do tyłu dizecko umie raczkami sie zategowac.z tego co neurolog mówila ze jak dziecko umie raczkowac to dopiero probuje siadac
 
kochana, na przykladzie siostrzenca mojego faceta ktorego mamy codziennie w domu moge powiedziec, ze jest nawet mozliwe to, ze dziecko nie siedzi a stoi :szok: maly nauczyl sie siedziec gdy mial ok 7 miesiecy a wczesniej juz stal trzymajac sie np stolu. Teraz ma 8 i chodzi za jedna reke . Takze nie martw sie, gorzej gdyby nie raczkowal.

wcale dzieci raczkowac nie muszą,jedne pełzają ,drugie sie suwaja i tez jest ok
 
reklama
u nas pewnie też szybko będzie raczkowanie, a potem cała reszta, bo mały już teraz by z radością pogonił któregoś z kotków, które mamy :) to na pewno go zmobilizuje hihi
 
Do góry