reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak obliczyc alimenty?

niunia18

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Listopad 2011
Postów
16
Dzień dobry

Mam kilka pytań:
Jak obliczyc alimenty co do nich zaliczyć ? Jak je podzielić? po połowe ? Co powinłam zrobic dodatkowo ?
Nie pracuje(nie pracowałam) a w grudniu przyjdzie mała na świat z ojcem dziecka nie mam ślubu . Nie mam możliwości zostawic małej by znaleść jakąś prace. Ojciec dziecka przyznaje sie do niego aktualnie mieszkamy razem ponieważ nie miałam zabardzo wyboru. Mimo to chce załozyc sprawe o alimenty tak by miec pewność że zawsze te pare groszy będę miała dla małej.


Szukałam już kilka miesiecy temu jak dowiedziałąm sie o ciązy miejsca w żłobkuale niestety brak miejsc regularnie sprawdzam czy coś sie nie zwolniło maja także do mnie dzwonic wrazie czego ale narazie brak miejsc w naszym mieście jest tylko jeden żłobek publiczny zapisałam małą to dopiero gdzies za jakies około 2-3 lat znajdzie sie miejsce ;( bynajmniej tak mnie poinformowano.

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz.

Kasia
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jak obliczyc alimenty co do nich zaliczyć ?
najpierw nalezy obliczyć koszt utrzymania dziecka (średniomiesięczny). Najłatwiej wypisać poszczególne pozycje: żywność, opieka (przedszkole/niania), leczenie, zabawki, ubrania, buty, środki higieniczne itp.

Jak je podzielić? po połowe ?
Co powinłam zrobic dodatkowo ?
Co do zasady kazdy z rodziców ma obowiązek pokryć 50% wydatków. Czasami jednak (z ważnych powdów) sąd może ustalić inne udziąły rodziców w kosztach utrzymania dziecka (np. 75% i 25%).

Nie pracuje(nie pracowałam) a w grudniu przyjdzie mała na świat z ojcem dziecka nie mam ślubu . Nie mam możliwości zostawic małej by znaleść jakąś prace. Ojciec dziecka przyznaje sie do niego aktualnie mieszkamy razem ponieważ nie miałam zabardzo wyboru. Mimo to chce załozyc sprawe o alimenty tak by miec pewność że zawsze te pare groszy będę miała dla małej.
To, ze Pani nie pracuje nie jest wystarczającym powodem by ojciec ponosił więcej niż 50% kosztów.


Szukałam już kilka miesiecy temu jak dowiedziałąm sie o ciązy miejsca w żłobkuale niestety brak miejsc regularnie sprawdzam czy coś sie nie zwolniło maja także do mnie dzwonic wrazie czego ale narazie brak miejsc w naszym mieście jest tylko jeden żłobek publiczny zapisałam małą to dopiero gdzies za jakies około 2-3 lat znajdzie sie miejsce ;( bynajmniej tak mnie poinformowano.
To tylko znaczy tyle, ze miejsce w którym Pani mieszka nie jest wyjątkowe. Takie realia są niestety w całym kraju i zdecydowana wiekszość matek spotyka się właśnie z taką rzeczywistością.
 
A co mogłoby byc dodatkowym powodem żeby ojciec łozył więcej na dziecko nz 50%?

trudno wymienić wszystkie takie sytuacje - to wręcz niemożliwe. Nie temu zresztą służy to forum by prowadzić tutaj dyskusje czysto akademickie. Podam zatem tylko podstawowe przykłady;
1. matka dziecka na skutek komplikacji poporodowych jest niepełnosprawna
2. matka dziecka uległa wypadkowi i nie moze czasowo podjąć pracy, nie przysługują jej też żadne świadczenia
 
Czy powinnłam wliczyc w utrzymanie dziecka pod względem mieszkania czynsz, prad, woda ,gaz jeżeli mieszkam u ojca dziecka?
 
Czy powinnłam wliczyc w utrzymanie dziecka pod względem mieszkania czynsz, prad, woda ,gaz jeżeli mieszkam u ojca dziecka?
Wliczanie czynszu jest dyskusyjne.
Co do pozostałych opłat, licząc koszt utrzymania dziecka mozna uwzględnić media w zakresie wykorzystywanym przez dziecko. Niemniej w takiej sytuacji bedzie Pani z aliemntów musiała ponosić takie koszty (co moze być zmianą jesli do tej pory mieszkała Pani u ojca dziecka bez ponoszenia tych opłat).
 
Do góry