reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża l4 działalność gospodarcza niższy zus

Dołączył(a)
8 Listopad 2011
Postów
2
Witam

Do września tego roku płaciłam preferencyjny ZUS od podstawy 415,80 zł. Od września już normalny do 2015,40 zł.
Okazało się że jestem w ciąży biorąc pod uwagę moją pierwszą ciążę spodziewam się że szybko wybiorę się na L4.
Pytanie 1: Na jaki zasiłek chorobowy mogę liczyć. Czy to będzie średnia z ostatnich 12 miesięcy.
Pytanie 2: Czy jak zostanę zatrudniona na umowę o pracę, do zasiłku chorobowego dalej będzie się liczyć ostatnie 12 m-cy z działalności gospodarczej, czy już kwota widniejąca na umowie?
Pozdrawiam
Magda
 
reklama
Witam

Do września tego roku płaciłam preferencyjny ZUS od podstawy 415,80 zł. Od września już normalny do 2015,40 zł.
Okazało się że jestem w ciąży biorąc pod uwagę moją pierwszą ciążę spodziewam się że szybko wybiorę się na L4.
Pytanie 1: Na jaki zasiłek chorobowy mogę liczyć. Czy to będzie średnia z ostatnich 12 miesięcy.
Pytanie 2: Czy jak zostanę zatrudniona na umowę o pracę, do zasiłku chorobowego dalej będzie się liczyć ostatnie 12 m-cy z działalności gospodarczej, czy już kwota widniejąca na umowie?
Pozdrawiam
Magda

Prosze o wyjaśnienie: czy mówiąc o zatrudnieniu ma Pani na myśli prowadzenie DG i pracę najemną równolegle, czy rozważa Pani zamianę DG na etat?
 
Do góry