reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podatek od wynajetego mieszkania.Kto musi placic?

wiola1808

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Kwiecień 2011
Postów
37
Witam.Mam taki problem.Wynajmuje mieszkanie i przyznano mi dodatek mieszkaniowy,co mnie bardzo ucieszylo.Poinformowalam najemce o przyznanym mi dodatku a on powiedzial,ze nie odprowadza podatku do urzedu skarbowego za wynajem i w takim razie ja co miesiac mam mu placic 60zl wiecej aby on mogl zaplacic ten podatek,gdyz teraz sie boji.Po pierwsze ja nie wiedzialam,ze on nie odprowadza tego podatku!!Po drugie wydaje mi sie,ze to jest jego obowiazek zaplacic.Mam racje czy musze mu dawac te pieniadze?Dodam,iz mieszkam tu od wrzesnia i on "kaze mi"zaplacic za wrzesien,pazdziernik oraz listopad ten podatek,no i dalej co miesiac.Prosze o pomoc i pozdrawiam.
 
reklama
Witam.Mam taki problem.Wynajmuje mieszkanie i przyznano mi dodatek mieszkaniowy,co mnie bardzo ucieszylo.Poinformowalam najemce o przyznanym mi dodatku a on powiedzial,ze nie odprowadza podatku do urzedu skarbowego za wynajem i w takim razie ja co miesiac mam mu placic 60zl wiecej aby on mogl zaplacic ten podatek,gdyz teraz sie boji.Po pierwsze ja nie wiedzialam,ze on nie odprowadza tego podatku!!Po drugie wydaje mi sie,ze to jest jego obowiazek zaplacic.Mam racje czy musze mu dawac te pieniadze?Dodam,iz mieszkam tu od wrzesnia i on "kaze mi"zaplacic za wrzesien,pazdziernik oraz listopad ten podatek,no i dalej co miesiac.Prosze o pomoc i pozdrawiam.

Płacenie podatku jest obowiązkiem tego kto uzyskuje dochód, a zatem właściciela mieszkania. Powinien był tak ustalić cenę najmu by uwzględnić ten koszt. jesli tego nie uwzględnił i podatku nie płaci - to nie Pani sprawa.
Właściciel mieszkania nie ma prawa żądać dopłaty za miesiące zaległe i bieżący, niemniej być może (to zalezy od postanowiem umowy) może po prostu od pewnego momentu podnieść Paniczynsz najmu. Na jakich zasadach mpoże to zrobić - tego trzeba szukać w umowie najmu.
 
Do góry