reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co mam zrobić? Pilne

niunia18

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Listopad 2011
Postów
16
Co mam zrobic ojciec dziecka ( nie ma ograniczonych praw co do alimentów widzen opieki dogadalismy sie sami ale dziecko jest ze mna) ojciec dziecka dzis odebrał syna z przedszkola i oświadczył że mi go nie odda że wnosi sprawe o to by syn został z nim. Czy zgłosic to na policje? Co mam zrobić? czy to uprowadzenie ?
 
reklama
Witaj to zależy czy macie rozwód i jak jest zapisane w wyroku rozwodowym jeśli miejsce dziecka jest przy Tobie to bez Twojej zgody raczej nie powinien brać dziecka a to wyrok sądowy wyraźnie mówi gdzie dziecko ma przebywać.
 
Ale nie bylismy małżenstwem bylismy parą. Sami sie dogadalismy on zgodizl sie zeby mały był u mnie a on zabierał go co 2 weekend i w tygodniu 2-3 razy po wcześniejszym umuwieniu sie ze mną do tej pory nie było problemu a tu nagle z przedszkola zabral malego i osiwadczyl ze bedzie chcial by maly był z nim a nie ze mną.
 
Ja bym nie wytrzymała! Jeśli nie mieszkacie razem a dziecko jest zameldowane u Ciebie to powinno być z Tobą! A widnieje on w akcie urodzenia jako ojciec?
Musisz to jak najszybciej sądowo uregulować! Ja bym z policją się udała jak nie chce dobrowolnie oddać dziecka tylko szkoda żeby dziecko się stresowało.
 
Także wniose pozew o uregulowanie tego.Wczesniej tego nie zrobiłam mały ma prawie 5 latek wszytsko bło ok płacił na dziecko pomagał mi, widzenia wakacje świeta potrafilismy sie dogadac zawsze był fer jak coś sie działo np ze sie spóźni to dzownił żebym sie nie martwiłam więc nie widziałam konieczności a rozstalismy się jeszcze nim mały sie urodził. Zameldowane jest u mnie. Tak w akcie urodzenia jest jako ojciec bo nim jest


Byłam na policji to powiedzieli ze skoro nie ma ograniczonych praw ani nie ma wyroku sadu ze dziecko ma byc ze mna to oni nic w tej sytuacji nie zrobia. dlatego chcialam zapytac czy jest jakis paragraf w prawie kktóry by mi pomógł żeby policja cos zrobiła.
 
Ostatnia edycja:
Także wniose pozew o uregulowanie tego.Wczesniej tego nie zrobiłam mały ma prawie 5 latek wszytsko bło ok płacił na dziecko pomagał mi, widzenia wakacje świeta potrafilismy sie dogadac zawsze był fer jak coś sie działo np ze sie spóźni to dzownił żebym sie nie martwiłam więc nie widziałam konieczności a rozstalismy się jeszcze nim mały sie urodził. Zameldowane jest u mnie. Tak w akcie urodzenia jest jako ojciec bo nim jest


Byłam na policji to powiedzieli ze skoro nie ma ograniczonych praw ani nie ma wyroku sadu ze dziecko ma byc ze mna to oni nic w tej sytuacji nie zrobia. dlatego chcialam zapytac czy jest jakis paragraf w prawie kktóry by mi pomógł żeby policja cos zrobiła.

No niestety pozostaje sąd.
 
reklama
Czyli nie ma sposobu bym odzyskała synka nim bedzie rozprawa?

Gdyby ojciec wywiózł dziecko poza kraj, wtedy mogłaby Pani powołac się na konwencje haskie. W Pani sytuacji może Pani jedynie mówić o zabraniu dziecka poza stałe miejsce zamieszkania przez ojca. prosze złożyć stosowne zawiadomienie na policji (pisemnie). Niemniej osoba, z którą dziecko przebywa jest ojcem dziecka, który ma dokładnie takie same prawa jak Pani.
 
Do góry