reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

umowa na zastępstwo

Dołączył(a)
19 Listopad 2011
Postów
6
Miasto
Dębno Lubuskie
Od kilku lat miałam umowę na czas nieokreślony, jednak w czerwcu okazało się że jedna z pracownic jest w ciąży i wybiera się na L4- wówczas mój pracodawca oddelegował mnie na jej stanowisko na 3 m-ce od lipca do września, od października otrzymałam aneks do umowy, z którego wynika iż do czasu powrotu z zasiłku chorobowego, urlopu macierzyńskiego i urlopu wypoczynkowego pracownicy XX ustanawia się nowe warunki zatrudnienia tj. powierzenie obowiązków i wykonywanie pracy na nowym stanowisku, .
Teraz jednak okazuje się że ja też jestem w ciąży i muszę iść na L4. Jakie świadczenia mi teraz przysługują?
 
reklama
Od kilku lat miałam umowę na czas nieokreślony, jednak w czerwcu okazało się że jedna z pracownic jest w ciąży i wybiera się na L4- wówczas mój pracodawca oddelegował mnie na jej stanowisko na 3 m-ce od lipca do września, od października otrzymałam aneks do umowy, z którego wynika iż do czasu powrotu z zasiłku chorobowego, urlopu macierzyńskiego i urlopu wypoczynkowego pracownicy XX ustanawia się nowe warunki zatrudnienia tj. powierzenie obowiązków i wykonywanie pracy na nowym stanowisku, .
Teraz jednak okazuje się że ja też jestem w ciąży i muszę iść na L4. Jakie świadczenia mi teraz przysługują?

Ależ Pani ciągle ma umowę na czas nieokreślony. Z Pani postu wynika bowiem, ze została Pani oddelegowana do innej pracy, ale nie zawarto z Panią nowej umowy. Nie można tu mówić o umowie na zastępstwo, ale o oddelegowaniu.
Jesli chodzi o L4 to ma Pani prawo do świadczeń na zasadach ogólnych.

Czy w ramach nowych warunków ma Pani zmienione wynagrodzenie?
 
W takim razie poniżej zacytuje treść aneksu:
"Pracodawca i pracownik zgodnie oświadczają, że od dnia 1.10.2011r. do czasu powrotu z zasiłku chorobowego, z urlopu macierzyńskiego i urlopu wypoczynkowego pani XXXXX ustalają nowe warunki zatrudnienia tj. powierzenie obowiązków i wykonywanie pracy na nowym stanowisku.......
2. Płaca zasadnicza wg ..kat. zaszeregowania
3. Urlop wypoczynkowy (proporcjonalny)za rok 2011 na stanowisku.... oraz 26 dni w każdym kolejnym roku.
4. Pozostałe warunki umowy pozostają bez zmian."
 
Do góry