reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urodzenie dziecka a brak ślubu

M

mineralnakocica

Gość
Na dniach powinnłam urodzic. Nie mamy ślubu, jakie dokumenty będziemy potrzebowali do USC? Jeżeli nie jesteśmy małżeństwem to pewnie nie może ojciec dziecka jechać sam mała zrejestrować? Czy przy wyrabianiu dyskietki do lekarza też będziemy musieli jechać razem? Czy jeżeli w USC zostanie uznany za ojca to będzie mógł sam takie sprawy pozałatwiać?
I jakie sprawy trzeba będzie załatwić jeszcze ?
 
reklama
Na dniach powinnłam urodzic. Nie mamy ślubu, jakie dokumenty będziemy potrzebowali do USC?
Zaświadczenie o urodzeniu dziecka (ze szpitala) i dowody osobiste. Inne dokumenty w zależności od Pani stanu cywilnego.

Jeżeli nie jesteśmy małżeństwem to pewnie nie może ojciec dziecka jechać sam mała zrejestrować?
Ojciec musi najpierw dziecko uznać, a Pani musi uznanie przyjąć. Musicie stawić sie w USC oboje (razem).
Czy przy wyrabianiu dyskietki do lekarza też będziemy musieli jechać razem?
Nie wiem co to jest "dyskietka do lekarza" więc nie mogę pomóc.

Czy jeżeli w USC zostanie uznany za ojca to będzie mógł sam takie sprawy pozałatwiać?
I jakie sprawy trzeba będzie załatwić jeszcze ?[/QUOTE]
Część spraw może załatwić jeden rodzic, ale do większości konieczna jest obecność (zgoda) obojga.
 
A jeżeli mój narzeczony nie ma rozwodu( jest w trakcie ) to będzie do USC potrzebował jeszcze jakies dokumenty ?
 
Do góry