reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wypoczynkowy a zwolnienie na dziecko

Dołączył(a)
12 Grudzień 2011
Postów
6
Dzień dobry,

w listopadzie skończył mi się urlop macierzyński, obecnie wykorzystuje zaległy urlop wypoczynkowy (do końca grudnia). Dzisiaj byłam z dzieckiem u lekarza i ten powiedział, że ze względu na chorobę dziecka może wystawić mi zwolnienie na dziecko na 7 dni. Wiem, że zwolnienie na dziecko nie przerywa urlopu wypoczynkowego. Czy mogę jednak w porozumieniu z pracodawcą przerwać urlop wypoczynkowy i od jutra wziąć zwolnienie na dziecko (lekarz powiedział, że jutro może je wystawić)? Jeśli tak to jaką formę powinno mieć to przerwanie? wystarczy ustalenie ustne czy powinien to być wniosek do pracodawcy?


pozdrawiam
 
reklama
w listopadzie skończył mi się urlop macierzyński, obecnie wykorzystuje zaległy urlop wypoczynkowy (do końca grudnia). Dzisiaj byłam z dzieckiem u lekarza i ten powiedział, że ze względu na chorobę dziecka może wystawić mi zwolnienie na dziecko na 7 dni. Wiem, że zwolnienie na dziecko nie przerywa urlopu wypoczynkowego. Czy mogę jednak w porozumieniu z pracodawcą przerwać urlop wypoczynkowy i od jutra wziąć zwolnienie na dziecko (lekarz powiedział, że jutro może je wystawić)?
Prawo nie zabrania przerwania urlopu za zgodą pracodawcy.

Jeśli tak to jaką formę powinno mieć to przerwanie?
Pracodawca powienien wtedy przestać naliczać urlop.

wystarczy ustalenie ustne czy powinien to być wniosek do pracodawcy?
Prawo nie reguluje kwestii formy porozumienia.
 
Witam, 9 stycznia 2012 koncze urlop wypoczynkowy na ktory poszlam od razu po macierzynskim, moje dziecko zaczelo chorowac czy moge nie wracajac do pracy isc na zwolnienie na dziecko 30 -sto dniowe?
Bede wdzieczna za odpowiedz
 
Dziękuje za szybką odpowiedź.

A proszę mi napisać czy biorąc zwolnienie od teraz przepada mi urlop wypoczynkowy ktory mam do 9 stycznia? i czy po zwolnieniu na dziecko mogę iść na urlop wychowawczy i czy zwonienie na dziecko jest płatne 100 % czy 80%.
 
A proszę mi napisać czy biorąc zwolnienie od teraz przepada mi urlop wypoczynkowy ktory mam do 9 stycznia? i czy po zwolnieniu na dziecko mogę iść na urlop wychowawczy i czy zwonienie na dziecko jest płatne 100 % czy 80%.
Jeśli zwolnienie na dziecko rozpoczyna się w trakcie urlopu, to nie przerywa ono niestety urlopu i tym samym urlop przepada. Po zwolnieniu można iść na wychowawczy, tylko wniosek trzeba złożyć z zachowaniem 14-dniowego terminu. Zwolnienie na dziecko co do zasady jest płatne 80% i w ciągu roku kalendarzowego może trwać max 60 dni.
 
reklama
Do góry