reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Równoważny czas pracy

Beacia82

Lipiec'09,Sierpień'12
Dołączył(a)
18 Maj 2009
Postów
1 450
Miasto
Mazowieckie
Witam
Pracuję w systemie 1 na 1 i w tym systemie podpisuję listę pracy czyli po 10 lub 12h co drugi dzień,w ten sam sposób mam rozliczany urlop.W umowie o pracę nie mam tego zapisane w jakim systemie pracuję tylko że jest to pełny etat.
Czytałam gdzieś że będąc w ciąży pracodawca zmniejszy mi pracę do 8 godzin a wynagrodzenie należy mi się jak bym przepracowała 10-12h,co by było oczywiście z korzyścią dla mnie bo pracuję 15 dni w miesiącu po 8h a pensja ta sama.
Pytanie tylko czy pracodawca musi tak właśnie uczynic w moim przypadku,czy jednak może zmienic mi tak tryb czasu pracy bym wypracowywała w miesiącu cały etat (np.5 razy w tygodniu po 8 godzin)
Z góry dziękuję:)
 
reklama
Witam
Pracuję w systemie 1 na 1 i w tym systemie podpisuję listę pracy czyli po 10 lub 12h co drugi dzień,w ten sam sposób mam rozliczany urlop.W umowie o pracę nie mam tego zapisane w jakim systemie pracuję tylko że jest to pełny etat.
Czytałam gdzieś że będąc w ciąży pracodawca zmniejszy mi pracę do 8 godzin a wynagrodzenie należy mi się jak bym przepracowała 10-12h,co by było oczywiście z korzyścią dla mnie bo pracuję 15 dni w miesiącu po 8h a pensja ta sama.
Pytanie tylko czy pracodawca musi tak właśnie uczynic w moim przypadku,czy jednak może zmienic mi tak tryb czasu pracy bym wypracowywała w miesiącu cały etat (np.5 razy w tygodniu po 8 godzin)
Z góry dziękuję:)

A co na ten temat mówi regulamin pracy? A może jest jakiś inny dokument regulujący godziny pracy?
 
Niestety nie posiadam w domu innego dokumentu,tylko umowy o prace w których mowa tylko o kodeksie 151 o nadgodzinach,żadnych innych paragrafów.Jeśli chodzi o kodeks pracy to nie wiem jak to jest u mnie w pracy,chwilowo mam wolne,będe dopiero jutro i od razu idę na rozmowę do szefa,wiec się dowiem jak to będzie.
 
Niestety nie posiadam w domu innego dokumentu,tylko umowy o prace w których mowa tylko o kodeksie 151 o nadgodzinach,żadnych innych paragrafów.Jeśli chodzi o kodeks pracy to nie wiem jak to jest u mnie w pracy,chwilowo mam wolne,będe dopiero jutro i od razu idę na rozmowę do szefa,wiec się dowiem jak to będzie.

Kodeks pracy jest jeden i obowiązuje każdego obywatela RP. Różne są natomiast regulaminy pracy. Bez znajomości postanowień regulaminu niewielę mogę pomóc.
 
Do góry