reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wypowiedzenie umowy a wyplata swiadczenia

MONINI18

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Listopad 2011
Postów
18
Miasto
Gliwice
witam serdecznie. Mój problem polega na konflikcie z PZU. W styczniu 2011r podpisałam umowę o ubezpieczenie grupowe pzu i powiedziano mi ze okres karencji wynosi 6 miesiecy. Po porodzie skladajac wniosek o wyplate swiadczenia poinformowano mnie ze okres karencji na urodzenie dziecka wynosi 9mies czyli wychodzi na to ze okres skladkowy wynosil 8miesiecy. Wprowadzono mnie w bład a bylam nastawiona na wyplate tego swiadczenia. Po rozmowie z konsultantem powiedziano mi ze moge sie odwolac po czym pzu wysle mi poczta negatywna odpowiedz i wtedy na podstawie tego pisma moge sie odwolac. jak to napisac i zrobic?? jest jakas szansa na wygrana?? prosze o pomoc
 
reklama
witam serdecznie. Mój problem polega na konflikcie z PZU. W styczniu 2011r podpisałam umowę o ubezpieczenie grupowe pzu i powiedziano mi ze okres karencji wynosi 6 miesiecy. Po porodzie skladajac wniosek o wyplate swiadczenia poinformowano mnie ze okres karencji na urodzenie dziecka wynosi 9mies czyli wychodzi na to ze okres skladkowy wynosil 8miesiecy. Wprowadzono mnie w bład a bylam nastawiona na wyplate tego swiadczenia. Po rozmowie z konsultantem powiedziano mi ze moge sie odwolac po czym pzu wysle mi poczta negatywna odpowiedz i wtedy na podstawie tego pisma moge sie odwolac. jak to napisac i zrobic?? jest jakas szansa na wygrana?? prosze o pomoc

Nie mogę pomoc bo nie wiem jak brzmiala podpisana przez Panią umowa.
Jesli podpisała Pani umowę, gdzie podano okres karencji 6 mies to taki obowiązuje. Jesli jednak załącznikiem do umowy były ogólne warunki, których pani nie przeczytała, ale podpisem potwierdziła Pani ich znajomość to nie ma Pani podstaw do odwołania.
 
nie przedstawiono mi nawet regulaminu umowy. jest to ubezpieczenie grupowe bez zadnych dodatkow typu p plus. chodzi oto ze w pracy wprowadzono mnie w bład
 
moge sie powolac na osobe ktora wprowadzila mnie w blad?

Pani przystąpienie do ubezpieczenia musiał być potwierdzone Pani deklaracją. Albo na umowie, albo na upoważnieniu pracownika Pani firmy do zawarcia umowy w Pani imieniu. Miała Pani dwa wyjścia - mogła Pani zapoznać sie z dokumentami ubezpieczyciela osobiście (przed udzieleniem pełnomocnictwa do podpisania umowy) lub kupić kota w worku.
 
Do góry