reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań PAPP- A

Amna

ciążóweczka
Dołączył(a)
19 Lipiec 2011
Postów
395
Miasto
Zamość
Witam!Dostalam dzisiaj niekompletne badania, ale czy ktoras z was wie jak te zinterpretowac? Nie wiem czy wszystko jest ok?.Strasznie sie denerwuje reszta ma byc w przyszlym tygodniu..
.Wolna podjednostka HCG-beta(F-HCG-beta)
Wynik badania 27.4 ng/ml 0 2.0 H
PAPP-APAPP-A białko ciażowe 3.68
 
Ostatnia edycja:
reklama
Amna a nie możesz po prostu zadzwonić do swojego lekarza?Pytam bo nie znam sie na tym , 12 lat temu nie mialam tego robionego a w następnej ciąży nie doczekałam niestety.
Powodzenia.
 
Amna a nie możesz po prostu zadzwonić do swojego lekarza?Pytam bo nie znam sie na tym , 12 lat temu nie mialam tego robionego a w następnej ciąży nie doczekałam niestety.
Powodzenia.

Nie mam kompletnych badan,czekam jeszcze na reszte,ale wstepnie chcialabym chociaz wiedziec...
 
Pappa to tylko statystyka, a te wyniki są niekompletne... Nikt Ci nic teraz nie powie. Wyniki testu pappa to jasno określone ryzyko, a nie poszczególne dane w ng/ml.
 
Witam,
wynik testu PAPP-a wskazuje na prawdopodobieństwo wystąpienia wad tj. zespół Downa, Edwardsa, Patau. Najpierw dla ciężarnej, na podstawie wieku, wagi, pomiarów z USG genetycznego wylcza się prawdopodobieństwo bazowe, które potem porównuje się z prawdopodobieństwem, które zostaje wyliczone na podatawie badań krwi.
Jeśli test PAPP-a wskaże prawdopodobieństwo wystąpienia wady takie samo lub wyższe niż bazowe, wtedy zaleca się wykonanie amniopunkcji, która daje już jednoznaczny wynik.
Oczywiście, oczekiwanie na wynik testu PAPP-a jest niemiłe dla nerwów, ale trwa stosunkowo krótko, bo około tygodnia.
Rozumiem, co czujesz, bo też przez to przechodziłam. Głowa do góry:-). A wyniki, które podajesz są niekompletne - brakuje właśnie wyliczonego prawdopodobieństwa.
 
Ostatnia edycja:
reklama
reklama
Do góry