reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby w ciąży...POMÓŻCIE!!!

Dołączył(a)
29 Styczeń 2011
Postów
10
Miasto
Lubsko
Przeglądam forum [porady dentysty] i wszędzie: pierwszy ząbek, ząbki, ząbeczki...A co z zębami ciężarnych???
Otóż jestem w 21 tyg.ciąży i mam ogromny problem z zębami.To moja 3 ciąża i choć w każdej ciąży dbałam o zęby to właśnie w każdej kolejnej ciąży ich stan pogarszał się w zastraszającym tempie...w chwili obecnej moje uzębienie jest w opłakanym stanie tak,że w zasadzie sporo zębów nie nadaje się nawet do leczenia a jedynie do wyrwania...No i właśnie...jak to naprawdę jest z wyrywaniem zębów w ciąży?Gdy spytałam o to mojego ginekologa to popatrzył na mnie jakbym nie wiem co mu zrobiła, strasznie się oburzył i powiedział, że przecież znieczulenie (normalne,miejscowe) to narkotyk i jest to szprycowanie dziecka...Z kolei inny lekarz gdy o to samo go spytałam powiedział,że takie znieczulenie w znikomym stopniu ma wpływ na dziecko...Pytałam też o tzw. znieczulenie dla kobiet w ciąży, na co usłyszałam: czyli jakie? Ja na to,że słabsze i w ogóle, i wtedy p.doktor spytał mnie jaki jest sens tego znieczulenia skoro nie znieczuli tak jak powinno,i że właśnie znieczulenie ma tak mały wpływ na dziecko,że bez obawy może być podane. Więc: JAK TO W KOŃCU JEST????Bo ilu lekarzy tyle opinii...a podczas mojej ostatniej wizyty u dentysty (gdy miałam mieć właśnie usuwanego zęba) dentystka mi odmówiła (choć 2 tyg.wcześniej gdy byłam u niej i też musiałam usunąć zęba,usunęła mi go beż problemu)...Poszłam do innego gabinetu i tam to samo...ewentualnie z wielką łaską mogli mi go usunąć ale dając mi to słabsze znieczulenie...Z doświadczenia wiem,że ono W OGÓLE nie działa, już miałam wyrywanego zęba gdy byłam w pierwszej ciąży właśnie po podaniu tego znieczulenia i mało brakowało a nie ciekawie by się to skończyło, bo z bólu zrobiło mi się słabo i ciemno przed oczami i mało nie zwymiotowałam...Więc czy naprawdę takie znieczulenie jest "mniej szkodliwe" dla dziecka, skoro dla kobiety może się to skończyć np.utratą przytomności z bólu??
Bardzo proszę o odpowiedź bo już nie wiem co robić, co myśleć...
 
reklama
hmmm...nieee no super...dzięki za jakąkolwiek odpowiedź...myślałam,że chociaż tu na forum ktoś mi pomoże...przeliczyłam się....
 
pewnie nie u wszystkich, ale mysle ze skoro masz szanse zadbac o zeby przed ciaza to trzeba to zrobic. te zmiany hormonalne, krwawiace dziasla, pH sliny itp. (post wyzej) wroca do normy po ciazy, ale jak przez ciaze sobie wyhodujesz prochnice to wiadomo co Cie czeka. skoro bardzo sie boisz dentysty to mysle ze tym bardziej powinnas czesciej go odwiedzac zeby nie dopuscic do koniecznosci wykonywania wiekszych zabiegow.
 
Drogie Mamy!!!

Idealnie by było gdyby każda mama przed zajściem w ciąże miała zdrowe- wyleczone zęby.

Wiemy jak jest w życiu nie zawsze jest idealnie a czasem strach , zle wspomnienia z wizyt powodują , że póki nic nie boli to omija się dentystę szerokim łukiem- i to jest błąd, przez który wiele ciężarówek ma problemy w ciąży z zębami i jest to zrzucane na ciąże " bo w ciąży mi zęby poleciały , popsuły itp itd "

Ciąża nie powoduje prochnicy!

Próchnicę powodują bakterie , które jesli mają co jeść ( zła higiena) to robią z naszych zebów masakrę

Dodatkowo prochnica jest chorobą zakaźna , jesli Ty masz zdrowe zeby a Twój partner z którym się całujesz - nie , szybko możesz sie z powrotem złapać bakterie prochnicowe


Jesli w ciązy okazało sie ,że trzeba leczyć zęby to należy to zrobić. Duzo lepiej dla dziecka przetrwac kilka wizyt w gabinecie niż ze stanami zapalnymi przechodzić ciąże.


Najlepszy do leczenia jest drugi trymestr, dzidzius juz ukształtowany a ryzyko przedwczesnego porodu ze strachu znikome.

Zyczę Wam miłego leczenia drogie Mamy oraz rozumiejącego Wasze potrzeby dentysty

Pozdrawiam
KBM
 
HEj dzieczyny jestem z 9 miesiecu ciazy 4 dni temu mailam powazne problemy z zebami wyladowalam na ostrym duzuze okazalo sie ze to 8 i powazny stan zapalny moj ginekolog przepisal mi atybiotyk dokladnie unasyn 375 po zazyciu milam straszne wymioty i ze wzgeldu na zdrowie malenstwa przestalam go zazywac po dzis zostalo mi troche opuchlizny i boli :( mialyscie cos takiego , moze znacie jakies domowe sposoby na vol zebow pomooocyy prosze :(
 
HEj dzieczyny jestem z 9 miesiecu ciazy 4 dni temu mailam powazne problemy z zebami wyladowalam na ostrym duzuze okazalo sie ze to 8 i powazny stan zapalny moj ginekolog przepisal mi atybiotyk dokladnie unasyn 375 po zazyciu milam straszne wymioty i ze wzgeldu na zdrowie malenstwa przestalam go zazywac po dzis zostalo mi troche opuchlizny i boli :( mialyscie cos takiego , moze znacie jakies domowe sposoby na vol zebow pomooocyy prosze :(

Witaj
Żadne domowe sposoby nie pomogą.
Jak najszybciej udaj się do swojego stomatologa ze wzgledu na zdrowie swojego maleństwa.

Pozdrawiam
KBM
 
A ja mam pytanie, trochę z innej beczki, ale tez jestem w ciązy. Zastanawiam się jaka pasta będzie odpowiednia dla kobiet w ciąży??

Jutro idę wyrwac sobie ząb, przy wyrwaniu zęba nie wyobrażam sobie nie miec znieczulenia. Jak bardzo wpływa to na dziecko??
 
reklama
A ja mam pytanie, trochę z innej beczki, ale tez jestem w ciązy. Zastanawiam się jaka pasta będzie odpowiednia dla kobiet w ciąży??

Jutro idę wyrwac sobie ząb, przy wyrwaniu zęba nie wyobrażam sobie nie miec znieczulenia. Jak bardzo wpływa to na dziecko??


I jak było??
Pewnie znieczulenie obowiązkowo dostałaś. Każda pasta będzie w ciązy dobra . Ewentualnie przy pojawieniu się problemów z dziąsłami ( a w ciąży może się to przytrafić) polecam pasty przeznaczone do tego typu problemu.

Pozdrawiam
KBM
 
Do góry