reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cesarskie cięcie a problemy z oddychaniem na plecach

yoanka83

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Październik 2011
Postów
16
witam:)
Jestem kwietniówką 2012. Z uwagi na zwyrodnienie na siatkówce oka mam rodzić przez cc. Niestety cierpię na straszne duszności leżąc na plecach (zdaję sobie sprawę że dzidzia i macica uciskają tętnice) i w tej pozycji nie wytrzymuję nawet minuty, nawet USG mam robione na boku:-( i stąd moje pytanie do dziewczyn które miały cc: w jakiej pozycji przeprowadza się zabieg? w pozycji półleżącej? bo w pozycji leżącej po prostu nie wytrzymam, chyba że podają tlen i lżej się oddycha? pomożecie?;-)miałyście może z czymś takim doświadczenie? z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź i pozdrawiam wszytskie mamusie wiosennie:-)
 
reklama
podczas cc lezy sie na plasko i tlen jest podawany ale chyba w Twoim przypadku najgorsze jest to ze po nim trzeba lezec 12h wiec moze zdecyduj sie na ogolne znieczulenie.....
 
witam:)
Jestem kwietniówką 2012. Z uwagi na zwyrodnienie na siatkówce oka mam rodzić przez cc. Niestety cierpię na straszne duszności leżąc na plecach (zdaję sobie sprawę że dzidzia i macica uciskają tętnice) i w tej pozycji nie wytrzymuję nawet minuty, nawet USG mam robione na boku:-( i stąd moje pytanie do dziewczyn które miały cc: w jakiej pozycji przeprowadza się zabieg? w pozycji półleżącej? bo w pozycji leżącej po prostu nie wytrzymam, chyba że podają tlen i lżej się oddycha? pomożecie?;-)miałyście może z czymś takim doświadczenie? z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź i pozdrawiam wszytskie mamusie wiosennie:-)

CC jest na leżąco, będziesz miała podłaczony tlen, zresztą dziecko wyciągają dość szybko (ok 10 minut) potem ok 40 min szycie, ale wtedy już nie masz przecież dziecka w brzuchu, więc będzie już ok.

ale chyba w Twoim przypadku najgorsze jest to ze po nim trzeba lezec 12h wiec moze zdecyduj sie na ogolne znieczulenie.....

Ale będzie leżeć już bez dziecka w brzuchu, więc macica nie będzie już uciskać... ;-)
 

Ale będzie leżeć już bez dziecka w brzuchu, więc macica nie będzie już uciskać... ;-)

Ups gapa ze mnie czytajac myslalm ze jest problem z dusznosciami lezac na wznak nawet nie bedac w ciazy:-D



To luz nie martw sie najwazniejsze to poinformowac o tym zespol kt bedzie przy Tobie i napewno Ci pomoga....
 
Nie martw sie, bedzie dobrze
Jestem świezo po :)) okazało isę, że mam coś z szyjka macicy i nie mogłam urodzic naturalnie

Cc robia na leząco ale najpierw dostajesz znieczulenie , wiec jak sie już połozysz to zaczyna działać, podadza Ci tlen wiec nie bedziesz czuła tych problemów :))
 
U mnie było tak, że podczas cc znieczulenie zaczynąło dochodzić do klatki piersiowej i do głowy zaczeło robić mi się niedobrze i było mi słabo, miałam podany tlen, anestezjolożka coś mi dała w żyłę wtedy:eek:;-), ale ponieśli też łóżko tzn leżałam płasko ale pod nieznacznym kątem:tak: Będzie dobrze zresztą czuwać będzie nad Tobą cała ekipa:tak:
 
reklama
Do góry