reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

fotelik zapinany pasami samochodowymi??

drogba

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Kwiecień 2009
Postów
49
Basia ma 3 latka, jak się urodziła to było chuchane i dmuchane, kupowane wszystko co najlepsze bo wiadomo - na bezpieczeństwie dziecka się nie oszczędza. Kupiliśmy więc fotelik który w różnych rankingach był notowany bardzo wysoko. Był to Trimax Concord:

(CONCORD Fotelik samochodowy TRIMAX Amber (9-18 kg) | Foteliki 9 - 18 kg | Foteliki samochodowe | More4kids)

Niestety fotelik jest do 18 kg, po przekroczeniu tej wagi przez dziecko, zdejmuje sie oparcie i zostaje samo siedzisko, które jest do 36 kg. Nie chcemy jednak tak robić bo wiadomo, w foteliku zawsze bezpieczniej niż w siedzisku. Zresztą 3 latek w siedzisku to lekka przesada. Teraz Basia jeszcze zapinana jest tradycyjnie - czyli siedzi w foteliku zapięta pasami od fotelika, a sam fotelik zapięty pasami samochodowymi. Ale te pasy od fotelika są już zdecydowanie dla niej zaciasne. Czy myślicie że bezpiecznie byłoby zapiąć ją siedzącą w foteliku bezpośrednio pasami samochodowymi a pasów od fotelika już nie używać. czy można tak w ogóle robić?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Z tego co na pierwszy rzut oka widać, to moim zdaniem nie da się tego fotelika z oparciem przepiąć pasem samochodowym, nie ma w nim żadnej prowadnicy do pasa, a przepinając dziecko "po wierzchu" ryzykujesz razie wypadku czy ostrego hamowania, że pas nie kontrolowanie się przesunie i może np. zacisnąć na wysokości krtani...
 
z tego co wiem według prawa można tak zrobic jeśli dziecko ukończyło 4 lata lub waży 15kg (Same siedzisko).Ile Basia waży?
Ważne jest bezpieczeństwo,ale i to czy czasem policja się nie przyczepi...
Nawet jeśli waży powyżej 15kg to jakoś bałabym się na samym siedzisku ją sadzac.
Już bardziej wybrałabym taki typ fotelika http://www.gracobaby.com/Products/Pages/ProductDetails.aspx?ProductID=1781044r

Jeżeli odepniesz pasy z fotelika i przypniesz nimi dziecko to w razie ostrego hamowania dziecko może poleciec do przodu a na nią spaśc fotelik,bo przecież nie jest on do niczego przypięty,ryzykowne bardzo.
 
Ostatnia edycja:
ja mam podobny problem tyle ze moj syna ma niecale 2.5 roku. wazy ponad 19 kg i strasznie zle mu sie jezdzi w swoim foteliku. szukam caly czas jakiegos nowego fotelika i narazie znalazlam taki Buy your Kiddicare.com Super Car Seat Tarmac reviews from Kiddicare 9 Months to 11 Years | Online baby shop | Nursery Equipment
uwazam ze takie dziecko jest jeszcze za male na jazde ze zwyklymi pasami bo wiadomo ze ma rozne pomysly..

no to możemy sobie podać rękę, bo nasza Basia ma 3 lata i waży 23 kg (przy czy zero słodyczy, "złego" jedzenia, po prostu kocha jeść). Bardzo mi sie podoba ten fotelik proponowany przez @anineczke (dziękuje). Chyba jednak go kupię, tylko szkoda ze jest dostępny tylko z USA i długo pewnie sie czeka na przesyłkę
 
no to możemy sobie podać rękę, bo nasza Basia ma 3 lata i waży 23 kg (przy czy zero słodyczy, "złego" jedzenia, po prostu kocha jeść). Bardzo mi sie podoba ten fotelik proponowany przez @anineczke (dziękuje). Chyba jednak go kupię, tylko szkoda ze jest dostępny tylko z USA i długo pewnie sie czeka na przesyłkę

drogba a w Polsce nie ma?
U nas w Irlandii są takowe,można by było coś pomyślec,kurierzy u nas też są ;-)

w Polsce też są.Sprawdź dobrze:
http://www.ceneo.pl/1357899
 
reklama
Do góry