reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynagrodzenie na L4 w ciąży przy różnym poziomie wypłat

Dołączył(a)
15 Styczeń 2012
Postów
10
Witam
Pracuję w firmie 1,5 roku, przez ten czas poziom moich wypłat był bardzo rozbieżny. Było to wynikiem najpierw wyższej podstawy wynagrodzenia, a później po jej obniżeniu różnej wysokości premii doliczanej do podstawy. Na druku ZUS RMUA obie te składowe są już zsumowane i podawane jako podstawa wymiaru składki. Chcę się upewnić, że w związku z tym ZUS weźmie pod uwagę średnią moich zarobków (wraz z premiami) z okresu ostatnich pełnych 12 miesięcy? I od kogo fizycznie będę otrzymywała przelewy wynagrodzenia – od pracodawcy, który w jakiś sposób rozlicza się z ZUSem czy bezpośrednio z ZUSu?
 
reklama
Ja otrzymywałam różne wypłaty przed ciążą (spowodowane różnymi premiami). Od samego początku ciąży poszłam na L4 i otrzymywałam średnią tych wypłat, ale niestety już nie pamiętam czy była to średnia z roku, czy z 3 ostatnich miesięcy. Natomiast wypłatę otrzymywałam przez cały okres L4 przez pracodawcę.
 
Pracuję w firmie 1,5 roku, przez ten czas poziom moich wypłat był bardzo rozbieżny. Było to wynikiem najpierw wyższej podstawy wynagrodzenia, a później po jej obniżeniu różnej wysokości premii doliczanej do podstawy.
Ważne czy obniżyło się tylko wynagrodzenie czy wymiar etatu również.

Na druku ZUS RMUA obie te składowe są już zsumowane i podawane jako podstawa wymiaru składki. Chcę się upewnić, że w związku z tym ZUS weźmie pod uwagę średnią moich zarobków (wraz z premiami) z okresu ostatnich pełnych 12 miesięcy?
Jeśli wymiar etatu pozostał bez zmian to będzie to średnia z zarobków.

I od kogo fizycznie będę otrzymywała przelewy wynagrodzenia – od pracodawcy, który w jakiś sposób rozlicza się z ZUSem czy bezpośrednio z ZUSu?
A ilu pracowników zatrudnia firma?
 
Ja natomiast planuję zajść w ciążę. Juz raz zaszłam ale poroniłam miesiąc temu. A tydzień temu na dodatek zmniejszyli mi wymiar czasu pracy z całego etatu na pół etatu:( I mam zatem pytanie jakie bede otrzymywała wynagrodzenie jak zajde teraz w ciążę?? Czy bedzie mi sie liczyć te obecne marne pół etatu czy jakaś średnia z ostatnich miesięcy?
 
reklama
Ja natomiast planuję zajść w ciążę. Juz raz zaszłam ale poroniłam miesiąc temu. A tydzień temu na dodatek zmniejszyli mi wymiar czasu pracy z całego etatu na pół etatu:( I mam zatem pytanie jakie bede otrzymywała wynagrodzenie jak zajde teraz w ciążę?? Czy bedzie mi sie liczyć te obecne marne pół etatu czy jakaś średnia z ostatnich miesięcy?

Odpowiedziałam w Pani wątku.
 
Do góry