reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nalot na zębach i nadwrażliwe dziąsła

D

Doloress

Gość
Witam

Regularnie chodzę do dentysty i dbam o swoje zęby
ponieważ zawsze miałam jakieś problemy, raz mniejsze a raz większe
jestem w 17tc i moim problemem jest nalot na zębach i języku po przyjmowaniu żelaza do żucia
mimo wybielających past nic nie pomaga
pojawił się też drugi problem, mam wrażenie że odpryskuje mi szkliwo z zębów i podczas szorowania te miejsca bardzo bolą

problem z dziąsłami miałam i mam

czy są jakieś preparaty uzupełniające szkliwo?
pozbywające się osadu z zębów i języka?
czym można płukać jamę ustną?

pozdrawiam
 
reklama
Witam

Regularnie chodzę do dentysty i dbam o swoje zęby
ponieważ zawsze miałam jakieś problemy, raz mniejsze a raz większe
jestem w 17tc i moim problemem jest nalot na zębach i języku po przyjmowaniu żelaza do żucia
mimo wybielających past nic nie pomaga
pojawił się też drugi problem, mam wrażenie że odpryskuje mi szkliwo z zębów i podczas szorowania te miejsca bardzo bolą

problem z dziąsłami miałam i mam

czy są jakieś preparaty uzupełniające szkliwo?
pozbywające się osadu z zębów i języka?
czym można płukać jamę ustną?

pozdrawiam

Witaj
Pasty wybielające tylko pogorszą problem "odpryskiwania" szkliwa, gdyz są bardziej ścierne od normalnych past, przez co pogłębiają takie miejsca, ktore stają się coraz bardziej wrażliwe.


Proponuje przerzucić się na pasty dla wrażliwych zębów. Kupić szczoteczkę do czyszczenia języka( zmniejszy się wtedy nalot na języku), aby usunąc osad nic nie zastąpi wizyty u dentysty i wykonanie piaskowania zębów( jest to zabieg bezpieczny w ciąży).


Są na rynku preparaty uzupełniające niedobory szkliwa w niewielkim zakresie. Może Pani pomóc preparat firmy GC Mi Paste.


Pozdrawiam
KBM
 
Do góry