reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

likwidacja miejsca pracy

iza:)

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2009
Postów
461
Witam
Pracuję w dużej sieci. W tym tygodniu zarząd poinformował nas o zamiarze reorganizacji firmy i sprzedaży kilkunastu placówek (informacja o tym które to mają być placówki pojawić ma się w nieokreślonym terminie). Jestem w ciąży. Jakie mam prawa jeśli placówka w której ja pracuję pójdzie "pod młotek". Czy pracodawca będzie mi musiał zapewnić zatrudnienie w drugiej placówce, czy pozostanę bez pracy. Czy powinnam "uciekać na zwolnienie". Mam umowę na czas nieokreślony
 
reklama
Pracuję w dużej sieci. W tym tygodniu zarząd poinformował nas o zamiarze reorganizacji firmy i sprzedaży kilkunastu placówek (informacja o tym które to mają być placówki pojawić ma się w nieokreślonym terminie).
A kto (w świetle umowy) jest Pani pracodawcą? Duża sieć?

Jestem w ciąży. Jakie mam prawa jeśli placówka w której ja pracuję pójdzie "pod młotek". Czy pracodawca będzie mi musiał zapewnić zatrudnienie w drugiej placówce, czy pozostanę bez pracy. Czy powinnam "uciekać na zwolnienie". Mam umowę na czas nieokreślony
Na to odpowiem jak Pani odpowie na pytanie powyżej.
 
Zatrudnia mnie spółka wchodząca w skład sieci. Jestem pracownikiem spółki ze wskazaniem miejsca pracy w określonej placówce.
 
Zatrudnia mnie spółka wchodząca w skład sieci. Jestem pracownikiem spółki ze wskazaniem miejsca pracy w określonej placówce.
No to ciągle za mało wiem.
Czy likwidacja dotyczyć będzie wszystkich lokalizacji spółki (nie sieci)? Czy jakieś lokalizacje tej spółki pozostaną? Czy spółka jako całość ulegnie likwidacji?
 
Likwidacja ma dotyczyć tylko niektórych placówek spółki. Sieć i inne placówki pozostają bez zmian. Czyli dajmy na to 20 placówek ze 100 należących do spółki wchodzącej w skład sieci ulegnie likwidacji (sprzedaż zupełnie gdzie indziej).
 
Likwidacja ma dotyczyć tylko niektórych placówek spółki. Sieć i inne placówki pozostają bez zmian. Czyli dajmy na to 20 placówek ze 100 należących do spółki wchodzącej w skład sieci ulegnie likwidacji (sprzedaż zupełnie gdzie indziej).
Chyba mam ten sam problem,( należę do tej samej sieci co ty najprawdopodobniej) bo tez niedługo ma zapaść decyzja czy sieć zlikwiduje naszą placówkę. Jakie prawa ma kobieta w ciąży w takiej sytuacji gdy jest likwidacja miejsca pracy?Czy ma prawo do urlopu macierzyńskiego? Czy kobieta w ciaży jest chroniona w jakiś sposób?Czy w takim wypadku należy sie odprawa? dodam ,że Spółka zatrudnia ok 1500 osób.
 
reklama
Pracodawca nie bezie mógł wypowiedzieć Pani umowy, gdyż likidacji nie podlega cała firma, a jedynie kilka jej "oddziałów". W zwiazku z tym moze:
1. zaproponować Pani inną lokalizację - wymaga to porozumienia stron, a zatem moze się Pani nie zgodzić
2. zwolnić Panią z oboiwązku świadczenia pracy.
 
Do góry