reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

apelacja koszta

reklama
Czy żeby złożyć apelacje trzeba najpierw za nia zapłacic czy dopiero po zakończonej sprawie?

Nie wiem co to za sprawa, więc nie podam konkretnych kwot ale art 18 ustawy o kosztach sądowych stanowi:

2. Przepisy ustawy przewidujące pobranie opłaty od pozwu lub wniosku wszczynającego postępowanie w sprawie stosuje się również do opłaty od apelacji, skargi kasacyjnej, skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia, interwencji głównej, skargi o wznowienie postępowania, skargi o uchylenie wyroku sądu polubownego, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej.
 
Sprawa dotyczyla rozwodu w sadzie I instancji był z jego winy i wniósł apelacje czy za to ze ja wniósł musi zapłacic 900zł? sad II instacji zmienil wyrok na obupólna wine i napisane jest ze obie strony nie ponosza ksoztów sądowych.
ale dlaczego dostalismy pismo ze mamy zpalaci 900zł? czy za samo wniesienie apelacji trzeba bylo zaplacic ?
 
Sprawa dotyczyla rozwodu w sadzie I instancji był z jego winy i wniósł apelacje czy za to ze ja wniósł musi zapłacic 900zł? sad II instacji zmienil wyrok na obupólna wine i napisane jest ze obie strony nie ponosza ksoztów sądowych.
Proszę zacytować tę część wyroku, która dotyczy kosztów sądowych. To co Pani pisze (to że strony nie ponoszą kosztów) brzmi mało prawdopodobnie.

ale dlaczego dostalismy pismo ze mamy zpalaci 900zł?
Tu też muszę znać treść pisma.

czy za samo wniesienie apelacji trzeba bylo zaplacic ?
Tak.
 
dziękuję za odpowiedz ale najbardziej chodizło mi o pani 3 odpowiedz skoro trzeba za samo wniesie zaplacic to wszystko rozumie
 
Do góry