reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alimenty

julia0903

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Kwiecień 2010
Postów
6 634
Miasto
Poznań
Witam:)

Potrzebuje porady a dokladniej moja przyjaciolka ma synka 4 letniego, z ojcem dziecka nie jest zwiazana,placi alimenty.Przyszedl czas kiedy znalazla druga polowke i postanowila zwiazek zalegalizowac slubem. I teraz pytanie czy po slubie ojciec bilogiczny bedzie zwolniony z obowiazku placenia na syna?

Bardzo dziekuje za odpowiedz
 
reklama
Witam:)


Potrzebuje porady a dokladniej moja przyjaciolka ma synka 4 letniego, z ojcem dziecka nie jest zwiazana,placi alimenty.Przyszedl czas kiedy znalazla druga polowke i postanowila zwiazek zalegalizowac slubem. I teraz pytanie czy po slubie ojciec bilogiczny bedzie zwolniony z obowiazku placenia na syna?

Bardzo dziekuje za odpowiedz
Nie. Ojciec cały czas będzie zobowiązany do płacenia alimentów.
 
bardzo dziekuje za odpowiedz:)

mam jeszcze jedno pytanie

czy jesli juz bedzie w znajoma po slubie to ojciec dziecka moze starac sie o obnizenie kwoty alimentow? czy brane beda pod uwage zarobki malzonka? co wtedy bedzie brane pod uwage?
 
nie nie będą brane pod uwage zarobi jej męża tylko jej jej mąz nie ma w tej kwesti nic nawet jakby zarabiał 10 tys miesiecznie to nie jest powód by mógł obnizyć sad alimenty nowy mąż nie ma obowiązku łożyć na nie swoje dziecko(wiem że brzydko powiedziane ale taka jest prawda) wiec w tym wypadku nie ma to nic do znacznia
 
bardzo dziekuje za odpowiedz:)

mam jeszcze jedno pytanie

czy jesli juz bedzie w znajoma po slubie to ojciec dziecka moze starac sie o obnizenie kwoty alimentow? czy brane beda pod uwage zarobki malzonka? co wtedy bedzie brane pod uwage?

Nie. O wysokości alimentów decyduje sąd uwzględniając:
1. koszt utrzymania dziecka
2. możliwości zarobkowe rodzica, który ma płacić alimenty
 
Do góry