reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alimenty

Dołączył(a)
29 Sierpień 2011
Postów
4
Witam serdecznie! Mam pytanie gdyż nie wiem co mam robić. Mam dwu letniego synka od sierpnia 2011 roku mam przysądzone alimenty lecz ojciec dziecka nie płacił dobrowolnie więc zwróciłam się do komornika lecz to nic nie dało, Komornik ustalił że ojciec dziecka jest bezrobotny i ściągnięcie alimentów jest bezskuteczne. Proszę o pomoc co mam z tym zrobić?? Z góry dziękuję
 
reklama
Witam serdecznie! Mam pytanie gdyż nie wiem co mam robić. Mam dwu letniego synka od sierpnia 2011 roku mam przysądzone alimenty lecz ojciec dziecka nie płacił dobrowolnie więc zwróciłam się do komornika lecz to nic nie dało, Komornik ustalił że ojciec dziecka jest bezrobotny i ściągnięcie alimentów jest bezskuteczne. Proszę o pomoc co mam z tym zrobić?? Z góry dziękuję

A ile wynosi dochód na osobę w gospodarstwie?
 
jestem zarejestrowana w Urzędzie pracy szukam pracy więc obecnie jestem bezrobotna, pomagają mi tylko moi rodzice ni i zasiłek rodzinny pobierany na syna.
 
witam wszystkich.dowiedziałam się że alimenty należą się nie tylko dziecku ale i matce.jeśli chodzi o mnie to nie mogę pracować bo opiekuje się moją córeczką która wymaga opieki ma zakładane specjalne plastry na oczko,nosi okulary i jest rehabilitowana.nie wiem jaki złożyć pozew do sądu jak go napisać.czy to nie jest walka z wiatrakami bo jestem panną nie mieliśmy ślubu tym bardziej że ojciec dziecka nie interesuje się dzieckiem ja ponosze cały trud wychowawczy.może ktoś ma podobna sytuacjie proszę o radę.
 
jestem zarejestrowana w Urzędzie pracy szukam pracy więc obecnie jestem bezrobotna, pomagają mi tylko moi rodzice ni i zasiłek rodzinny pobierany na syna.

Zatem sprawa jest wyjątkowo prosta. posiadając od komornika dokument o bezskutecznosci egzekucji nalezy zglosić się do Funduszu Alimentacyjnego. przy pani dochodach fundusz będzie wypłacała alimenty na dziecko (tyle ile powinna pani dostać od ojca dziecka ale nie więcej niż 500 zł).
 
witam wszystkich
.
My równiez witamy i prosimy o przeczytanie i stosowanie się do regulaminu

dowiedziałam się że alimenty należą się nie tylko dziecku ale i matce.
W PAni sytuacji (brak ślubu) to nie jest takie proste.

jeśli chodzi o mnie to nie mogę pracować bo opiekuje się moją córeczką która wymaga opieki ma zakładane specjalne plastry na oczko,nosi okulary i jest rehabilitowana
Fakt noszenia okularów lub plastrów ortoptycznych nie oznacza niepełnosprawnosci - jako mama dziecka z wadą wzroku uczęszczającego 4 razy w tygodniu na rehabilitację do ortoptysty i noszacego plastry na oczku wiem to z pewnoscią. Czy dziecko ma orzeczoną niepełnosprawność lub schorzenia powodujące konieczność stałej opieki osobistej?

nie wiem jaki złożyć pozew do sądu jak go napisać.
Musiałabym znac więcej szczegółów dot. niepełnosprawności dziecka, jego wieku itp.

czy to nie jest walka z wiatrakami bo jestem panną nie mieliśmy ślubu tym bardziej że ojciec dziecka nie interesuje się dzieckiem ja ponosze cały trud wychowawczy.
Fakt, ze nie mieliście Państwo ślubu jest powazną przeszkodą w dochodzeniu alimentów na siebie. Własciwie prawie to uniemożliwia.
 
moja córeczka ma trzy latka i w zasadzie jesteśmy w trakcie ,,załatwiania"niepełnosprawności.w lewym oczku 70%tylko widzi prawe ma zaklejane i nosi już drugie okularki a co do kręgosłupa to jest to lewo stronę skrzywienie.ogólnie neurolog stwierdził że fizycznie rok jest cofnięta że tak to napisze.lecze ją w krakowie prywatnie sam dojazd to 125kilometrów a co do ojca dziecka to nawet w ciąży mi nie pomagał zostawił mnie jak nie potrzebną rzecz kombinował strasznie.teraz płaci córce 300zł alimentów a jeszcze wcześniej przez komornika bo chciał się wymigać.czy sąd uwzględni podwyższenie alimentów na córkę bo na mnie raczej się nie uda ale w mojej sytuacji to może córka więcej dostanie
 
reklama
moja córeczka ma trzy latka i w zasadzie jesteśmy w trakcie ,,załatwiania"niepełnosprawności.w lewym oczku 70%tylko widzi prawe ma zaklejane i nosi już drugie okularki a co do kręgosłupa to jest to lewo stronę skrzywienie.ogólnie neurolog stwierdził że fizycznie rok jest cofnięta że tak to napisze.lecze ją w krakowie prywatnie sam dojazd to 125kilometrów a co do ojca dziecka to nawet w ciąży mi nie pomagał zostawił mnie jak nie potrzebną rzecz kombinował strasznie.teraz płaci córce 300zł alimentów a jeszcze wcześniej przez komornika bo chciał się wymigać.czy sąd uwzględni podwyższenie alimentów na córkę bo na mnie raczej się nie uda ale w mojej sytuacji to może córka więcej dostanie
trudno cokolwiek napisać. nie podaje Pani bowiem kluczowych informacji. jakie są koszty utrzymania dziecka? do ilu chciałaby Pani podwyższyć alimenty?
 
reklama
Do góry