reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niebieska karta

  • Starter tematu mineralnakocica
  • Rozpoczęty
M

mineralnakocica

Gość
Babcia z dziadkiem mieszkaja razem i sa małżeństwem. Babcia nie pracuje dziadek ma rente. babcia załozyła niebieska karte wczoraj w nocy dziadek wypił i skakał do babci z pięściami wyzywał ją babcia chciała uspokoic go ale nie dało sie babcia zadzwoniła na policje policja zabrała dziadka na wytrzeźwiałke i pobrała od niego jakąs opłate dziadek jak wrócił rano do domu kazał sie jej wyporwadzic do pokoju gdzie nie ma wylewki i ogólnie są złe warunki ( mieszkaja w domu który należał do babci rodziców) i powiedział że nie będzie jadła za jego pieniązdze(babcia nie ma żadnego dochodu niedawno straciła prace). Co powinła babcia w takiej sytuacji zrobić.
 
reklama
Babcia z dziadkiem mieszkaja razem i sa małżeństwem. Babcia nie pracuje dziadek ma rente. babcia załozyła niebieska karte wczoraj w nocy dziadek wypił i skakał do babci z pięściami wyzywał ją babcia chciała uspokoic go ale nie dało sie babcia zadzwoniła na policje policja zabrała dziadka na wytrzeźwiałke i pobrała od niego jakąs opłate dziadek jak wrócił rano do domu kazał sie jej wyporwadzic do pokoju gdzie nie ma wylewki i ogólnie są złe warunki ( mieszkaja w domu który należał do babci rodziców) i powiedział że nie będzie jadła za jego pieniązdze(babcia nie ma żadnego dochodu niedawno straciła prace). Co powinła babcia w takiej sytuacji zrobić.

Wystąpić o eksmisję dziadka. Niemniej to trwa bardzo długo.
 
Ale babcia by wystapila do sadu i sa by kazal mu sie wyniesc babcia nie bedzie mila zadnych dochodów by utrzymać dom i siebie.
 
Ale babcia by wystapila do sadu i sa by kazal mu sie wyniesc babcia nie bedzie mila zadnych dochodów by utrzymać dom i siebie.
Moze mieć aliemnty od dziadka. Może korzystać z pomocy społecznej.

Takie sytuacje pokazują jak niebezpiecznie jest uzaleznienie finansowe od innej osoby. Nie ma innego wyjścia, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: co wolę - święty spokój w biedzie czy bycie bitym i znieważanym w dostatku? To nie jest wprost do pani postu - to oglna refleksja nad taką sytuacją jak ta.
 
Znaczy eksmije a nie egzekucje

Na jakiej podstawie sad może zarzadzić eksmisje? chodiz o te bicie i znecanie psychiczne czy dlatego że to dom po jej rodzicach?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
na jakiej podstawie sad może zarzadzić eksmisje? chodiz o te bicie i znecanie psychiczne czy dlatego że to dom po jej rodzicach?

Fakt, że dom jest po babci rodzicach nie jest kluczowy. Małżonkowie mają bowiem obowiązek zaspokajania potrzeb rodziny, w tym mieszkania. Celem eksmisji może być więc jednynie ochrona osoby poszkodowanej. Niemniej trzeba się liczyć z koniecznoscią udowodnienia faktu, ze dziadek stanowi dla babci zagrożenie.
 
reklama
Babcia od poczatku małżństwa przechodzi horror wiem to od mojej mamy bo jako dizecko widziala nie raz jak ojciec mój dziadek bił mama moja babcie babcia ma mase obdukcji, dziadek siedzial 2 lata w arszcie bo uderzyl mojej babci ojca i pradziadek zmarł po kilku dniach była sprawa w sadzie ale nie udowodniono ze to przez uderzenie zmarł ale dostał jakis wyrok, babcia jest tak wykonczona psychicznie ze nawet jak teleofn dzowni to za kazdym razem sir wystraszy , problemem jest alkohol ponoiewaz dziadek na trzezwo jest ok zdarzy mu sie ze nawet na trzezwo ja obrazi ale nigdy jej nie uderzył bije ja tylko pod wplywem alkoholu . a pozatym babcia juz kiedys miala niebieska karte ale potem z niej zrezygnowala a teraz z jakies półroku temu ponownie ja zalozyla..

przekazałam babci dotychczasowe informacje jakie mi Pani udzieliła babcia chetnie by wniosla do sadu pozew o eksmisje ale dom jest w taki sadzie od tylu idzie wejsc bez problemu bo to pusty teren nie ogrodzony babcia z tylu ma drewniana furtke i wie ze gdybywniosla taki pozew to dziadek by ja zabił.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Do góry